Aký pes do záhrady k deťom a dobrý strážca?

ewellina
7. jún 2011

Neviem, či vôbec existuje plemeno, ktoré by malo obe tieto vlastnosti, lebo na prvý pohľad sa tieto navzájom vylučujú. Máme malé deti, ale budeme potrebovať aj dobrého strážcu záhrady a domu. Poradíte?

jeanettka
13. jún 2011

ahoj, mame Bernského salašníckeho psa, je úplný kľudný keď malý sa po ňom váľa, ťahá ho za uši alebo búcha po chrbte, na druhej strane keď sa niekto cudzí priblíži k plotu breše a vyskakuje, takže ja môžem len z vlastnej skúsenosti ti odporučiť do domu a záhrady tohto psa

lucosko
8. júl 2011

my mame retrieverku, je k detom velmi dobra, dovoli im vsetko 🙂 urcite by som volila fenku, su jemnejsie ako psy. no a je aj dobry strazca, steka na vsetkych, ktori prejdu okolo domu 🙂

dannynka
8. júl 2011

my sme si poriadili havka v januari,tiež sme zvažovali aka rasa by bola vhodna aj do zahradky a aj k detom a kedze ja som milovník jazvečíkov tak sme si zobrali z utulku jazvečíka fenku,tiež nam veterinar povedal že fenka je vhodnejsia k detom.Mame ju od cca 4,5 mesiaca a ešte ani raz nikoho nepokusala a to ju mladší syn vela krat chytil za chvost potiahol za uši a napodobne a ona nič nespravila...je to náš mazel nemenila by som za nič na svete aj ekd toho už dost poničila v zahrade 😀 😀 😀 😀 tiež je uštekana ale to len vtedy ked ide niekdo okolo alebo nejaky havko...jasne ved si straži svoje 😀 😀 😀 😀

nikolka2
8. júl 2011

My mame irskeho vlkodava a je super ,,,moj 15 mesacny syn sa snim tak hraje , ze nasa Chantall sa ho bojí 😀 ,,,,, a ja so sestrou sme vyrastali a nedam na to plemeno nikdy dopustit newfoundlandský pes je to moja srdcova zalezitost a ten pes vyzorom budi respekt , ale zaroven je neuveritelny spolocnik ku detom ! 😉 ,,,rozhodnut sa musis sama ,,,,aky hafan sa Vam paci 😉

azarijka
8. júl 2011

Bernsky salasnicky 😉

martina2001
8. júl 2011

každý pes je vhodný k deťom a aj na stráženie, všetko závisí od výchovy k čomu psa vedieš od malička, my máme amstafa a rotvajlera. A napodiv cez deň keď je pohyb detí na dvore tak je pustený staff a v noci rotvajler. Na začiatku ti každé šteňa dá zabrať 😉

stvura
8. júl 2011

Mi mame labradora, je uzasny k detom, no ako strazca nula bodov, to by nam asi ukradli aj dom so zahradou a on by sa len kludne prizeral. Moj otec ma mencesterskeho teriera, hoci nie je vylucne super k detom, moje obe deti miluje a dal by za ne zivot...ako plemeno na strazenie je uzasny, mozem len doporucit. Ak hladate strazneho psa, treba si vybrat takeho a vychovou dosiahnete aby bol k detom super. Opacne to nejako velmi neplati, aspon mi mame taku skusenost s nasim uz tretim labikom 😉 🙂

vodnarky
8. júl 2011

my mame kokrspaniela a je to uzasny havino..mala ho zboznuje a my tiez..a co sa tyka strazenia,da nam vediet aj o postarovi... 😉

vefi89
8. júl 2011

my máme labradora a dobermana.... 😝

ja by som len podotkla, že neexistuje nebezpečný pes pre dieťa...pes je takým, ako si ho vychováte a naučíte..a preto na rase nezáleží 🙂 záleží od dávky akou sa mu budete venovať 😉

sareenah
8. júl 2011

Hm...no, budem uprimna, mame dvoch psov, jeden je zlaty retriever, manzelovi sa velmi pacil a je mily k detom...ale...vies kolko toho zozerie? A narovinu, kolko toho vyse.ie? Ako, fakt je k malemu trpezlivy, ani raz sa nestalo, ze by co by len zavrcal...ale to, kolko granul kupujeme...10-kilove balenie je u nas sup sup zozrane... druhy psik je orech, maly, mily, hravy, maleho ma strasne rad..a mozem povedat, ze fakt strazia...viem, o kazdom pohybe na ulici...a ani nam netreba zvoncek 🙂 Slovom, keby som sa mala rozhodnut teraz, tak by som uz nechcela velkeho psa...proste maleho, ktory neublizi a pekne oznami, ked pride postarka...len rataj s tym, ze psy budu stekat...a mozu deti budit...ale zas nas maly je uz uplne voci stekotu odolny...

stardust
8. júl 2011

Kaukazsky ovciak. Postrazi este aj susedov.

dusika11
8. júl 2011

mam boxera fenku..ale boxer nemoze byt v zime vonku nema podsadu prechladne...k detom je nasa fenka fantasticka...a spica,,spic je ostry ..tiez fenka...obidve strazia o dusu...moja odpoved znie..nie je podstatne plemeno...ale majitel musi vediet vychovat psa...a pes bude taky ako chce majitel...to je moja skusenost...podla mna si treba kupit knihu o vychove psa...to odporucam...lebo staci jedna chyba vo vychove jedna nedoslednost...a moze byt rasa aka chce...pes moze byt agresivny...alebo prehnane dominantny.alebo mat ine neduhy...v 90 percentach napadnutia malych deti zlyhala vychova psa ..a desat percent je rozsafnost prirodzena detom...ja osobne mam psov rada ale nikdy ich nenecham samych s detmi........omylom sa mi dostala ina fotka..ako som chcela...a asi uz tu pravu tu nedostanem tato patrila inde...

aksniteb
9. júl 2011

My máme aljašské malamuty - k deťom a vlastne k všetkým ľuďom sú úžasne milí ale absolútne nestrážia, pretože sa tešia aj s cudzích ľudí 🙂

Ja by som určite odporúčala veľkého alebo stredného bradáča, prípadne labradora -
ale určite z chovateľskej stanice s Preukazom pôvodu, kde máš aj záruku, že pes bude mať povahu takú, ako má mať. Pretože v prípade psov bez PP ide často o krížence, kde ani srnky netušia, čo z toho šteniatka vyrastie ...

yukki
9. júl 2011

My máme austrálskeho ovčiaka, do dvora nevojde nikto, bránu musím otvoriť ja. Užil si, keď boli deti menšie a len ležal a držal jak hluchý dvere....a k tomu šeltiu-je ostražitejšia ako on, ale malinká a preto ani s deťmi nemala toľko trpezlivosti-čo ich zas na druhej strane naučilo správať sa k psovi slušne. 😝

zuzole
9. júl 2011

My mame v docasnej starostlivosti krasne 4 rocneho labradora Buddyho, ktoreho nasli podrezaneho v lese. Aj napriek tomu, co si zazil, je z neho krasny a nadherny, temperamentny pes.Je to taky pojaseny macko, ale vie posluchat. Povahovo je maximalne naviazany na cloveka, stale si nesie svoju lopticku a za piskotiky by urobil hocico na svete. Nemozeme si ho nechat, len sme mu poskytli docasny domov, aby nemusel byt v utulku. AK by ste mali zaujem,darujeme ho len do dobrych ruk, aby uz mal len stastny zivot. Je vhodny do zahrady.

romea
9. júl 2011

My máme labradora, fenku má 4 roky, podľa mňa je toto plemeno vhodné do rodiny s deťmi. Má strašne rada deti a celú rodinku vie aj postrážiť. Ak máte rodinný dom je to ešte plus. Toto plemeno má veľa dobrých povahových vlastností - nenadarmo sú to vodiace psi pre postihnutých a slepcov, záchrannári a hladači rôznych drôg a výbušnín. Samozrejme ak si kúpite malé šteniatko labradora - určite si prejdete rôznymi fázami jeho vývoja, pubertou, ale to je tak u každého človeka aj zvieraťa. On sa vám ale potom odvďačí packou a veľkou uslintanou pusou.

dominika_sk
9. júl 2011

keď som bola mala, mali sme dobermana a nebol s nim jediny problem! bol uplne super, čo si pamatam! a teraz mame pitbula a bullteriera, ktori obidvaja miluju deti, takže to naozaj nie je o plemene psov, ale o ich povahe.

lauritka
9. júl 2011

To je jedno akeho psicka vyberiete, ak je o neho starane s laskou 🤐 Kazdy sa odvdaci a bude vas milovat do konca svojho zivota. Ci maly alebo velky, hlavna vec ze bude s vami stastny. 🤐

siusinocka
9. júl 2011

nám najlepšie strážil jazvečík. bol malý, mal rad deti aj straaašne brechal... teraz ho už nemame - uhynul, tak znova rozmyšlame nad jazvečíkom - no treba dať pozor na dobre opravené ploty, lebo veľmi rád uteká

alami
9. júl 2011

hovawart spĺňa obe tvoje požiadavky 🙂 http://www.hovawarty.sk/

zajo79
9. júl 2011

labradory zacinaj u byt preslachtene... byvaju coraz viacej agresivne - co nemaju v popise plemena.

@alami hovawart ...ani nie moc k detom... ale jasne, zalezi na povahe psa a ako je vedeny...

k detom a na strazenie - urcite rodezkeho ridgeback-a. uuzasne plemeno. ale to ti napise majitel kazdeho psa, ze je uzasne plemeno a take si mas kupit. 😎

monika15
9. júl 2011

podla mna zviera nie je hygienicky ku detom, ako viem ze teraz 1000 ludi sa mi ozve ze ano som svina atd...
ale ked vidim ze pez olize gule a zadok po kakani a potom ide k dietatu a olize tvaricku no neviem neviem....

asi nie dakujem..........

je to moj osobny nazor.... takze sa tu nemienim hadat sa......
ano mam rada psov aj vtaciky som mala.....

pingu1
10. júl 2011

my mame weimara. ten malu moc nemusi, ale respektuje ju.. on bol prvy, asi preto. moja mama ma boxerku a ta deti miluje. ale fenky su vzdy miernejsie

linddi
27. sep 2011

Máte niekto staffordšírskeho bulteriéra? Aké máte s ním skúsenosti?

kilian
27. sep 2011

labrador

henulienka
27. sep 2011

Tiež máme bígla, a nemôžem ho vynachváliť, s deťmi sa vála po tráve, nechá sa hladkať, uši ťahať... všade behá za nimi - ale keď sa niekto zastaví pri bráne, už šteká ako divý.

Ale máme aj bullmastifa - to je strašný maznáčik a deti miluje, lenže má 60 kg a valcuje všetko už len slabým pohybom hlavy, takže chudák nemôže byť pustený, keď sa vonku hrajú deti. Svojim zjavom je však výborný strážca a aj keď nešteká ako bígel, ešte nikto sa neodvážil k nám vstúpiť keď ho zbadal. Takže sa vzájomne dopĺňajú.

Takže to zhrniem - k malým deťom určite nie veľké plemeno a vybrať skôr podľa povahy, nie rasy. A ešte - fenky bývajú v dospelosti miernejšie.

jankas87
27. sep 2011

my mame kaukazskeho ovciaka, sice ho nemame doma lebo byvame v byte, ale mame ho v jednom areali kde pracuje priatel a je vyborny strazca a ked k nemu idu nase deti tak ho mozu aj za usi tahat a neublizi im. Dokonca mam pocit ze ich ochranuje a nedovoli aby sa im nieco stalo 😉

miminkad
27. sep 2011

my mame stafordsirskych bulterierov,deti priam zboznuju a u okoloiducich vzbudzuju respekt a nie je to az take velke plemeno ako napr labrador

tea333
27. sep 2011

Opytaj sa aj, co mozes ty psovi ponuknut.Vacsina ludi by od psa chcela toto a tamto, ale ide o to, co mu mozes dat.Kazdy pes, aj ten na dvore potrebuje kontakt s rodinou, pravidelny vycvik, potrebuje sa citit sucastou rodiny (az na niektore kaukazske plemena 😀 ) Kazdy pes vyzaduje vencenie mimo dvora, pretoze nech je pozemok akykolvek, potrebuje aj nove vnemy.Niektore plemena vyzaduju starostlivost o srst, ine maju velke problemy s dysplaziou, ine maju tvrdohlavu ci svojsku povahu a nie su vhodne pre chovatela- zaciatocnika.
Precitaj si doma na nete informacie o kazdom plemene co ta zaujme, a potom chod na vystavu toho plemena, ci uz klubovu, alebo aj medzinarodnu.Chovatelia poradia najlepsie.
Ak si vyberies psika, kup si psa s PP (preukazom povodu, papiermi).JEDINE tak zarucis, ze bude mat vsetky vlastnosti a vyzor tak, ako si si ho vybrala, pri psovi bez PP riskujes mnoho problemov, ci uz zdravotnych, so spravanim a inych.je to ako ruska ruleta.

@martinex @zajo79 aj ja mam RR, ale vseobecne by som ho neodporucala, a uz vobec nie von, ako prispievajuca chcela.RR vonku trpi, nema podsadu a v zime je to prenho utrpenie (rr chovani vonku je tyranie), rovnako ako nepritomnost rodiny, pretoze RR je pes na rodinu velmi naviazany, musi k nej mat pristup do domu.Okrem ineho, RR podla mna nie je pes pre zacinajuceho chovatela, vycvik byva zlozity pre kombinaciu svojskeho pristupu a citllivosti RR.

@linddi staford je fajn s detmi, ale vyzaduje dobry dlhodoby vycvik ..
ad Labrador a Retriever, v poslednom case mam pocit, ze su obetami preslachtenia, videla som uz prilis vela dysplazie alebo aj agresivity v chovoch ☹

@alami ja by som Hovika absolutne neodporucila neskusenym chovatelom, navyse potrebuje vycvik a hrooozne vela pohybu a aktivit..

@stardust to beriem ako vtip.Kaukazak je tak na strazenie firmy, k detom by som ho nedala...

anjelik2509
27. sep 2011

My máme labradorku, vie byť pekne "ostrá" voči okoloidúcim chodcom (to sa naučila od nášho druhého psa Rexa 🙂 ) , ale k nám je úúúplne milá a nedá na nás domácich dopustiť. Pamätám si, že keď sme doniesli dcérku domov z pôrodnice, tak ju chodievala okúkať, že čo to máme doma a potom mi ju strážila v kočíku, keď spinkala a keď sa bábo zobudilo, prišla ma zavolať, že malá plače...A aj teraz, keď malá podrástla, príde havinka k nej, oblíže ju na moju "radosť" a ide ďalej 😀 Dcérka ju zbožňuje, sem tam ju potiahne za chvost, pohladká, niekedy mám pocit, že by mala Nelly (tak sa havinka volá) dostať medailu za trpezlivosť 😀 A vonku si Nelly malú ochraňuje, ako keby bola jej mamina 🙂 Keby som si mala niekedy vyberať psa k deťom, jedine labradora. 😉 a fenku, tá je miernejšia ako pes. Susedia tiež majú pri deťoch labradora a nemajú problém 🙂