Máte nežiadúce účinky pri zavedenej Mirene?

svetielkoand
10. júl 2012

Chcela by som poprosiť žienky, ktoré máte, alebo ste mali zavedenú Mirenu (vnútromaternicové teliesko s obsahom hormónu) o vyjadrenie, či ste u vás pozorovali nasledovné nežiadúce účinky:
1. vypadávanie vlasov - v období po pôrode viac ako jeden rok
2. priberanie, prípadne nemožnosť schudnúť
3. občasné mierne tupé bolesti podbruška
4. stratu libida (nechuť na sex)
5. pripadne napíšte iné

V tejto otázke bude prehľadné, s akými nežiadúcimi účinkami sme sa stretli a diskutovať môžme ďalej v téme https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/antikoncepcia-mirena-ake-su-vase-skusenosti/ 🙂 Ďakujem

julia35
2. feb 2018

@renalka myslela som, že to pôjde dole raz dva, no mýlila som sa. Schudla som, to áno, ale len 3kg. Zvyšné sa držia silou mocou😁 na cvičenie som lenivá a na diétu nemám pevnú vôľu 😉ale už neriešim. Mam DANU, klasicky krvácam každý mesiac a som v pohode😊

dasenka26
2. feb 2018

@svetielkoand nic z tych 5 bodov, ale hrozné migreny, nervozita agresivita..po roku musela ist von. A za par mesiacov predcasna menopauza, tazko povedat ci z toho..

angel22
1. mar 2018

Ja mam Mirenu presne rok
1.nie
2. za rok +26kg a napriek snahe nic dole
3.ano
4.nie (skor je to tou vahou) ☹
5.bolestive zapalene akne. Uvazujem o podviazani vajecnikov. ☹

alenky
4. jún 2018

Prosim kedy dostanem prvu menstruaciu po vybrati mireny? Dva roky som bola velmi spokojna, ale potom som dostala silne bolesti v podbrusi, stavy uzkosti, strachu, mdloby, ze behom dvoch dni som ju zacala silno citit v tele pri kazdom pohnuti, ze som sa zo dna na den rozhodla, ze musi ist von. Alebo ako dlho sa z toho telo spamatava?

ericka76
6. nov 2018

@svetielkoand mám všetky príznaky a som z toho nešťastná.... ide von

peinka
29. dec 2018

Dam svoj nazor mam zavedenu uz druhu mirenu. Bola som max spokojna spinenie prestalo po cca 3 mes.. menzes ziadny. 6 rok povies si super ale vsetko na svoju dan. Objavila sa mi cista ked presiahla 5cm zacala doktorka riesit pripravu na laparaskopiu nestihla v noci bolesti manzel ma misel odviest na prijem s podozrenim na slepe crevo. Nakoniec po ladovych obkladoch a mojom spomenuti ze mam cistu ma preunuli na gynekologiy. Cista sa mi omotala okolo vajecnika co bola neskutocna bolest. Ak mate cistu neodkladajte to! Vraj to nie je mirenou tak som uporoznila doktorku ze pri laparoskopiu pokial to nebude nevyhnutne chcem mirenu ponechat. Nakoniec mi vzali cely vajecnik. Prezila som tento rok v maji som si dala vlozit druhu. Vsak zvyknuta na pohodlie preco nie. Pol roka na to dalsia cista. Ktora rastie velmi rychlo. 9 mes uz ma skoro 5cm par mm chyba aby mi spravili laparoskopiu. Zvazujem odstranenie mireny nakolko cisty zvycajne prasknu s mesteuaciou a kedze ju pri mirene nemam nema s cim prasknut. To len moja skusenost bazor na mirenu si utvorte

anna134
6. apr 2021

@julia35 a aj ti išla ta váha dolu.? Ja som dala skontrolovať štítnu žľazu, ta je ok takže teliesko von.

julia35
6. apr 2021

@anna134 tie 4-5kg som zhodila ani neviem ako. Zišli samé.

kubko
27. aug 2021

@renalka ja nemam problem schudnit aj s mirenou ale nesmiem zrat musim jest s rozumom a hybat sa