Kedy je podľa vás najlepšie kupovať si tehotenské oblečenie?

matatep
13. apr 2021

Baby, kedy je podľa vás si najlepšie kupovať tehotenské oblečenie (napr. nejaké rifle a tričko)? vopred ďakujem za rady 🙂

zuzuliennka1
13. apr 2021

no. ked sa uz s bruskom nezapnes do svojich aktualnych veci 😁

petamich
13. apr 2021

@matatep asi vtedy, ked uz aktualne oblecenie nezapnes 🙂 niekto v 3. mesiaci, niekto v 6. tom a niekto nikdy, lebo nosil cely zivot oversized saty a zvladne to v nich aj teraz, ja som v 7. mom mesiaci a zatial som kupila dvoje tehotenske rifle, lebo si vystacim s tymi satami a trickami co uz doma mam

iwuska10
13. apr 2021

ja som si kupila min mesiac prve rifle, to bol koniec 5 mesiaca

matatep
autor
13. apr 2021

@petamich možno hlúpa otázka...ale keď mám bruško také mini, tak mi je teraz zbytočne kupovať tehotenské rifle? radšej neskôr, keď bruško bude väčšie?

zanetakovacsova
13. apr 2021

@matatep ja som si začala kupovať na prelome 3 a 4 mesiaca 😃ale už aj vtedy som väčšinou nosila len tepláky lebo rifle boli už také že naozaj iba v nevyhnutnej situácii 😃😃

anjelicek26
13. apr 2021

@matatep niektore zeny si vobec nekupuju tehotenske oblecenie, lebo brusko maju vysoko, nohavice bedrove pod tym... alebo prejdu proste na leginy... zavisi, ako to brusko vyzera, hlavne, nech ta nic netlaci. Ked tlaci - treba nakupit...hm ma kopu lacneho celkom pekneho tehu oblecenia.

jazula
13. apr 2021

Tričká a šaty som ja neriešila vôbec, ale ja som za dva roky pred tehotenstvom dosť schudla, tak som len vyťahovala zasa svoje staré veci... Ale tehotenské legíny boli za mňa nutnosť cca od 4teho mesiaca, vtedy mi jednoducho začal vadiť pevný pás na nohaviciach, aj keď som ich zapla. A cca od 6-7m mi začali vadiť aj tehotenské rifle, ten prechod medzi riflovinou a tou látkou na bruchu, tam ma to tlačilo. A 2 leginy dlhé, 1 kratšie a 1 tehu teplaky mi úplne stačili, o necelý mesiac rodím.

denden77
13. apr 2021

rifle ked som sa nezmestila do povodnych a tricko som nemala ziadne 😁

petamich
13. apr 2021

@matatep ano zbytocne 🙂 pockaj kym budes fakt potrebovat a budes chciet radsej rifle a nie leginy - dnes uz je toho vela za par EUR - HM, Bonprix, Lidl
oni maju te rifle ten pas na brusko taky relativne siroky, aby ti to zbytocne neodstavalo, ked brusko este nemas

tetaandulkova
13. apr 2021

Som v 8.mesiaci a nekupovala som nič 😊 dúfam ze už ani nebude treba

kiki68
13. apr 2021

U mna od 20tt tehu leginy a potom uz vsetko mozne. Ja som mala same vypasovane veci, pas 63cm , no kde tam zmestis brusko. A brucho v 24tt ako ine v 40 tt . Cize ja som musela kupit.

julie19
13. apr 2021

Ja som kupovala tehotenské len spodky (nohavice, legíny a kraťasy lebo v leto😉) vrchy som nosila normálne svoje trička take voľnejšie alebo som si kúpila take voľnejšie šaty a letné košele čo môžem nosiť aj teraz ;) ... inak kedy... ja som si kúpila keď už mi bolo nepohodlne sedieť v starých nohaviciach... mám prácu v kancelárii kde som sedela 8 hodín denne a teda pre vlastne pohodlie som to riešila skôr ako mi boli moje normálne nohavice tesne ... asi cca v 4 mesiaci

tatiana1329
13. apr 2021

Ja som bola vo svojich povodnych veciach a az ked som uz rifle nezapla som si kupila tehotenske. Vrch ako tricka a tak som mala stastie ze mi sedeli. Kupovala som len par kusov. Kupuj az vtedy, ked svoje nezapnes.

cookie29
13. apr 2021

potrebujes alebo nie? Tak znie otazka... kazda zena je ina a kazde tehotenstvo je ine... pri prvom som kupovala okolo 6m... pri druhom pomalicky na zaciatku, pretoze mam sedave zamestnanie a tlacil ma pas na nohaviciach az to bolelo... neslo o velkost, len o ten pevny pas...

