Aký športový kočík na zimu?

kralicica
27. okt 2010

ahojte mamičky, hľadám si šporťák na zimu, náš malý má už 7 mesiacov, takže ho už potrebujeme. som však asi náročná, lebo mám nasledovné podmienky. aby sa dalo bábätko dať aj do vodorovnej polohy, teda na spinkanie, nielen polosed, najlepšie otočenie v smere aj protismere jazdy, dobrá skladateľnosť, lebo stále cestujeme a máme malý kufor, a čo sa týka koliesok, najlepšie nafukovacie. doteraz som mala tie maličké ale hrkotajú že sa v meste hanbím keď idem po kachličkách... premýšľala som o concorde neo, ale tie kolieska ma odrádzajú, sú väčšie ale akési umelé, neviem. bojím sa... tiež som chcela quinny ale príde mi taký nepraktický, to predné umelé koleso... a nepočula som naň dobré hlášky... potom som chcela aj jané, ale ten sa nedá dať v protismere jazdy a navyše vraj zaberá veľa miesta v kufri... no neviem, poradte mi, ďakujem 😉

dammia
27. okt 2010

ahoj, ja tiez teraz vyberam sporťak, kritériá mám tie isté ako ty 🙂 a ide ma z toho hladania poraziť pretože doteraz som nenašla kočík čo by splňal naraz všetky. Concord - kvôli malým kolieskam do terénu pre nas určite nie je, quinny som ja hned vylučila, a Jane ma vzhľadom na svoju cenu tiež nepresvedčil. Uvažujem momentálne o Casual play S 4 , ale som nešťastná, lebo typ sedačky reverse je podľa mňa pre malého dosť úzky (neviem ako budúcu zimu), tak sa chcem ešte pozrieť na S 4 čo nie je sedačka reverse, hádam bude širší, oželela by som aj to že by som na malého v smere jazdy nevidela, nakoľko sa mi tento kočík na vzhľad moooc páči 😀 . Ešte rozmýšlam nad peg pregom - trojkolka - má ho kamarátka a je veľmi spokojná, zmestí sa jej aj do kufra VW Golfu, tak ešte uvidím. 😉

dara76
27. okt 2010

ja pouzivam jane powertrack a som maximalne spokojna. Dieta dobre oblecene aj s fusakom ma este dost priestoru a nie je tam natlacene ako v mnohych inych kocikoch. Takze pozor pri vyberani kocika - zmeraj si vnutrornu sirku, aby si tam maleho nemusela "tlacit obuvakom" 😀

nicola4
27. okt 2010

ahoj sestra Ma phil &teds a je velmi spokojna , super sa ovlada a ked sa zlozi nezabera vela miesta v aute.. odporucam 🙂

bosoriak
27. okt 2010

Na zimu su najlepsie sanky 🙂 A kocik - ja som v zime pre malu pouzivala Zooty eagle. Splna vsetky tvoje poziadavky, ja som ho vozila v kufri stareho Fiata Punto a vosiel tam. Je lacny v porovnani s ostatnymi, uzasne peruje, da sa otocit v smere aj v protismere, da sa dat do lahu. Ma velike nafukovacie kolesa, my sme ho pouzivali na tury v prirode a velmi prijemne sa ovlada.
Ma ale trochu blby pristup do kosika, to by som mu vytkla.

jarunka111
27. okt 2010

My máme cam cortinu x3 a som spokojná. A spĺňa tie kritéria, ktoré ty požaduješ - malý sa v ňom pohodlne vyspí, dá sa dať do ľahu, je dosť priestranný aj dlhý. Sedačke ide v smere aj v protismere jazdy, to je super, lebo keď je zlé počasie, aby mu nefučala alebo je umrnkaný, tak ho mám otočeného k sebe, má aj nafukovacie kolesá, celkom pohodlne sa "šoféruje". No a čo sa týka toho skladania, tak celkom v pohode. Tiež cestujeme, takže sa skladáme a prevlákame hore-dole a dá sa dobre do kufra. Záleží do akého kufra ho potrebuješ napchať. Ale som rada, že ho mám (aj kočík aj malého 😀

l.s
27. okt 2010

no ja by som na zimu nechcela kocik co sa neda otocit smerom ku mne mala som to tak a nebolo to dobre lebo malemu fukalo a snezilo rovno do tvaricky a tak som kupila poto taky co sa da otacat aj aj a bolo to super l 😉

rainee
27. okt 2010

dievcata mam ten isty problem a poziadavky, zatial som taky kocik naozaj nenasla. bud ho nedam do auta lebo mame tiez maly kufor, alebo nie je vhodny do zleho terenu /male/plastove kolieska/, alebo sa neda dat do protismeru /to este ozeliem/, no je to na porazenie. paci sa mi x-lander, jane a podobne lenze na to mozem zabudnut, to sa mi nezmesti ani do auta ani do vytahu. 😝

exupery
27. okt 2010

MAxi cosi,splna vsetky tvoje poziadavky a je uzasny na zimu a do snehu...sice tazsi,ale super.Su aj tro aj stvorkolesove.

patatina83
15. nov 2010

baby ja sa tiez pozeram po sportakoch,,ktore su lepsie 3 alebo 4 kolesove??

dosa
15. nov 2010

ktory quinny ma vpredu umele koleso? speedy ma vsetky nafukovacie, ale nema otocne sedenie a na buzz sa da dokupit predne koleso do terenu - to je nafukovacie - ale zase nema lezanie do roviny... a aj jane uz sa vyraba s otocnym sedenim 😉 a este gesslein vision je trojkolka so vsetkymi kolesami nafukovacimi a otocnym sedenim...

dendy1
16. nov 2010

Na odľahčenie 🙂 netrápte sa s kolieskami do snehu - hlavne okolo BA. Môj muž si kúpil za 800€ snežnú frézu, takže určite tento rok minimálne v BA a okolí sneh nenapadne 😀 😀

movin
7. dec 2010

babenky, ja tiez momentalne hladam presne taky kocik s tymi istymi poziadavkami ako citam viacere z vas, uz ste nieco nasli? ja zatial nie, tak budem rada za vase odpovede a rady.

adrianal
7. dec 2010

ahojte ja som mala minulú zimu jané slalom, kuk moj bazár, malá je už velká behá sama, teraz ho už nepotrebujeme, velké kolesá nafukovacie, velká sedacia časť a dá sa dať do úplného lahu,velký priestranný dobre ovládatelný aj v hlbokom snehu.

tyta
7. dec 2010

my mame Bumbleride Queen B, je z tych vacsich, menej skladnych, ale zmestim ho v pohode do kufra Suzuki SX4 aj s kopou dalsich veci (samozrejme, treba to rozumne usporiadat). Vsetky 4 kolesa ma velke a nafukovacie, predne sa natacaju do smeru. Da sa nasadit v smere aj v protismere, malu v nom mam uz druhu zimu a zmesti sa mi v nom v pohode aj v hrubom fusaku ovcej vlny. Mne na nom vyhovuje, ze je klasicky, hojdaci, s velkym kosikom dolu.

ivett1
8. dec 2010

ahoj, my máme trojkolku quinny speedi...už druhú ...(červenú mala moja dcérka rok a teraz má synček modrú už pomaly dva roky )...asi som si už na tento typ zvykla🙂 po cca troch rokoch používania 😉...a som spokojná...popíšem len bežnú prax, aby ste mohli porovnávať...má veľké nafukovacie kolesá -všetky tri, predné je samozrejme otočné a aretovacie...vojde aj do kufra malého auta (mali sme fabiu), dokonca ho zaparkujem aj do malého výťahu (sama sa niekedy čudujem ako sa tam vojde?)...lôžková časť je na tento typ dosť široká aj veľká (aj keď kočík nevyzerá robustne)...a pravdaže musí sa dať raz-dva do polohy ležmo, lebo moje deti si v ňom radi pospali...(fusak je v pohode, aj keď som tento rok už nedúfala, že sa mi doňho synátor vlezie-meria totiž 94,5 cm, ale podarilo sa 🙂...jediné, čo sa nedá je otočiť dieťatko k sebe...toto som veľmi ocenila, lebo keď boli menší rýchlo zaspali, keďže ma nemali stále na očiach a neskôr im nič neušlo a všetko "komentovali" (to im zostalo🙂...) Minulé leto sme s ním absolvovali Tatry-menšie túry Smokovec-Hrebienok a okolo Štrbského plesa...a u mňa má ešte "malé bezvýznamné + " -supeééér sa s ním korčuľuje (rúčka sa dá vytiahnuť na dĺžku akú potrebujete a nezavadzia kolieskam)...
V zime tiež nebol problém s terénom (taká snehová kaša 😝 , soľ a neviemčo u nás v Ba a neodhrnuté cestičky v lesoparku, sem-tam zamrznuté-lahodička) a do dažďa a snehu mám upravenú pláštenku s clonou🙂... Upozorňujem, že ja mám tento kočík naozaj len ako ŠPORŤÁK-dlhé trasy a túry...do obchodov máme "golfáče" 😀 Dúfam, že som trošku pomohla...
PS:...ako skoro každá 3kolka je pravdaže menej stabilný ako 4kolky (mala som možnosť vyskúšať si🙂 )

bebel
8. dec 2010

Bugaboo cameleon so snežnými kolesami. 🙂

mychaella
8. dec 2010

Ahoj my sme mali bertini x4 s tym som presla v kazdom terene, ale je dost velky ked je zlozeny. Mali sme aj concord neo, neda sa dat do vodorovnej polohy a do zimy ho neodporucam, v snehu som ledva presla s tymi malinkymi kolieskami a ked som aj presla tak bol dost labilny.

zuzikkaa
13. jan 2011

ja mam QUINNY freestyle a po snehu a terene nieje ziaden problem.ma otosnu sedacku tak pekne na drobca vidim 😉
da sa dat uplne do lahu.ma aj rucnu brzdu pre pripadne korculovanie ci jogging 🙂 aj zvoncek 😀 maly mal 1aj5mesiacov a zmestil sa aj s fusakom!!!
momentalne ho predavam lebo uz velmi nepotrebujeme

jane24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
burina111
21. júl 2011

my máme quinny speedi SX a je supeeer, žijeme v Tatrách 😀

miruska3436
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkavv
24. okt 2011

doporucujem bugaboo cameleon, je lahky, perfektne ovladatelny, ma vela prislusenstva, dlhu vanicku (hlboky kocik) az 80 cm, zmesti sa skoro do kazdeho auta a ked si kupite kolieska do snehu (my ich vyuzivame aj do lesa a na horsi teren) tak nie je o com ... uz len zalezi na tom, kolko € chcete investovat, vyber je veliky 😉

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sampo
24. okt 2011

my sme mali bebeconfort high trek 🙂 super velikanske kolesa 😵 nevyhoda je mozno, ze je k nemu len fusak, nie nanoznik, ale ten sme si dali usit 😉

vivusika
24. okt 2011

mali sme jane slalom vlastne takmer dve zimy - pre mňa najlepší kočík 🙂 priestranný, ľahký, nafukovacie kolesá takže do snehu ideálny... normálne mi za ním bolo ľúto, keď som ho predala 😉

erinka1911
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyccka
24. máj 2012

Ahoj, my sme mali Jane Nomad a nechala som si ho aj pre druhe babo. Je fantasticky priestranny (nasa v nom spavala do roka a tristvrte a vyzerala na tri pomaly), dobre ovladatelny a mne sa nezdal ani velmi neskladny - napchala som ho aj do peugeota 206, co ma teda minikufor ;) (aj ked kolesa museli dole, ale to je na nomade sekunda). Mne sa pacilo, ze ma polohovanie chrbta aj noh, ze ma to okienko v strieske a je naozaj pre vacsie deticky. Dobre sami ovladal, ma celkom spokojny ten kosik a dala som si usit striesku na mieru aj s takym siltom, aby malej dovnutra nesnezilo a nesvietilo slniecko. U nas cislo 1.

penelopa
6. feb 2013

Ahojte!
Okrem Jane....aký kočík na zimu a sneh,samozrejme okrem sánok 😉 .

rora
6. feb 2013

@penelopa X-lander XQ 2012, Nicco Bebetto, Cadet Navington. Vsetky tieto by mali mat nafukovacie kolesa a otocnu sedacku v smere/protismere jazdy

carribean
21. aug 2014

ja bugaboo cameleon nedoporucujem co sa tyka sportovej casti....obe dievcatka mame vacsie a v zime je tam veru dietatko riadne natplacene. hlboka cast je super priestranna.