Koľkí ste boli v zozname o náhradnú starostlivosť?

afrika
8. júl 2010

ahojte, chcela by som vedieť koľkí v poradí ste boli pri zápise o náhradnú rodinnú starostlivosť- adopcia. my žiadame a novorodenca- až do 1,5 roka. pri zápise sme boli 73 a zdá sa mi to moc. bojím sa, že budeme čakať dlhšie ako tri roky. aké máte vy skúsenosti? ďakujem 🙂 🙂 🙂

misula4660
10. aug 2010

@afrika ahoj. my máme s manželom rovnaké požiadavky a 31. októbra 2009 sme boli oficiálne zaradení do poradovníka a boli sme na 75. mieste a 28.7.2010 som volala na úrad a povedali mi, že už sme 12.v poradí, takže si myslím, že to išlo celkom pekne, aj keď nám povedala pani na úrade, že teraz to stojí, lebo je veľmi málo takých detičiek, aké máme v požiadavkách my.

cicimotinka
15. sep 2010

švagrovci boli 133 a čakali na novorodeniatko rok a trištvrte...

my sme sa zapísali 15.12.2009 (neviem koľkí sme boli), hneď sme si vyberali z ponuky detí, lebo sme chceli 6-18mes. 28.1.2010 sme už boli na prvej návšteve a 20.5. 2010 sme si ho doniesli domov ako 10-mesačného. Všetci hovorili, že to šlo rýchlo, lebo sme si vyberali a nečakali sme...čakali sme len kým sa zobudia naše súdy 😀

mata25
15. sep 2010

neviem kolky sme boli ale cakali sme 15 mesiacov na 6 mesacneho chlapceka. inak medzi tymi 72 ludmi pred vami su aj ti, ktori su v stadiu vybavovania, lebo clovek figuruje v zozname dovtedy pokial osvojitelsky sud. okrem toho moze byt pred vami xy ludi, ktori maju prilis specificke poziadavky takze aj ti odpadaju, takze realne umiestnenie podla vasich poziadavok moze byt ovela nizsie cislo. 🙂 vela stastia.

fra
17. sep 2010

http://www.facebook.com/#!/album.php?aid=24223&...
ked už maš taky pekny nick, afrika ... počas toho dlheho čakania jeden zaujimavy namet na pozeranie ... deti na podporovanie su k dispozicii ihned...

savia
17. sep 2010

tiež sme čakali cca 15 mesiacov , na začiatku sme boli na dosť vysokom čísle v poradovníku a napokon sme si domov doniesli dvojtýždňové bábätko 🙂 Myslím, že až tri roky určite čakať nebudete 😉

eki
17. sep 2010

my sme sa zapísali teraz na začiatku septembra a boli sme 21-ví a čakáme... a uvidíme.. 🙂. Tipovali, že tak vyše roka.. ☹.

lenuska74
17. sep 2010

my sme v zozname od 12/2007 o pestúnstvo alebo adopciu a na začiatku to bolo číslo niečo cez 130 teraz sme na 40 mieste a požiadavky dievčatko 2-5r. biele alebo polorómske svetlé.

dioliana1
4. jan 2012

v zozname od oktobra 2010 boli sme cez 150 -ty na dievčatko 0-1 a už si čoskoro donesieme malú domov 😉

luttka
4. jan 2012

ahoj, to zavisi od toho z ktoreho kraja si, my sme cakali prvy krat pol roka (3 mesacny chlapcek) a druhy krat 13 mesiacov (6 tyzdnove dievcatko)