Môžem i napriek otvorenému krčku pokračovať v masáži hrádze?

Zodpovedané
16. aug 2021

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom masáže hrádze a používania aniballu. Na minulej kontrole pred dvoma dňami som bola na 1,5 cm otvorená. Som 37+2tt.

Môžem i napriek otvorenému krčku pokračovať v masáži hrádze?

Nemôžem si privodiť nejakú infekciu?

Taktiež som chcela začať už dávnejšie s cvičením s aniballom, no akosi som nenašla odvahu a teraz, keď som už otvorená, tak mám ešte väčšiu obavu práve kvôli zaneseniu nejakej infekcie.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neobávajte sa, infekciu si masážou hrádze či Aniballom nezanesiete. Samozrejmosťou je pravidelná dezinfekcia balónika.

Môžete pokračovať v masáži hrádze, aj začať cvičením s Aniballom. Neodkladajte to však príliš dlho, aby ste niečo stihli aj pocvičiť. Obvykle začínajú ženy cvičiť v 36. týždni tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník