Oblečenie do pôrodnice

12. jan 2022

Ahojte zienky pomaly sa balím do pôrodnice. Mám jednu dilemu treba mi zbaliť aj oblečenie? Myslím pre seba. Alebo ste chodili stále len v nočnej košeli? Rozmýšľam či treba aj nejakú mikinu, tepláky alebo čo.

V kufri mám zbalené zatiaľ 2 osusky, 1 uterák na spodok, 2 nočné košele, 2 podprsenky na kojenie, ponožky, 2 látkové plienky, deku pre malú, oblečenie pre malú na odchod, nejaké snacky, hygienické potreby, jednorazové nohavičky, vlozky, jednorazové podložky, vlhceny toaletný, vlozky do podprsenky, lanolinovu masticku na bradavky a cumliky…

V taške ku pôrodu mám doklady, šľapky, osusku, toaletný papier, ponožky, vlozky, 1 podložku, látkovu plienku a bavlnenu plienku na prikrytie malej a potreby pre malú ako sú plienky, vlhčené utierky, rybiu masť, bepanthen.
Ešte vás niečo napadne? 😁

sirka9
12. jan 2022

Neviem síce kde ideš rodiť, ale ja som pribalená aj príbor, soľ, jar. Nie veľa, ale využila som. Co sa týka oblečenia, chodila som v košeli, oblečenie som nemala. Aj tak treba kojiť, takže... A hlavne, kvôli covidu sme nemohli chodiť po chodbách, boli sme iba na izbe takže by som oblečenie ani nevyužila. A návštevy tiež zakázané, takže bolo pohodlné byť len tak. Ešte som mala dermachlorofylovy sprej na poranenia, cicatridinu. A knihu, ktorú som ale nemala čas čítať 🤣

werony_n
12. jan 2022

Oblečenie pre teba ti netreba ja som napríklad išla domov v tom, v čom som prišla, nočné košele by som vzala viac minimálne jednu na pôrod a dve na potom lebo tu co budeš mat na porod tak určite už nevyužijes a nezabudni vrecko na špinavé prádlo 😊

domireb
12. jan 2022

Zo skúsenosti by som tvoj zoznam zredukovala. Oblečenie ti netreba, max župan, ak si zimomriavá, ale izby sú prekúrené. (Ja banujem,že som namiesto župana nevzala jedlo). Deka pre malú - dávajú, oblečenie pre malú nech partner prinesie pred odchodom. Cumlíky by som vyhodila z tašky. Podložky a vložky zvyknú dávať
Pribalila by som hrnček a rukavičky pre malú.

thereisabear
12. jan 2022

Oblečenie nie, musí sa to "tam" vetrať. Pridala by som ešte aspoň jednu nočnú košeľu. Inak v izbách býva horúco, aspoň ja mám takú skúsenosť.

luccija
12. jan 2022

Nosila som košeľu a župan.Podla mňa máš všetko mne tak bolo veľmi teplo až nepríjemne a do toho som sa celé noci potila odvodnovala:(

bambina1011
12. jan 2022

Pls, na koľko tašiek ti to vyslo? A tá rybia masť je na čo vhodná?

autor
12. jan 2022

@sirka9 v Žiline idem rodiť. Pribor a hrnček by ma nenapadlo zobrať. A cicatridinu mám zbalenú.

@domireb Dobre tak oblečenie teda nebudem brat žiadne. A župan ani žiadny nemám takze neberiem ani ten. Cumliky som zbalila pre istotu vraj v niektorej nemocnici pýtajú sestričky že treba mat tak neviem.
A podložky s vložkami som zbalila lebo to majú na stránke tak neviem či aj nejaké vôbec dostanem. A rukavičky mám aj s ciapockami zbalené

A k tým košeliam majú na stránke že 2ks a na pôrod dostanem tu erarnu takze vo svojej nerodím

autor
12. jan 2022

@werony_n zbalila som 2 do kufra na sestonedelie lebo vraj sa rodí v erarnej že na pôrod mi dajú ich nech asi nespinim svoju. Tak dúfam že to tak bude lebo mám doma len tieto 2 🙈 a igelitku na špinavé prádlo som zbalila

autor
12. jan 2022

@bambina1011 jeden maly kufor a menšia cestovná taška k pôrodu taká športová do fitka 😁
A rybiu masť mali napísanú na stránke je to na zadoček proti zapareninam

simsalabim
12. jan 2022

Zupan si urcite zozen a zbal. Nebudes predsa po oddeleni behat iba v presvitajucej koseli a s vlozkou medzi nohami ....

autor
12. jan 2022

@simsalabim mám taký dlhy sveter tak zoberiem asi ten

denden77
12. jan 2022

ja som mala 3 nocne kosele a mala som pocit, ze je to malo 🤣 v jednej som rodila, cize hned na odpis.. a potom som sa potila ako kon, kosela po jednom dni smrdela ako keby som absolvovala spartan race 🤷‍♀️😁 a suhlas so @simsalabim.. zupan som vyuzila pri odbere stravy, vystreniach s malou, ci so sebou 😊

melvinko
12. jan 2022

Rodila som 2x v ziline. Naposledy v auguste. Vlozky ani podložky nedávali, mala som svoje. Cumlik som mala jeden, ani jedno z mojich deti ho nechcelo. Ja som si zobrala teraz pri druhom porode aj jednu flasku, keby bolo potrebe prikrmit. Pri starsom bolo a dali mi taku ich flasku - nevyzerala moc lákavo, tak teraz som zobrala svoju pre istotu.

karhu
12. jan 2022

nocnych koseli mas malo, v jednej rodis, bude spinava, druhu si das a potom co? pribal koseli

autor
12. jan 2022

@melvinko a koľko nočných košieľ si potrebovala? Keď už je tu téma nočné košele 😁😁🙈

@karhu Píšem, že na pôrod mi dajú erarnu košeľu takze vo svojej nerodím. Preto si obidve balím na sestonedelie a nie ku pôrodu. 🙂

melvinko
12. jan 2022

Rodila som v ich. Mala som dve. Ale možno by som este jednu zvážila

autor
12. jan 2022

@melvinko a dali ti erárnu automaticky či ty si si ju vypýtala? Lebo mne lekár hovoril že sa rodí v ich erárnych

melvinko
12. jan 2022

Dali mi ju na prijme. Nepýtala som

simsalabim
12. jan 2022

Tiez sa mi zda, ze ich mas malo. Ja som mala asi 5, + par dlhych triciek. Lebo sa mi spinili aj vytekajucim mliekom, aj som sa potila, aj som pretiekla... ten dlhy sveter - ok, ak sa nebudes musiet presuvat po nemocnici.

selest
12. jan 2022

Hlavne by som si zobrala na kazdy den jednu koselu, zupan. Cez den ked tak pyzamo, teplaky skor nie. Ja som mala leginy pod nocnu koselu keby bolo treba ist s babom niekam mimo odd aby mi netrcali hole nohy spod zupana..

lorin29
13. jan 2022

Ja som si napr zbalila 3 nočné košele a nevyužila som ani jednu 🙂rodila som v MT a mali k dispozícii na chodbe ich erarne 🙂a veru padli vhod aspoň som si svoje nezaspinila

kubinkovamaminka
13. jan 2022

Ahoj.Aj ja som rodila v ZA v juli.
Koselu erarnu som nedostala, na prijme ta hned naviguju: prezlecte sa, nocnu koselu mate? Ano, no tak šup 😁
Zbal si 1 na porod bude KO, potom aspon este dve a kup si hlavne dlhsie vlozky do porodnice v lekarni 3 balenia. Osobne by som osusku nebrala, 3 uteraky mensie. Zospodu som si uterak neprikladala.
A slapky do sprchy.
Isto sveter alebo dlhsiu mikinu (do jedalne a navsteva -muz, rodicia)...
Cumlik vezmi aj tri (nevies aky tvar bude babo akceptovať..) flasky pre babo nie. Ak bude treba prikrmovat (ked nakojis a nebude spokojne, oni ta budu navigovat, ze prist a daju...) dostanes flasu aj s mliekom. A su pekné tie fľaše.
Na kojenie si vezmi latkove plienky 3ks.
Ponozky bábätku aj ciapocku si vezmi. Inak maju oblecenie pekne a aj vonave. Lieh je na izbe.
Ak bude vs ok. 4ty den odo dna ako rodis idete domov.
Drz sa.
A cesta domov - balenie nasiroko vynechaj - tu cestu vydrzite, lebo sa ti nebude dat pekne vlozit babo do autosedačky. 40min som maturovala.
Ja som mala polodupky, bodynko, svetrik ciapocka rukavicky. Ty zbal plus overal a hrubu ciapku (este na tu tenucku). A bud fusak do autosedacky alebo hrubu deku ☺️
Prajem Ti rychly a co najmenej bolestivy pôrod, nech si zdravá a aj bábätko 😉☺️

andrea1606
26. jan 2022

Tak ja som rodila v novembri na Kramároch a mala som len 3 nočné košele a bolo by ich málo. Bola som tam 4 dni a zistila som že som potrebovala každý deň si vymeniť košeľu kvôli potu, krvi atd. Vďaka hormónom som sa potila extrémne a tým že som mala vložku len priloženú bez popôrodných nohavičiek (ktoré som mala aj tak pre istotu zabalené) sa mi hocikedy krv dostala na košeľu. Veľmi mi chýbal príbor lebo dostala som len plastovú vidličku a antiperspirant. Inak som mala zbalené skoro všetko ako vy

andy024
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanda323
28. jan 2022

Oblečenie....? Nie mikinu čosi aspoň podľa mňa...ja mám 2 nočné košele, jeden ľahký župan lebo už som viac krát za toto tehotenstvo ležala v nemocnici a bolo tam veľmi horúco až prekurene....potom mám jedno pyžamo celé aj nohavice aj vrh...a legíny čisto biele.
Vodu, pribor, samozrejme kefka, uterák , osuška , hrnček, vložky spodné prádlo....hygiena krém na telo šampón sprchac.... deo sprej....atď....ja mám aj žehličku na vlasy...
Hrebeň.....a ovsené kaše....pretože v pôrodnici ta na raňajky pchaju pečivom....a potom ti povedia že ešte ste nemali stolicu? No čuduj sa svete že nie .....

andrea1606
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andrea1606
18. feb 2022

@andy024 nie tam dávajú max oblečenie pre deti, pár kusov plienok pre babo a tie jejich poporodne vlozky

andrea1606
18. feb 2022

@vanda323 presne ja tak isto ešte som ležala aj hneď vedľa radiatora takze v novembri som horala za živa 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre