9 týždeň tehotestva a slabšia čiarka na teste

tehulka_mk
19. nov 2011

Ahojko,potrebujem pomoc a radu.V noci som mala brutalne skaredy sen,ze som potratila babo.Som v 9tt,u doktora mam prvu poradnu dohodnutu v piatok 25.11.,kedze je chory,a ja som v zahranici u sestry na navsteve.Rano som si teda spravila v tom soku tehotensky test,vysiel sice pozitivne,ale ta ciarka tam bola brutalne slabucka.Taku som nemala ani v prvom teste,a to som testovala v 33.DC. Prsia ma bolia,je mi stale zle,ako doteraz,bazalku mam stale 37,3,len ten sen a test ma dost sokovali.Prosim o radu a pomoc,bojim sa ☹

solinkarka
19. nov 2011

@tehulka_mk no ak uz si 9tt ako pises ciarky by uz mali byt rovnake 😒 kedy si mala PM???

bambi2
19. nov 2011

@tehulka_mk no zabudni na sen v prvom rade!!! neznamenaju vzdy to co sa sniva, takze prec so strachom!!! urcite bude vsetko v poriadku... len treba pozitivne myslet.. skus testnut este o 2- 3 dni ale kup iny test, nie rovnaky ako predtym a ak sa ti nieco nebude zdat, rychlo k dr... ci uz tvojmu alebo inemu... 😉

tehulka_mk
autor
19. nov 2011

@solinkarka PM je posledny menzes?19.9. preto mam obrovsky strach,co ak fakt som prisla o babatko a este stale je vo mne ☹
@bambi2 no skusim o dva tri dni,lebo teraz som taka vyplasena,ze dovidenia ☹ bojim sa strasne

bambi2
19. nov 2011

@tehulka_mk neboj, nemysli na to!!! mysli pozitivne!!! najlepsie by bolo keby si mohla ist na krv, z HCG by zistili hned co je vo veci...

solinkarka
19. nov 2011

@tehulka_mk 19.9.??? no ked pozeram ze dnes je uz 19.11. co su 2 mesiace....tak ciarka by mala byt uz ozaj silna...aky test si pouzila?

tehulka_mk
autor
19. nov 2011

@solinkarka Tie ake z drogerie,co som doteraz pouzivala,a krasne sa den po dni prekrvovali ciarky,a boli silnejsie,preto som uplne mimo.A dufam,ze tento test bol "pokazeny" ☹ Teraz som v zahranici,tak si ani rovnaky kupit nemozem..
@bambi2 Tak ale ultrazvukom by asi hned zistili,co sa deje,nie?Len ja tu nie som ani poistena,ani nic,a letim domov az vo stvrtok.

anjelicek26
19. nov 2011

@tehulka_mk - uz by to mala byt dialnica, ak by bola len slabunka, tak je to zvlastne, hadam sa fakt nic nestalo, drzim vsetky palce.

denduska
19. nov 2011

@tehulka_mk ak to bol iny test tak mohol mat uplne inu citlivost..... totiz okolo 9.-12.tt hladina hcg vrcholi a zacina klesat tu mas peknu tabulku
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_chorionic_go...

bambi2
19. nov 2011

@tehulka_mk ultrazvukom neviem ci by zistitli, skor tou krvou... ak hcg pekne stupa, teda sa zdvojnasobuje kazdy druhy den tak je vsetko ok... ak by zostalo stat alebo nestupalo, nieco nie je v poriadku... a nestoji ti to zato, zaplatit si to HCG v zahranici alebo ist skor domov??

solinkarka
19. nov 2011

@bambi2 ak je v 9tt tak jasne ze by to uzv uz zistili vsak babo uz musi mat davno srdiecko

bambi2
19. nov 2011

@denduska tak to som ani ja nevedala, ze to potom zase klesa... 😕

asma
19. nov 2011

ja som mala slabu ciarku ked mi doky zistil tehotenstvo a to som bola v 7tt.. a ten test co som mala ja kupeny mal ukazovat len taku ak si tehu.. hlavne nestresuj nech sa naozaj nic nestane..

bambi2
19. nov 2011

@solinkarka hej to mas pravdu.. .nejako mi to nezapina... 😀

denduska
19. nov 2011

@bambi2 ano a hlavne to rozpatie je strasne siroke ked kuknes tu tabulku, takze staci ina citlivost testu a rozdiel moze byt obrovsky...ja som robila test len jeden - teda ak bol pozitivny a potom uz nie, clovek sa len vystresuje

bambi2
19. nov 2011

@denduska ja som robila 2, myslim, ze staci... 😉

zuzana76
19. nov 2011

ak nekrvacas a priznaky mas, teda bolestive prsia, napinanie na vracanie a zvysenu bazalnu teplotu, tak by malo byt vsetko ok, pri zamlknutom potrate, zena prestane mat aj priznaky tehotenstva, nic sa neboj, bude to ako denduska pise, ze test mal inu citlivost, mohol byt chybny, alebo ti HCG uz proste klesa.

anjelicek26
19. nov 2011

@denduska - ano klesa, ale stale je na urovni niekolko desiatok tisic!!! Nie, ze by to nezachytil tehu test, ved aj ten najnecitlivejsi test zachyti 25 IU/I... a deviaty tydzen... to su vravim tisicky jednotiek.

3 - 4 tyzdne* 9 - 130 IU/l
4 - 5 tyzdne* 75 - 2.600 IU/l
5 - 6 tyzdne* 850 - 20.800 IU/l
6 - 7 tyzdnov* 4.000 - 100.200 IU/l
7 - 12 tyzdnov * 11.500 - 289.000 IU/l
12 - 16 tyzdnov* 18.300 - 137.000 IU/l
16 - 29 tyzdnov* 1.400 - 53.000 IU/l
29 - 41 tyzdnov* 940 - 60.000 IU/l

tehulka_mk
autor
19. nov 2011

@anjelicek26 Este pred 3 dnami boli riadne kolajnice.Ale teraz v tomto poslednom teste brutal slabucka.Fakt sa modlim k Bohu,aby to bol chybny test. 😠
@denduska Nebol to iny test ☹ Teraz,kebyze tu za hranicami kupim test,tak by bol iny ☹ Umrem do toho piatku asi ☹
@bambi2 Ja som skor myslela to,ze ci bije srdiecko ☹

denduska
19. nov 2011

@anjelicek26 no moja kamoska mala pozitivny test takmer ju vystrelo, lebo to necakala, kupovala hned druhy a ten uz bol negativny uplne a tehotna vobec nebola....takze odvtedy uz vsetky testy s rezervou beriem a to nebol ani lacny.. 😒

lenka47
19. nov 2011

mne sa to stalo tiez, lebo som testovala ako salena az do 10 tt co som sa stale potrebovala uistit ze je vsetko ok a ciarka zrazu zacala slabnut. tak som hladala nejake info a zistila ze hcg casom klesa a teda aj test bude slabsi 😉 ziadny strach vsetko bude ok ;)

bambi2
19. nov 2011

@tehulka_mk no ja byt tebou, by som isla kupit dnes este iny test a urobila ho zajtra. a ak by bol zajtra aj ten divny, tak by som si zaplatila ten utz. za tie prachy by mi to stalo. a hlavne by som bola v klude potom...

anjelicek26
19. nov 2011

@tehulka_mk - dufaj v chybny test :( Ja by som sla kupit akykolvek test a spravila si ho hned, nerobit si tie nervy este dalsi tyzden. Ved ukazat ti to uz musi kazdy.

zuzana76
19. nov 2011

@tehulka_mk tak si tam zaplat ultrazvuk, ved kolko to mzoe stat? neviem kde presne si, ale max 50 eur podla mna, jeden ultrazvuk, ak sa fakt bojis, ja by som sla. Chod do nejakeho sukr. centra.

anjelicek26
19. nov 2011

@bambi2 - preco zajtra? V 9.tyzdni jej musia vyjst dialnice aj poobede.

anjelicek26
19. nov 2011

@zuzana76 - neviem, kde je ale moja doky v nemecku na scan mimo pytala 40€

bambi2
19. nov 2011

@tehulka_mk a kde si v zahranici ak to smiem vediet??

solinkarka
19. nov 2011

@tehulka_mk no ked vravis ze pred tym boli riadne dialnice a teraz je slabulinka a test si pouzivala rovnaky nechcem ta strasit ale nevyzera to dobre 😒
@zuzana76 ja som mala vsetky priznaky ako pred tym a potratila som ☹

bambi2
19. nov 2011

@anjelicek26 z ranneho mocu... ale ked vela pije tak neviem ako by jej vysiel test poobede alebo vecer...

anjelicek26
19. nov 2011

@denduska - jasne, ze testy treba brat s rezervou... az ked ti to potvrdi lekar, si tehu... test moze byt pozitivny aj ked je biochemicke tehu a mrcha dojde aj tak... je vela moznosti, preco sa to stane...

tehulka_mk
autor
19. nov 2011

@lenka47 Isto iste?Lebo podla tej tabulky,co sem dali baby,tak v 9tt ma este riadne stupat..Jj,tiez sa tak testujem kazdy tyzden,kedze ta prva prehliadka ma caka az tento nasledujuci tyzden.Dakujem!!!!Strasne mi chybala povzbudiva odpoved.
@zuzana76 Dakujem za podporu,to mi trebalo.Ano,ano priznaky este mam,krvacanie ziadne doteraz nebolo,anilen malinke.Ziadne vytoky,bazalka sa stale drzi 37,3 plus minus 0,2,len ten test ma strasne vykolajil,hoci stale sa pokusam dostat do pohodovej nalady.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre