Baby vak Lodger Shelter. Mám zlé skúsenosti

visom
9. apr 2010

Checem sa s vami podeliť o moju skúsenosť s baby vakom shelter od firmy lodger.
Na základe rozsiehlej reklamy na baby vak shelter, v ktorej sa propaguje pre dieťa i pre rodiča maximálne pohodlie, sme sa rozhodli tento nášmu mesačnému synčekovi zakúpiť . Kúpili sme dokonca obidva modeli a dnes už vieme že sme zbytočne vyhodili peniaze. O pohodlí pre dieťa i pre rodiča nemôže byť pri tomto výrobku ani reči. Najskôr sme si mysleli, že ho len nevieme správane zabaliť či nosiť preto sme si pozreli i videoprezentácie ako na to. No neboli sme po ich zhliadnutí o nič múdrejší. Po zabalení, upravení viazania a zavesení dieťatka nám v podstate vo vaku zmizlo, pričom bolo neprirodzene skrútené a ramenný popruh ho tlačil do hlavičky a spodný popruh ho ťahal do strany. Dnes ich už používame len ako zbytočne drahú deku do "vajička". Sebelepšia reklama neurobí z nepodarku praktický výrobok!

marika6
12. apr 2010

ahoj no ja mám tiež lodger shelter a nemôžem si ho vynachváliť, ked bola malinká muselo sa to poriadne posťahovať tými šnúročkami. Využila som ho v autosedačke, ale hlavne v kočíku, a ked plakala mohla som ju vytiahnuť aj s babyvakom a v pohode som mohla behať za starším na ihrisku. Takže pre mna to bola dobrá investícia.
A čo sa týka nosenia, keby mi kamoška nedala inštruktáž tak to tiež neviem, dieťa v tom nemôže byť ponorené ako keby v prostriedku babyvaku, ale ako keby na kraji a zvyšnú časť treba vytiahnuť, aby malo pod sebou len toľko ako je velké, aby sa tam proste netopilo.

Asi sa to nedá pochopiť takto na diaľku

sjuzi
19. okt 2010

Ahojte, v blížiacej sa budúcnosti zvažujem kúpu sheltera, ale na nete je veľmi málo referencií... prosím, kto ho máte, skúste napísať, čo bolo dobré, čo nie... 😲 Už som ho bola pozrieť na predajni, tam mi všetko vysvetlili, aj to viazanie... Len by som prijala viac skúseností od vás... ďakujem vopred za reakcie... 😉

pusa23
11. nov 2010

ahojte ja mam teno babyvak uz mesiac, maly ma 7 tyzdnov. A neviem si ho vynachvalit, je o super len treba si ho poriadne nasavit podla velkosti babatka a velkosi cloveka ktory ho bude nosit. Uspavam v nom maleho kazdy den , a ked zaspi dam aj s vakom do kocika. Jedina mozna nevyhoda je ze postupne ked maly je vacsi , zacina ma viac boliet chrbat., takze sa podla mna tento vak sa da pouzivat tak do 5 mesiacov, potom je vhodnejsia klokanka alebo ergo nosic. 🙂

seba1
24. nov 2010

@pusa23 uvažujem aj ja o kúpe, zaujalo ma, že je to nositko aj zavinovačka v jednom, ty ho máš v tej flísovej verzii? ja uvažujem o cotton verzii - na jar by mala byť vhodnejšia.

pusa23
14. dec 2010

Ahoj, ano ja mam flysovy modry . Je krasny . Ale ako som aj predpokladala , maly ma uz cez sest kil a uz moj chrbat vazne nevladze 😉)) Tak uz posluzi jedine asi ako zavinovacka 🙂))

ngelik
3. jan 2011

Ahojte, cakam babatko a rozmyslam o kupe Lodger SHELTER ,len neviem ci je to vhodne aj pre malicke novorodniatko pokial este nevie drzat hlavicku. Neviete mi poradit? Ze ci take male babatka mozu byt v takej polohe , ci pre ne nie je lepsia zavinovacka taka tvdra, teda perinka... Lodger SHELTER sa mi strasne paci a pride mi prakticky len nasim rodinnym, starsim generaciam:D sa to nepozdava, su za klasicku perinku. Neviete mi prosim poradit? som v tom uplne stratena:(

motylikova
11. jan 2011

@ngelik ahoj, mozno si si uz medzitym prestudovala kopu inych prispevkov o noseni, takze Ti uz bude moja rada na nic, ale predsa 🙂 ja som velmi, velmi za nosenie, najma po tom co som cele tehotenstvo studovala odborne clanky preco nosit a ako nosit, a mozem Ti povedat, ze suhrnom tych studii - na pozitivach nosenia sa zhoduju psychologovia, ortopedovia a aj vacsina "nosicov" /mamky a tatikovia/, zalezi velmi na tom, aby bol nosic vhodny (v tomto sa neodporucaju vobec napr klokanky), a aby zodpovedal veku a velkosti dietata.
ja mam doma babyvak Premaxx, je super, prave taka poloha ako v nom "koliska" alebo "klbocko" je vhodna pre deti kt este nedrzia hlavicku, je to poloha ako boli 9 mesiacov v brusku.
mam doma inak presne takych rodicov asi ako Ty :D kedykolvek ma vidia s malou zavesenou na mne vo vaku krutia hlavou ze chuderka mala, ako je tam skrutena, najradsej by ju zaviazali do tuher perinky a polozili na rovny tvrdy matrac (proste stara skola, ziadne argumenty, aj ked logicke, napr ze stavce takeho drobca sa nemaju nasilu narovnavat, lebo su ine ako stavce dospeleho a pod) nepomahaju a furt na mna zazeraju ze malicku trapim.. vsak si snad zvyknu.. mame doma aj ergonomicky nosic, ten je na obe ramena, je od narodenia, ale dieta je v nom vzpriamene, takze pre istotu ho planujeme pouzivat trosku neskor (aj ked uz sme to vyskusali a pacilo sa jej)..

googlik
25. mar 2011

prosiiim vas,, ja mam Shelter fleecovy... a moj malicky ma 2 tyzdne, uspavam ho v tom... ani neviem ci ho nosim spravne, ale podla obrazkov snad ano... hlavicku ma stale vykrutenu do jednej strany, je uplne schuleny...
Po akom case po kojeni babatko nosite? Moj dost grcka mliecko... a bojim sa, aby sa mi tam nezadusil... Kojim kazde 3 hodiny,, no obcas ho bez toho babyvaku neuspim vobec ☹ A kedze mam fleecovy,, a uspavam ho doma... zda, ze mu je tam fajn a teplo... no priiiserne sa mu poti hlavicka ☹ Ma ju uplne mokru, ked ho z neho vytiahnem... a to stale otvorim okno doma, aby nebolo moc teplo... ved nie je ani leto este 😖 Nemate niektora s tym skusenost? asi by bol ten z bavln pre mna lepsi.. 😒

maya81
2. jún 2013

my mame tiez spominanu zavinovacku a ja som bola absolutne spokojna
aj doma aj na prechadzke a aj v aute 🙂
v zadu na zavinovacke su snurky tie je potrebne dotiahnut na dlzku dietatka a takto mu prisposobit prostredie v ktorom bude mojkane 🙂

palma48
11. máj 2014

My mame taktiez babyvak Lodger shelter a pre nas najlepsia verzia nosica, od narodenia. Aj ked ja som deti nenosila na dlhe prechadzky v nosici, ale predovstkym pri prenosoch do auta, do kocika, na postu, do skolky, a s druhym dietatom na nezaplatenie aj jedna ruka navyse. A maly ma teraz uz rok a tri mesiace a nosime sa v nom opat, je to 3mesiace co zacal chodit, no na dlhsie prechadzky to stale nie je. Chvilku obsedi v kociku, potom chce chodit, potom na ruky, potom zase chodit a opat na ruky..co je presne to co nam tento vak umoznuje bez vacsej namahy, a ani miesta nezabera vela, a urcite je zo vsetkych najlahsi, mame kdejakych nosicov doma peknu zbierku. Ale tiez musim podotknut, ze moj manzel preferuje ergonosic pred vakom, dieta vo vaku berie ako otravnu povinnost, dieta v ergonosici nosi s otcovskou hrdostou 🙂 nuz chlapi 😀

luc_ika
18. jan 2015

ahojte, nejaký link na inštruktáž, ako tam bábo uložiť? V akej výške má byť? Na prsiach, pod prsiami...? Hlavička a nožičky majú byť v jednej rovine alebo hlavička má byť vyššie? dakujem.

lienk12
21. júl 2019

@luc_ika ahoj aké si mala na koniec skúsenosti s loggerom?

luc_ika
28. júl 2019

@lienk12 nič moc, nevedela som tam malého uložiť, nakoniec sme využívali satky a nosic