10 ročný rozdiel medzi súrodencami

123mamca
1. mar 2016

Ahojte maminy. Mám syna ,má 9rokov.Myslíte, že by bol už veľmi vekovy rozdiel medzi surdencami .?Chcela by som)dievcatko 😵 Asi tu riesim zbytocne toto 😲 určite máte niektora tiež skúsenosti

fuska
1. mar 2016

Ked chces dieta, tak nepozeraj na rozdiel. Synovi bude lepsie, ak bude mat v zivote surodenca, nech uz bude rozdiel akykolvek. A co ked budes mat dalsieho chalana? 🙂

tova
1. mar 2016

no ked budes cakat tak bude uz len vacsi rozdiel. Surodenci by boli navzdy aj keby bol 20r. rozdiel. Bezne vo viacpocetnych rodinach je rozdiel medzi prvym a poslednym dietatom 10r.

123mamca
autor
1. mar 2016

😀Noo tak bude chalan hehe, len aby neboli dvojičky 😃😃čítala som)že po dlho uzivani tabletiek môže byt

123mamca
autor
1. mar 2016

@tova este to tak vysvetliť muzovi 😊

123mamca
autor
1. mar 2016

@123mamca Ani moc nechce, nuž ale ja sa budem starat nie on no nie

paulina111
1. mar 2016

Nam sa narodilo dievcatko ked mal syn akurat desat rokov, chceli sme skor a stale sme to odkladali ale nekoniec sme spokojni a je medzi nimi velmi dobry vztah. Teraz maju 12,5 a 2,5 roka a este sa aj hraju spolu, syn stale nieco vymysli a dcera sa k nemu prida a maju z toho zabavu. A casom sa ten vekovy rozdiel strati a budu radi ze maju jeden druheho, chod do toho, ked este tuzis po dietatku.

sylvia36
1. mar 2016

@123mamca Ahoj, ja mám medzi deťmi presne 10 rokov bez jedného dňa 😉 Starší je syn, druhé mám dcérku. No je to veľký vekový rozdiel, už to nie sú parťáci na hry, ale syn dá na dcérku pozor, aj mi pomáhal keď sa narodila, na dovolenke na ňu dával pozor keď nevedel že ho sledujem... Ale tiež na ňu žiarlil, lebo bol dlho jedináčik a dodnes počúvam, že čo ona všetko môže a čo jej dovolíme, čo on nemohol a to budú mať v lete 6 a 16 rokov. Ale neľutujem a som rada, že som sa na to dala. 🙂

tova
1. mar 2016

co muz nechce uz ziadne dieta?

123mamca
autor
1. mar 2016

Neviem či mu to mám stále vravieť že chcem alebo mám počkať kim sám mi povie, no zase nasilu nechcem ho prehovárať, však lubime sa ako kone tak čo má. .😔potom sa cítim neschopna

laysi
1. mar 2016

Medzi mnou a mojou sestrou je 11 rokov. Ešte ja ako dieťa som sa na ňu tešila, bábätka zbožňujem. Dnes má sestra 12 rokov a aj keď len ide do puberty, tak si s ňou rozumiem, lebo také veľké dievča už má postupne aj svoje názory a svoju hlavu a pohľad na vec. Čiže pomaly sa stáva mojou parťačkou bez ohľadu na rozdiel..časom sa to vyrovná a bude to super 😉

3009
1. mar 2016

Aj moja dcéra má prvého syna, ktorý má teraz 9,5 roka a druhá dcérka má teraz 15 mesiacov, ale už aj teraz sa vedia trocha zahrať a čím ďalej to bude len lepšie a lepšie. Ja som bola jedináčka a celý život som závidela všetkým, ktorí mali akéhokoľvek súrodenca. Jedináčkom nie je dobre ani v detstve ani potom v celom živote. I keď niekedy si súrodenci ako dospelí prestanú rozumieť, ale to je už na nich.

lovelly26
1. mar 2016

Brat má dve dcéry ktoré majú medzi sebou 10 rokov... noo podľa mňa to je ťažké povedať či to je dobré alebo nie - závisí od povahy detí .. Ony sú totálne rozdielne ani tým pádom nejak sa nepohodnú ale sú sestry a majú sa rady. Medzi mnou a bratom je 17 rokov - to je už moc, nepríde mi že je môj brat niekedy. Nemáme tak nejak žiadny vzťah ale mám ho rada aj tak a veľmi 🙂

timea7
1. mar 2016

@123mamca to sa nedá nikdy dopredu predpokladať, lebo nikdy nevieš, akej povahy druhé dieťa bude. Sú súrodenci, ktorí majú krásny vzťah aj napriek veľkému vekovému rozdielu a sú súrodenci, ktorí sa nemusia aj keď je medzi nimi vekový rozdiel malý. Moja kolegyňa mala vekový rozdiel ešte väčší, nakoľko prvé dieťa bolo adoptované a oni absolútne nečakali, že by mohli prirodzene dieťa počať, lekári to vylúčili, no zázraky sa dejú. Vzťah toho chlapca k sestre bol a je veľmi pekný. Ak si to želáte vy dvaja s manželom, choď do toho.

qwertxy
1. mar 2016

Ja mam o 7 rokov staršieho brata a v pohode by sme aj ten 10rocny rozdiel zvládli..
Medzi súrodencami - bratranec sesternica je 15 rokov a tiež sú obaja v pohode. Ak si na tom zdravotne ok, nevidím dôvod riešiť väčší vekový rozdiel

tomasko27
1. mar 2016

Dcera ma skoro 11 syn skoro 10 a teraz budeme mat no uvidime ako to pojde.Tesia len syn povedal ze chce oboje aj babu aj chalana 🙂 a dcera chce chalana 🙂

timea7
1. mar 2016

@tomasko27 no ako vidím, synovi si želanie nesplnila 😉

miskax2
1. mar 2016

Ja mam malych bratov od jedneho som starsia o 12 a od druheho o 16 a je to naprd 😕 ako keby som ich ani nemala podla mna je to vela.....

marisoul
1. mar 2016

ja mam o 7 a o 10 rokov mladsich bratov a vztah mame skvely, taky kamaratsko--surodenecky 🙂

vydrnik
1. mar 2016

Ja mam 8 rocny rozdiel medzi detma,ale nie ,ze by som to tak chcela,ale tak to zivot zariadil

zuzana84
1. mar 2016

Mam o11rokov mladšieho brata. Mame vynikajuci vztah. A vzdy sme aj mali. Keď bol malý chodieval v noci
ku mne spavat a nie k rodicom. 😊 Dnes ma už 21rokov a stále si perfektne rozumieme. Nevymenila by som ho za nič na svete 😉

divozienka26
1. mar 2016

@123mamca ahoj ja mam brata o 12r mladsieho....jasne ked sa to tak vezme je to tak ze ja som vyrastala ako jedinacik a on tiez , tomu sa uz neda zabranit lebo hrat sa ti spolu nebudu, ale teraz ked ja mam 30 a on 18 uz je to predsalen lepsie a verim ze za 10 dalsich rokov to uz ani nebude vobec take citelne 🙂 Som rada ze ho mame 🙂

yasminka137
1. mar 2016

Ahojte,ja mam z prveho manzelstva dvoch synov,17 a 13 a dvojrocneho chlapceka s tetajsim manzelom,takze najstarsi syn je od neho o 15rokov starsi a teraz cakam stvrte babatko,ma sa narodit v lete,ked uz bude mat najst.syn 18, takze to uz by mohlo byt aj jeho...🙂)) strasne sa maju radi s najmladsim,vsetci traja su jedna parta,tiez sa spolu zahraju,ale to je uz o inom...xbox a hry na pc,ale pohodicka,krasne mi s nim pomozu,mozem ist v pohode nakupit,vybavit si dr a pod,som rada,ze je to takto a nemenila by som.teraz uz len moji yraja musketieri cakaju ,kedy sa im v lete narodi sestricka 🙂

katka48
1. mar 2016

ja mam rozdiel 9 rokov a nic lepsie som si zelat ani nemohla 🙂 syn mi s malym aj perfektne pomoze , maju sa strasne radi. moj muz ma sestru o 10 rokov mladsiu a maju tiez vyborny stav odmalicka. on si ju velmi zelal 🙂
myslim, ze velmi zalezi na povahe starsieho dietata. ja mam este dve kamosky s priblizne takymto rozdielom a vsade su velmi pekne vztahy.
ale vsade su ti starsi surodenci taki pohodaci 😉

arwen88
1. mar 2016

Ja mam o 6 rokov mladsieho brata a dobry vztah sme zacali mat,ked mal tak 15 rokov,ked.mal 16,ja som sa uz.osamostatnovala,takze sa nam trosku cesty rozisli,ale je to lepsue,ako v detstve..ja a moja.starsia sestra sme sa o nho starali,davali na neho pozor a casto nam bol na.pritaz..my sme chceli ist v lete s rovesnikmi.na.opekacku a nemohli.sme,lebo sme muselu strazit brata...nasi ho dost uprednostnovali.pred nami,bolo tam vela.ziarlivosti...velky vekovy.rozdiel.nemusi byt.problem,ale nebudu to partaci,az v dospelosti,ked.vekovy rozdiel nie je taky citelny,ako v detstve

lucialuca
1. mar 2016

🙂 🙂 🙂 my máme rozdiel 18 rokov medzi chalanmi 🙂 a je to super zatiaľ, navzájom sa zbožňujú 😉 😉 😉

miriam_s
1. mar 2016

@123mamca ahoj, moj syn sa narodil ked mala dcéra 9 rokov, čiže je tam taký istý vek. rozdiel. bolo to úplne v pohode , dcérka mi s malým rada pomáhala , pohrala, boli chvíle že mala počarbaný zošit ked mal malý tvorivú chvílu 😀 teraz má dcéra 18, syn 9 a dobre so rozumejú 🙂

lusyke
1. mar 2016

@123mamca Medzi mnou a sestrou je 10 rocny rozdiel. Je pravda ze ked som mala 6 a hrala sa s babikami tak ona chodila po diskotekach no sesterska laska tam bola vzdy. Ked mala 18 tak odisla na 2 roky do anglicka a vtedy sme sa odcudzili no cestu k sebe sme si nasli o 10 rokov neskor ked som uz aj ja bola dospela, stali sa z nas najlepsie kamosky a na dikoteky sme chodili spolu 🙂

tyelde
1. mar 2016

ja mám so sestrami 20 ročný rozdiel....vychádzame v pohode, akurát už s nami nežili keď som sa narodila, čiže nemáme až taký súrodenecký vzťah...ale poznám kopu ľudí čo majú 10 ročný rozdiel a v pohode 🙂 my budeme mať tiež teraz 8 ročný rozdiel medzi najstarším a (zatiaľ) budúcim najmladším, a verím, že to bude pohodička...veľký brat je vždy super vec ;)

jana_eyre
1. mar 2016

ja mam 3ch surodencov - medzi prvou a mnou je 11r, medzi druhou a mnou 9r a medzi bratom a mnou 7r. v detstve si najviac pamatam na strednu sestru, rada sa somnou hravala a brala ma aj casto von, ale vsetkych som mala rada a starali sa o mna pekne..

v puberte som si nerozumela ani s jednym - tak by to ale mohlo byt aj keby som mala dvojicku 😅

teraz si rozumieme vsetci velmi dobre, sice sme kazdy iny, ale radi spolu travime cas, byvame blizko, vidame sa casto a som rada ze ich mam.. vekom sa nas vekovy rozdiel uplne stratil..

inak ja mam medzi detmi maly rozdiel a som tomu rada, ale co ma napr. brat /16r rozdiel medzi detmi/ a najstarsia sestra /12r. rozdiel medzi detmi/ ich decka sa maju radi a starsi ma vzdy taku vacsiu zodpovednost vdaka mladsiemu surodencovi - maju pekne vztahy, ktore pozorujem od zaciatku..

je jedno aky rozdiel je medzi detmi, dolezite je ako rodicia deti budu viest spolu vychadzat..

bonaqa2013
1. mar 2016

ja mám s tým skúsenosti. Syn bol viac ako 11 rokov jedináčik. Bol taký rád keď som bola tehu a keď sa narodila dcéra, celej škole rozprával že sa v noci narodila jeho sestra.
Keď mal 13r. narodila sa ďalšia sestra - no už to nebol taký nával radosti, ale ešte čosi bolo, a potom keď mal 15r. tak prišla na svet ešte jedna baba. 2 týždne som rozmýšľala ako poviem synovi že som tehu....
V súčasnosti majú už všetky deti o 6 rokov viac. syn si už zvykol, baby tiež....
ja som tiež 10 rokov za bratmi a môj otec je od brata 17 rokov starší. aj to sa stáva....Ale potom v dospelosti sa ten vek medzi deťmi už dosť zotiera....