jvasenka
13. apr 2021

@matatep ja som tehotenske nekupovala (iba ku koncu tehu 1 tricko z lidla) .. kupovala som si normalne oblecenie akurat vo vacsich cislach 🙂

doda26
13. apr 2021

ja som tiez musela kupit hlavne leginy a nohavice, a aj nejake tricka, lebo pred tehu som bola strasne chuda a hlavne v pase 😄 cize moje oblubene high waist rifle boli minulostou uz mozno od 4.mesiaca a to som ani nemala velke brusko...malinke, len bohuzial vzdy som nosila vypasovane veci 😂

laila22
13. apr 2021

@matatep asi hneď ako zistíš, že si tehotná.
.🤔

comika
13. apr 2021

@matatep Ja som musela nosit od 12 tyzdna tehotenske nohavice lebo som uz nezapla tie bezne. Nafuknute brusko som mala takmer od 1 dna.. 🤷🏻‍♀️ A to mam 3 deti a zakazdym to iste.. hned bolo na mne vidno 😂

zuzuliennka1
13. apr 2021

@matatep ak mas zatial mini brucho, a zapnes svoje veci - nekupuj..
ja som uz v 4. mesiaci vyzerala, akokeby tam zacinali narastat dvojcata a v 8-9m to uz bolo fakt velke brucho... tie tehot. nohavice/rifle maju znizeny pas a taku latkovu kapsu - cize ak velke brucho nemas, nebude ta latka mat na com drzat, to nie su normalne rifle so zapinanim v pase, ten gombik je tam len na efekt, prvotne tento typ nohavic drzi prave na tom bruchu, ktore ak zatial velke nemas - nebudu mat na com drzat...neskor uvidis...

makova333
13. apr 2021

Nekupovala som, dostala som od kamosky, ktora bola tehu rok predomnou. Jedine, co som kupovala boli topanky, pri oboch som mala brutal spuchnute nohy, hadam o 2 cisla väcsie 😀

wivienka111
13. apr 2021

ked ti uz je neprijemne nosit normalne oblečenie. ja som napriklad hned asi v tretom mesiaci na zaciatku presla na nejake leginy co som mala doma a podobne, lebo mi prislo, ze rifle mi uz tlacia na brusko, nebolo mi to prijemne a uz ked zacalo rast a gumicka na leginach mi uz tiez bola tesna tak som kupila jedny tehotenske rifle ale kym sa dalo tak som vela nosila volne saty a kupovala som si vlastne len tehotenske pancuchy. skor odporucam nakupit veci na kojenie ak budes kojit, hlavne na zimu,nejake mikinu, kde len lahko odhrnies a kojis, v lete sa to este v satach a tielkach da ale v zime ked sa nechces pomaly cela vyzliekat sa take veci dost hodia :D

kittyna5
13. apr 2021

Až keď začneš niečo naozaj potrebovať. Ja som si kúpila jedny tehotenské legíny z Lidla a využila som ich asi tak 2x keď už som bola v 9 mesiaci. Normálne som nosila veci čo aj pred tým, nie oversize veci ale normálne xs, s. Zbytočne si budeš kupovať nejaké veci keď ich možno tiež vôbec nevyužiješ

nika_m
13. apr 2021

Najlepsie vtedy, ked sa uz do svojho bezneho nezmestis 🙂 ja som si kupila iba tehotenske nohavice, mala som v skrini vela triciek a bluzok, ktore boli sirsie, nemam rada obtiahnute oblecenie takze som si s mojim vystacila az do porodu...mala som teda tehotenske 1 rifle a 2 leginy az na koniec

cookie29
13. apr 2021

Ináč si dovolím ešte dodať že záleží aj od Tvojho zivota. Ja som pracujúci človek napríklad. Neviem si predstaviť prísť do prace v leginkach a pod. Ale máš mamičky ktoré sú doma napríklad. Tie potreby sú rôzne. V každom prípade si treba uvedomiť že je to len pár mesiacov takze nejaké veľké výdavky sa robiť neoplatí, treba primerane potrebám a životnému štýlu. Ja som napríklad tehotenské nosila aj po pôrode, lebo som mala zlu sekciu a nezniesla som nič.

jaskolka
13. apr 2021

Keď už normálne neoblecies, alebo sa necítiš v nich dobre. Ja osobne som ani originál tehotenske veci nemala veľa, jedny legíny dlhé a jedny krátke, a jedno tričko také to s tým milým vykukujucim bábätkom, to som si neodpustila 😃ale ostatné bolo všetko proste normálne oblečenie, ale o trochu väčšie číslo. Alebo šaty, ktoré sa dajú potom aj s opaskom alebo viazackou. Nosiť aj naďalej. Nevidela som význam kúpiť toho veľa na par mesiacov

dddominikaa125
21. jan 2023

@doda26 mam ten istý "problem" 😀 akurát neviem zohnať žiadne nohavice som aj nízka 160cm. Všetko tehotenske mi je zatial veľké,ale všetky rifle mam s vysokým pásom a to je dosť nepohodlné. Neviete niečo poradiť prosím? 🙂 ďakujem

doda26
21. jan 2023

@dddominikaa125 no ja som objavila lelosi leginy a tie som potom nosila az do konca 😄 nepresvitaju a boli mi dobre aj bez bruska aj s bruskom, neskutocne sa prisposobili…a nosim ich aj teraz ked som znova chuda a su mi stale dobre 😄 len treba kupit normalne velkost aku nosis cize tu najmensiu 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre