Aký pes do záhrady k deťom a dobrý strážca?

ewellina
7. jún 2011

Neviem, či vôbec existuje plemeno, ktoré by malo obe tieto vlastnosti, lebo na prvý pohľad sa tieto navzájom vylučujú. Máme malé deti, ale budeme potrebovať aj dobrého strážcu záhrady a domu. Poradíte?

kaja73
7. jún 2011

Labrador-je mily,detom neubliži a da sa vytrenovat-je inteligentny.Použivaju ho aj slepci ako vodiaceho psa.Ale treba kupit cistokrvneho,aby sa nemiesali geny z inych plemien a ked das vytrenovat,niet nad neho.

titkovamiriam
7. jún 2011

ja ťa asi zarazím odpovedou no pre mna je to pitbul a belgicky ovčiak.Obe plemena mame doma 😉 Pitbul by nikdy neublížil dieťaťu a nechá si veľa dovolit pretože neciti bolest.Milan s našim pitbulom doslova vyrastol,bezne mu na chvost aj uši daval stipce,v zime ho tahal v zaprahu-a celé leto blaznili v zahrade.Ked odchadzal do psacieho neba ako 17r.,bol Milan s nim do poslednej sekundy 😢 No a stražca to bol vynikajuci postarky nam ani postu nechceli hadzať 😉 do schranky

výcvik je samozrejmosťou

kristinka86
7. jún 2011

Ja mam minibulteriera..Je to super spolocnik, maznavy az nepravda..Podla literatury je aj vyborna pestunka ku detom. 🙂 Deti ma velmi rad (aj ked vlastne budeme mat az v sept.), chodia ho hladkat cez plot. Zaklad je, davat ho do kontaktu s detmi od steniatka! Nie je to sice klasicky strazca, ale mnohych odradi uz svojim vzhladom, takze do dvora nevojdu.. 😀 Je sice tvrdohlavy, ale vychovou sa da zvladnut vsetko! 😉 V zime vsak nemoze byt vonku - bud pristup do domu, alebo zateplena buuuuda!

Co sa tyka labradora, tak ten je stenatom do 5 rokov - tusim najdlhsie zo vsetkych plemien! Je velmi inteligentny, ale aj ako vodiaci pes sa nedava skor ako po 5 roku zivota! Ak by mal byt strazcom, tak to chce cieleny vycvik - nezda sa mi, ze prave toto plemeno je na strazenie vhodne!

sasena033
7. jún 2011

no my s atiez coskoro stahujeme do chalupky..a rozhodli sme sa pre labradora sice nie je moc na strazenie ale velmi mily k detom......... 🙂

katka211
7. jún 2011

My máme anglického kokršpaniela a dom stráži super nikoho cudzieho do dvora nevpustí a s dcrérkou vyrastla od malička takže jej robí všetko možné a ona drží ako hluchý dvere, ale ani cudzím deťom nič neurobí. A kedže sa na budúci rok chystáme sťahovať do nového domčeka tak tiež budeme vyberať nového psíka, tento ostáva strážiť babku a dedka.

mamabiba
7. jún 2011

nepíšeš, ako staré máš deti. Aj od toho to trochu závisý. Či už sa im dá vysvetliť, že zvieratkám sa neublyžuje a podobne. Ja som chovala rotvajlerov a mám s nimi iba dobré skúsenosti, čo sa týka detí. Pri žiadnom plemene nemôžeš malé deti nechať bez dozoru. Výborné plemená sú aj bernský salašnícky pes a skoro všetky druhy ovčiakov. Ale neodporúčala by som psov ako sú napr chrti, dobermani a podobné aktívne psi, pretože tie potrebujú veľa pohybu a záhrada by im na vybehanie asi nestačila a musela by si s nimi aspoň 2x do týždňa chodiť na "vybehačky" von. A taká rada na záver... každý psík sa správa tak ako je vychovávaný.

evickapooh
7. jún 2011

aj podla mna labrador retriever alebo zlaty retriever

nicky182
7. jún 2011

Ahoj, odmalicka vyrastam z nemeckymi ovciakmi - podla mna su to najuniverzalnejsie plemena...su vysoko inteligentne, lahko sa ucia, su vyborni strazcovia a miluju deti ....nas pes sa nechal vozit v kociku mojou sestrou, zakryvala ho perinkou, davala mu cumel a pod. ... 😀 😀 o gumikcach ani nehovorim ...nikdy nam neublizili ani len nestekli ....vsetko sa da spravnou vychovou naucit 🙂

ivett1
7. jún 2011

ahoj...nemecký ovčiak, ak je v rodine od malička, nie je s ním žiadny problém...veľmi priateľský pes pre domácich a postrach pre okolie...ale hlavne, veľmi ľahko sa vycvičí (má to v krvi🙂...)
labrador je veľmi priateľský pes, len má veľmi silné sociálne cítenie...ako strážca nič moc... 😅 (ale na psov, ktorí idú okolo plota, sem-tam zabreše) a pravdaže dá sa tiež super vycvičiť🙂
ale všeobecne sa dá povedať, že len dobrý výcvik "robí" psa🙂...my sme mali stredného čierneho bradáča a aký bol zúrivý obranca domu, taký bol miláčik detí a všetkých, ktorí vošli v sprievode domácich😀...skrátka, bol dobre cvičený (aj keď dodnes nechápem, ako mohol vzbudzovať takú hrôzu, že ani poštár (chlap) nám nechcel doručovať poštu, a to sme mali schránku mimo dosah psíkových zubov... v predzáhradke, do ktorej sa nedostal, aj keď skákal teda dosť vysoko😅 ...)

yanqa
7. jún 2011

ja som za zlateho retrievera 🙂

marikac
7. jún 2011

podla mna jednoznacne bernsky salasnicky...je velky, velmi mily, hravy a u tych,co ho nepoznaju vzbudzuje respekt (len ma velku spotrebu 😀 )

poppy1
7. jún 2011

irsky vlkodav, uz len jeho "obrovsky zjav" vzbudzuje neskutocny respekt, kedze ide o najvyssieho psa na svete. K detom ma fantasticky vztah a nepotrebuje ani tvrdy vycvik, je to naozaj taky rodinny inteligentny milacik 🙂 my sme mali dvoch- teda jeden uz zomrel na starobu a druhy- fenka je u mojej mamy na dome.

alebo potom bradac 🙂 my ho mame. Skvely ochranca, neskutocne si chrani "svoju rodinu"...ale ustekany 😉

martinex
7. jún 2011

my sme mali rhodeskeho ridgebacka, je to uzasny pes, clen rodiny, spolocensky, miluje deti, je krasny a zaroven je vybornym strazcom, svoju rodinu si strazi ako oko v hlave. mozem len odporucit! 😵

evina313
8. jún 2011

retriever, bernský a vyborný je boxer, hoci vyzera hrozivo, je stenatom do dospeleho veku. ja mam 3 rocneho syna a rocnu boxerku a zahraju sa nenormalne, maju sa velmi radi. Tiež ju mame vonku, byva v bude, ale v nej len nocuje, ma volny vybeh. kuk do mojho albumu, tusim ju tam mam 😉

asma
8. jún 2011

ahoj mi mame bigla a je uzasny... sedi vonku pri kociku a ked mala zamrnka uz mi škrabe na dvere 😀 😀 a strážca je výborny ma hrubsí hlasok xixi takze ak brechne kazdy sa nalaka a je strasny mazloš aj ked pohlad ma stale zamraceny ix nie je velmi velkeho vzrastu co ma strasne tesi a hlavne neni az taky hunacik lebo v lete cesať nejake 50 kg velke hovoado brrr

alusha
8. jún 2011

my mame tiez bigla, vyberali sme podla toho, ze sa nam velmi paci tato rasa, je pravda, ze prve tri roky to bolo dost o nervy, lebo nicil co sa dalo, kvety, stromy, ploty, ale k detom je neskutcne mily, neublizi, ma velmi rad deti a tiez je dobry strazca, na dvor ako stvoreny, len vydrzat tie prve roky da zabrat 😝 nas uz ma styri a je z neho kludny pes 🙂

marashy
8. jún 2011

Rodézsky ridžbeg viď . na fotke🙂 je to úžasné plemeno, miluje deti svoju rodinu no nie je vhodný aby žil celoročne vonku, je to ozaj člen rodiny no proste NO. 1...my máme dve dievčatá matku a dcéru a aj ich chováme.... RR to je najlepšie plemeno na svete 😉

kaara1980
8. jún 2011

a čo tak dáky z útulku?Oriešky sú odolné,verné a povaha psa závisí vždy od jeho výchovy a od toho,ako sa oň staráš

stanislavao
8. jún 2011

ja by som si vybrala nemeckeho ovciaka. ale kazdemu plemenu sa treba venovat. a taktiez by som sa priklonila r teorii, ze psik z utulku je super. su velmi vdacne za novy domov a istotne tam najdete mileho, prituplneho a zaroven dobreho strazcu. bigel je velmi tvrdohlavy, zivy pes, ktory si stale robi, co on chce. mali sme ho a sice sa mi velmi paci, ale nechcela by som ho.

dejnusik
8. jún 2011

ja by som odporúčala japonskú akita inu, sú to verné a k rodine priatelské psi no cudzích ludí si do domu nepusia. mi máme sice kríženca s nemeckým ovčiakom ale je to riadny maznák. náš 9 mesačný synček stále po nom lozí a všetko v pohode. je to ozaj super strážca

heln
8. jún 2011

dobrý strážca a vhodný k deťom, to veru k sebe ide..........
veľké psy sú pokojné, od detí si nechajú robiť všetko a cudzích ľudí odstrašia už len tým, že sú veľký a stačí jedno zašteknutie.......
novofundlák, bernský, boxer, doga, ridžbeg, ovčiak, mastif..... sú veľké, majú radi deti, cudzích odstrašia, plemien je veľa, stačí si otvoriť knihu, alebo ísť omrknúť na nejakú výstavu psov, tam sa od chovateľov konkrétne môžeš dozvedieť o jednotlivých plemenách.....
alebo potom niečo menšie temperamentné, čo sa s deťmi vyšantí, ale na cudzích narobí kriku - bradáč, teriér, jack russel, tiež je ich veľa.......
a nezabudnúť na výcvik...... 🙂

bbtina
8. jún 2011

Labrador,retriever,nemecky boxer,rozhodne plemena ktore deti miluju.je pravda,ze to mozu byt aj ine plemena,ale to je uz vecou vycviku,tieto plemena to maju zakorenene. Utulky by som v pripade ohladu na deti neriesila,nakolko ked je pes cistokrvny viete o jeho predpokladanych povahovych vlastnostiach,co sa u orieskov neda ani odhadnut,kedze to moze byt akykolvek mix s akym kolvek navykom,utulkove oriesky mozno tak po 6 roku veku deti,ked uz vedia aj oni ako sa spravat ku zvieratkam. Inac zly pes neexistuje,je len zly pan.

gaby21
8. jún 2011

Jednoznacne labrador, mame dvoch z utulku. v ziadnom pripade teriery alebo ratliky,vacsina z nich neznasa male deti bol tu spomenuty, aj bradac alebo vciak, doga alebo co ja viem co este, vsetko fajn, ale iba pre rodinu, tvoje deti sa nebudu moct v ich pritomnosti stretavat s nikym okrem rodiny. Takze labrador 😵

kristinka123
8. jún 2011

k detom jednoznacne labradora 🙂

ema72
8. jún 2011

nech ta nemylia rady tych co maju jedneho Matka doma a uz ti odporucaju toto plemeno. Vyber psika by mal byt rozumovy aj intuitivny - clovek si obvykle vybera psa na svoj obraz. Zalezi na tom ci si tvor mestsky, vidiecky, sportovy a pod. a ake mas samozrejme v domacnosti podmienky. Aj su deticky este male pod 4 roky velmi by som si nevyberala psy s hmotnostou na 40 kg.
Zahrada je sice fajn ale niektorym plemenam nastaci ani to a niektore ju vobec nepotrebuju.
Plemena maju obvykle svoje char. vlastnosti ale kezdy pes je iny a nemusi splnat obraz standardu.
Nezabudni, ze stredni a vacsi psi maju skutocne vacsiu spotrebu jedla a ver, ze to ide aj do penazi. A to nepocitam veterinarne poplatky, ktore mozu byt nulove ale aj velmi vysoke.
Popzeraj atlas psov, tak sa zhrnute aj vlastnosti plemien a potom u favoritov sa porad s chovatelmi alebo majitelmi. Ak das prednost miesancovi, tiez je to volba.
Nezabudni, ze je to clen rodiny, ktory ma svoje potreby, su s nim spojene aj naklady, vychova a starostlivost. Ale prichadzaju aj benefity vo forme zvierata prinasajuceho emocie a novu energiu.

denduska
8. jún 2011

My mame bernacku, nedam na nu dopustit...vzdy hlasi ked niekto pride, ak je cudzi tak aj vrci, a vdaka jej rozmerom si ludia nedovolia za branu strcit ani prst. A pritom moje deti jej doslova skacu po hlave..vid foto 🙂 Akurat stena je blaznive a vsetko znici....na to sa treba pripravit 😀

iinuska
8. jún 2011

labrador 🙂

aero
8. jún 2011

.............. bernský salašnícky pes..............
stráži si svoje a zároveň miluje rodinu a hlavne malé deti ... 😉

cherry1981
8. jún 2011

AST, je to plemeno, ktore perfektne ustrazi a nikdy neublizi detom ani ziadnemu clenovi rodiny, ale samozrejme potrebuje vycvik a podla mna pevnu ruku, ale my by sme uz ine plemeno nechceli 😉 Mali sme aj argentinu, aj corsaca, aj to su dobre strazne psy, do dvora Ti nikto urcite nepride 😉
Ale podla mna tieto psy, potrebuju aj pevnu ruku a ako taky vycivk, ale to asi kazdy pes.
😉

irsina83
8. jún 2011

Cane Corso - nadherny a inteligentny pes 😉