Čo môžem odmietnúť ako rodička?

lilyen2011
7. jún 2011

Baby, mám to už o 7dní a stále rozmýšľam, či pri pôrode môžem lekárovi povedať "nie" keď mi prikáže napr. kontrolu krčku na koľko cm som otvorená, alebo pri pôrode nástrih hrádze a pod. Máte s tým skúsenosti? Pri prvom pôrode som bola na "vzdychárni" 4dni, lebo voda mi nie a nie prasknúť a stále som bola len na 3-4prsty tak ma nechali čakať + vyvolávačky nezaberali... no tých prstokladov - kontrol som si užila za tie dni až až! Bolesť väčšia ako samotná kontrakcia, tak sa pýtam, či môžem odmietnuť toto vyšetrenie ak viem, že ešte nemám tlaky na konečník = nie sme v štádiu, že ideme von 🙂 taktiež ma zaujíma, či môžem protestovať proti nástrihu hrádze... (pri prvom ma nestrihali a úplne v pohode) - taktiež lekári (hlavne chlapi) to vraj robia automaticky aj keď netreba (čítala som, že doba hojenia po nástrihu je dlhšia ako keď sa roztrhnem do 1-2stupňa) Prosím poraďte, čo môžem ako rodička ovplyvniť a čo musím proste akceptovať a vytrpieť aj keď to nie je až tak potrebné. Ďakujem za všetky názory!!!

sensen12
29. apr 2016

@zamilion peeerfektna si,stale je este vela zien,nevzdelanych,ktore su ovladane strachom,ze coooo vsetko sa moooze stat a tak treba sparat,vrtat sa v kazdej serepeticke,ja som si teda nastudovala odborne info a konecne viem,ze je maaax,ale ze fest maaax 5 percent predcasnych porodov a maaax 5 percent katastrof,ale to som uz aj prehnala,cili ked jpp mi raz povue,ako ona mala vsetko na hoo,tak jej nazor ma nezaujima,lebo ona je zrovna tych 5 percent,statistiky,fakty,nie jpp

dulkagabulka
29. apr 2016

Odmietnuť môžete aj kúpanie, otieranie od mázku a násilné naťahovaní dieťatka pri meraní

https://vimeo.com/144207044
tinamia007
24. jún 2019

@dulkagabulka no a podla informacii, prave poloha na styroch ci porod do vody je vraj najprirodzenejsi a aj najlahsi pre matku .. ako pisete mali by to byt prave porodne asistentky ktore by nas v tomto podporovali a nie este proti tomu bojovali... respektive akakolvek poloha vyhovuje prave v tom momente matke, vsetci sme ini, nikto nie je rovnaky, ani ja nemusim oblubovat jedlo ktore oblubuje prave porodna asistentka,a v debilnych restauraciach mame na vyber, ci pre lepsie porovnanie kazdy aj spime inak ( ina poloha, nie kazdy spi na chrbte ci bruchu) tak preco by to pri takej veci prirodzenej ako je porod a poloha malo byt inak

monawestrych
16. nov 2020

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre