Kedy začať sťahovať predkožku u chlapcov?

chrissa
9. aug 2011

Poraďte mi, kedy je najvhodnejšie začať so sťahovaním predkožky u chlapcov? Malý bude mať 2 roky a občas má kožičku začervenanú. Pediatrička mi povedala, že do 2 rokov nemám nič robiť, ale počula som, že niektoré mamičky začínajú so sťahovaním predkožky už od 1. roku dieťaťa. Ďakujem vám vopred za rady. Darina

saza007
9. aug 2011

Nestahovat vobec!
Pokial tvoj syn nema nejake nejake problemy - zapaly atd tak to vobec nie je potrebne.

vefi89
9. aug 2011

nám dr hovoril, že do roka nechytať.. na ročnej prehliadke mu ju surovo stiahol na sucho!! a to s ňou nemal žiaden problém 😕

moncicatko19
9. aug 2011

ja postupne vo vani ked sa kupe stahujem 😕 😕 priblizne od cca 4mesiaca. a sestra nestahovala predkozku a musela ist zo synom na zakrok ☹ a to nebolo onic lepsie ako teraz ked mu to stahujem a viem ze nas taky problem necaka.....

lenkaks
9. aug 2011

Nam dr prvy krat stiahla na rocnej prehliadke a odvtedy kazala pri kazdom kupani stahovat,pokial ide,po troskach...uz ma maly 2,5roka a nastastie s tym nemame ziadne problemy,krasne sa mu da uz cela predkozka pretiahnut...

alexandra
9. aug 2011

Od narodenia, vzdy ked som ho po kupani kremovala, som ju postupne pomalicky stahovala, len kym to islo, ziadne nasilie. Vysledok - v roku mu sla stiahnut cela 🙂

yana.
9. aug 2011

Nam to pediatricka kazala robit hned od prvej poradne, cize ked nemali chlapci ani tyzden. Stale iba tolko, pokial to ide, nasilu nie. V polroku sa im dala stiahnut skoro cela. Neviem si predstavit zeby sme s tym do roka alebo do dvoch vobec nehybali. A o hygiene uz nehovorim...

krivka5
9. aug 2011

Moj maly uz ma 10 mesiacov a doktorka povedala ze to netreba a veru sa mu to stiahnut vobec neda ☹

snopkulka
9. aug 2011

aj my sme skúšali od 3ho mesiaca, po troške, nič nasilu a o pár dní nám to išlo úplne v pohode 😉 každý doki vraví niečo iné, kto sa v tom má vyznať??? 😠

brisilda
9. aug 2011

kazdy lekar radi nieco ine no skus si precitat toto 😉 http://www.erekcia.estranky.sk/stranka/fimoza alebo http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a... popripade na internete toho najdes ovela viac

mata1001
9. aug 2011

ja stahujem malemu asi od 4 mesiacov po kazdom kupeli.

greenline
9. aug 2011

nesťahujeme vôbec. zároveň ale synovi (2.5 r) nezakazujem aby si pipík naťahoval keď je holý. tak si vraj tú predkožku prirodzene dieťa sťahuje samé, bezbolestne. pri násilnom sťahovaní je riziko že vznikne poranenie a predkožka sa potom zrastie tak, ako práve nemá. predkožka má tiež ochrannú funkciu v takomto detskom veku, zabraňuje vzniku infekcie.

matulka82
9. aug 2011

ani my nestahujeme.A ani to nejde,tak snad nebude neskor problem 😖

titkovamiriam
9. aug 2011

pri všetkých tiež od narodenia a v roku bol pokoj 😉

juliagregor
9. aug 2011

nestahovala som...
v piatok sme boli na 3 a 5 rocnej prehliadke...dr. skontrolovala,vsetci to maju pekne
sami si ponatahovali 😎

nikonka
9. aug 2011

moj syn ma 6 rokov, nikdy som mu to nestahovala a nema zatial ziaden problem... nejde mu sice cela stiahnut dole, na jednom mieste je akoby prilepena, ale ani ja a ani doktorka s tym nemame problem, takze to neriesim... treba nieco nechat aj na prirodu....

kaja73
9. aug 2011

Prvemu synovi sme nestahovali na radu Dr a v 4 rokoch musel na zakrok.Pri mladsom -mame už ineho Dr-ten mu predkožku sam stiahol na prvej poradni-bez problemov-a odvtedy mu ju pri každom kupani v pohode vycistime.Ide mu to ako po masle 😉 Možno to bola u nas len nahoda,že to u nas takto dopadlo,možno to mohlo byt aj naopak 😕 .Ale som v každom pripade rada, že teraz to už mame davno z krku. 😉

katkarv
9. aug 2011

jasne mas to nechat tak a potom ked bude vacsi ako moj ked mal 5rokov mu ju stiahol urolog nasilu a dve dni od bolesti nechcel chodit.

zuzub
9. aug 2011

ja som malému nesťahovala, každý mi vravel, že netreba a v roku sme museli ísť na urologiu kde mu to nasilu museli stiahnuť, hrôôôôza nikomu neprajem dva dni poriadne necikal a len plakal, plakla, už nikdy viac!!! takže ja odporučam sťahovať, nie moc skoro, ale podľa mňa treba.

kamilka22
9. aug 2011

Ja som sa na toto pytala mojej pediatricky, hned ked sa maly narodil a ona povedala, ze mozem zacat to "cvicit" od tretieho mesiaca, ale sponovat len potial, pokial to ide, zasadne pri kupani /nic na sucho/, do roka som mu ju uplne dolu nedala a cca po roku mi sama zbehla pri tomto cviceni uplne dolu. Takze tak.

stvura
9. aug 2011

Kazdy pediater to riesi inac. Synovcovi lekarka stiahla nasilu v roku, moja pediatricka nic neriesila. Akurat na dvojrocnej kontrole sa u nas posiela k urologovi...moj maly, kedze "rad pracuje so svojim pipikom" si sam stiahol celu predkozku asi mesiac pred touto kontrolou. Je dobre trosku pri kupani kozu "natahovat" ale nie nasilu, len pokial povoli, aby neskor neboli problemy a nemuselo sa to chirurgicky riesit. Rovnako toto stiahnutie u urologa nie je prijemne - bola som s kamaratkou a jej malym, chudatko maly plakal az cez dvere {tiez v dvoch rokoch ako som pisala, u nas v NZ to tak riesia}

modrofuzik11
9. aug 2011

kubko ma mesiac. v porodnici nam povedali nestahovat. ale asi radsej nenasilne budem, aby potom nemusel prezivat u lekara peklo...

didiana333
9. aug 2011

Starším chalanom som sťahovala od narodenia,vtedy boli také inštrukcie.... 😀 a v roku išla obom stiahnuť predkožka celá....
najmladšiemu som nesťahovala,lekárka iba kázala "žmoliť" aby predkožka neprirástla k žaludu...a teraz ked má 20mes tak mu ide predkožka krásne stiahnuť a nič ho nebolí....a vo vani robíme "kuk" na pinďa.... 😉 😀

luba41
9. aug 2011

nikdy sme nesťahovali, normálne pri kúpaní umyli a nebol žiaden problém

abbie
9. aug 2011

co mne Dr. povedala, tak nestahovat do 2,5 r. Na kontrolu urologovi sa ide v tretom roku, ak este nejde stiahnut 😉 takze este mate kopu casu ...

allsa
9. aug 2011

Ahojte,ja osobne si myslím,že treba,veď si všimnite aký biely povlak sa robí v okolí predkožky,a určite to nie je správne tam nechávať.Suseda nesťahovala,v 2 rokoch bol na urológii a potom týždeň plakal,bál sa ísť vycikať a o kakaní ani nehovarím,nebol týždeň a doderaz mu to nesmú ani chytiť,čo sa bojí,že mu to stiahnu znova.Ja to majím malím sťahujem od 2 mes.a nič sa nedeje.Dr.mi to osobne odporučila.Aj u dievčať som čítala,že sa nesmú úmývať okolo cikuši,no keď som videla tú masu bieleho povlaku v okolí pykov,tak som sa vykašľala na "múdre rady "lekárov apekne som ju čistou vodou poumývala a nič sa nestalo....Určite netreba robiť nič na silu,ale len pokiaľ ide,a hygienu tiež netreba preháňať.Drobcom stačí čistá voda..A potom neviem,či je lepšie robiť to pomaly a postupne,alebo nechať v dvoch-troch rokov nechať vytrápiť,a viem že niekedy to treba ešte raz zopakovať.

kamilka12
11. aug 2011

Tie, ktorým to už ide u vašich synov stiahnut...ako to vyzera, ked je predkožka stiahnutá úplne? Ide to tak, že je vidieť celý žaluď alebo vám to ide aj nižšie stiahnut?

attena
11. aug 2011

no mna o tom nikto neinformoval vobec som nevedela ze take nieco sa ma robit,az pri 4 rocnej kontrole ma mudr.poslala na urologiu a tam mi oznamili ze budeme to musiet stiahnut ,skoro ma porazilo malemu to stiahli na silu,velmi plakal potom a ja s nim,bal sa chudacik aj vycikat,vzdy mi oznamil ze potrebuje tak som mu rychlo napustila do vane vodu a tam som ho posadila aby ho to nebolelo a tak cikaval,dostali sme masticku na osetrovanie,myslim si ze je to dobre stahovat uz iba koli hygiene a najlepsie pri kupani a hned sa to aj umyje

unique
11. aug 2011

ja som nestahovala ale ked som bola s malym u doktorky v uk tak mu ju stiahla nasilu. Ostalo mu to cervene a zapalene tak som isla k doktorke na slovensku a ta nas poslala na urologiu. Tam mu to doktorka stiahla tiez nasilu. Maly sa od strachu a bolesti cely triasol. Detska doktorka mi potom povedala stahovat postupne, len kolko to pojde. Mame masticku Bionect a po kupeli sme trosku natreli a skusali. Po asi dvoch tyzdnoch nam ide krasne a lahko cela stiahnut uplne bez problemov.

stanislavao
11. aug 2011

mojmu synovi to nejde vobec stiahnut. velmi sa obavam, ze nas pediatricka posle na urologiu, alebo chirurgiu. viem, ze niektore doktorky su uz "moderne" a nemusi sa to nasilu podla nich stahovat. citala som na internete, ze do puberty by sa mala dat predkozka stiahnut, aby potom nevznikli komlikacie, ale nie vsetky doktorky su take benevolentne. prosim va,s ake maste ste na to dostali? napiste mi to prosim do internej posty, kedze toto je otazka, tak viac krat sa reagovat neda. Budem vdacna za kazdu radu.