Bol niekto na predvolaní po odmietnutí očkovania?

siriana
30. aug 2011

Po očkovaní TBC a 2x hexa plus pneumokoky sme odmietli ďalšie očkovanie, samozrejme doktorka nás hneď (musela) ohlásiť na hygienu.
Bolo nám doručené predvolanie na pojednávanie v Dunajskej Strede.
Zaujímalo by ma, či tam niekoho poznáte, príp. či tam už niekto na pojdnávaní bol.

vanessm
30. aug 2011

Pozri si slobodaockovani.sk, tam sú rady ako postupovať, aj ja sa chystám odmietnuť, nakoľko riziká z očkovania sú väčšie ako z chorôb. Treba si asi poriadne naštudovať argumenty. Držím palce

siriana
autor
30. aug 2011

díki, tam som si to už pozerala, mňa zaujíma, či konkrétne tu DS niekto absolvoval... Ono ten priebeh častokrát závisí na osobe, s ktorou budeš jednať, od jeho zakomplexovanosti a stupidite... Zatiaľ som čítala, že jednanie prebieha na úrovni niekdajších krutých výsluchov ŠTB, vymývania mozgu, psychologickej manipulácie, zastrašovania a podobne, takže zvažujeme prítomnosť právnika aj na prvom pojednaní... Ja osobne myslím, že by nás za to mali prinajmenšom aspoň popraviť !!! 😒

erika160669822
30. aug 2011

@siriana Ak si sa dala na to ze neockovat tak by si to tam mala vediet obhajit.

siriana
autor
30. aug 2011

@erika160669822 ja si to zo svojho pohľadu rodiča, informovaného a slobodného človeka obhájim, ale paragrafy, ktorými sa tam určite budú obháňať bude ťažšie vyvracať, keďže nie som právnik...

siriana
autor
31. aug 2011

konkrétne na predvolaní je podpísaný MUDr. Tibor Misányik - regionálny hygienik... nepozná ho niekto náhodou?

aduskatt
31. aug 2011

skus napisat manof-ovi, on myslim je ochotny za uhradu cestovneho ist sa bit na urad..a veru ze sa chlapec vyzna🙂
pripadne je tu dost tem, kde sa docitas aj o tom, ako sa zachovat na urade a ako to pripadne riesit dalej.mam aj zaujimavy link ohladne toho, ale doma v kompe, takze ak chces, pisni mi do IP, poslem ti

hajanka
31. aug 2011

@siriana ja mat druhe dieta, spravim to iste, aj za neviem aku cenu! Drzim ti velmi palce. Prosim, informuj nas o priebehu, aspon mna to velmi zaujima! 🙂
@aduskatt @manof to vazne? dobre vediet 😉

aduskatt
31. aug 2011

@hajanka verim, ze aj keby nemal cas, tak da skvele a uzitocne rady............on sa vyzna.............mam dobre rady aj od neho, aj z inych zdrojov a uradu sa veru uz nebojim...........dokonca ani lekarky, myslim, ze som schopna stpnout to nahlasenie uz u nej v ambulancii🙂
ked budem mat druhe dieta nejakym zazrakom, tiez som rozhodnuta neockovat🙂

mataharyy
31. aug 2011

Manof je v tomto ohledu velký bojovník a má bohatou argumentaci a určitě poradí 😉

siriana
autor
31. aug 2011

@aduskatt, @mataharyy - manof - ak je to Marian zo SlobodaVockovani.sk tak som mu uz pisala... mam nejake rady... čo človek môže robiť - naštudovať si, čo sa dá, ísť tam s kľudom a čistým svedomím a odhodlaním, že som neurobila nič, za čo ma môžu stíhať alebo dať pokutu... uvidím, nakoľko to bude stačiť v našom SLOBODNOM svete. Keby toho času bolo viac na čítanie a hľadanie... no, tuším sa pobavíme... 😎

@hajanka díky, budem informovať 😉

sofia2008
31. aug 2011

super tema, nakolko sa my chystame odmietnut MMR vakcinu a nasa detska dr. je strasne za ockovanie deti za kazdu cenu, tak som aj ja zvedava, co ma caka 😠
@siriana drzim palce 😵

siriana
autor
31. aug 2011

@sofia2008 diki, inak môžeš to zatiaľ riešiť odkladom očkovania, ak nie tak ťa čaká, to , čo nás...

My sme u doktorky podpísali zodpovednosť a hneď sa ponáhľala nás ohlásiť na hygienu - že musí... Lenže ona nemusí, má to označiť na RUVZ iba vrámci mesačného prehľadu očkovaní... No čo už, za vlasy ju ťahať nebudem 😀

siriana
autor
1. sep 2011

Inak sofia - odmietnúť sa dá napr. aj z náboženských dôvodov 😉

hajanka
1. sep 2011

@siriana da? akych? a to beru na vedomie?

siriana
autor
1. sep 2011

no na vedomie musia brať všetko, čo im predložíš... dôležité je mať argumenty a sebavedomo vystupovať a byť si istý tým, že si nič nezákonné nespáchala

Ústava SR - čl. 24
(1) Sloboda myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery sa zaručujú. …

(4) Podmienky výkonu práv podľa odsekov 1 až 3 možno obmedziť iba zákonom, ak
ide o opatrenie nevyhnutné v demokratickej spoločnosti na ochranu verejného
poriadku, zdravia a mravnosti alebo práv a slobôd iných.
--------------------

- Niektoré očkovacie látky boli pripravené na bunkových kultúrach
pochádzajúcich z tiel umelo potratených detí. (MMRV, HepA)

- Iné boli vyrobené s použitím genetického inžinierstva (HiB, HepB).

- Toto je v rozpore s náboženským presvedčením podstatnej časti
obyvateľstva Slovenska. Vláda núti občanov robiť niečo, čo je proti
ich viere, náboženskému vyznaniu, svedomiu i mysleniu, pričom
nikdy nebolo dokázané, že očkovanie je ochranou verejného zdravia.

aduskatt
1. sep 2011

@siriana no hned by som jej povedala, ze ked ma ohlasi, tak na oplatku ju ja ohlasim na urade pre dohlad nad zdravotnickou starostlivostou za porusovanie lekarskeho tajomstva............tak som zvedava, ako by sa ponahlala🙂)

siriana
autor
3. sep 2011

MUDr-i sú dotovaní farmaceutickými spoločnosťami, ktoré vakcíny vyrábaju a predávajú, takže sú dostatočne motivovaní nadšene "spolupracovať" s RÚVZ a vrelo doporučovať vakcíny. Bože, kam sa podelo svedomie (to už nehovorím o Hippokratovej prísahe, kt. kedysi skladali) všetkých doktorov???? A týmto ľudom máme zveriť život a zdravie nás a našich detí... ???!!! je mi z toho poněkud nevoľno...

siriana
autor
7. sep 2011

Takže sme absolvovali správne konanie na RUVZ Dunajská Streda s veľmi prekvapivým záverom.

Buď sa stal zázrak alebo na nás niečo chystajú alebo sa chystá nejaká úprava legislatívy.

Týmto chcem podporiť všetky mamičky, ktoré sa rozhodli neočkovať, aby sa nebáli a vždy robili, čo im svedomie a srdce káže...

Na RUVZ nás hromadne predvolali asi 10 rodičov, myslím 2 sa nezúčastnili. V zasadačke nám dve dámy z RUVZ oznámili, že nakoľko sú v zákone medzery a tak isto aj v Ústave, oni sa rozhodli, že nebudú viesť proti nám ŽIADNE priestupkové konanie a nebude žiadna pokuta !!!!!
No tak sme sa tam aj všetci hromadne divili a čakali v čom je háčik.
Dali nám podpísať LEN poučenie - kde mimochodom máte podpísať, že ste poučení, že nezaočkovaním ohrozujete dieťa aj spoločnosť. Samozrejme to nepodpíšeme, ale aj tak sa nám to zdalo ako pekný sen.

Na zvukovom zázname máme nahraté, že nebude žiadna pokuta ani priestukové konanie.
Okrem toho som sa pýtala, že keď poučenie nepodpíšeme, tak čo? - Tak niiiiič. Len to budú archivovať. ... .... čo k tomu dodať....?

Týmto sa chcem POĎAKOVAŤ všetkým, ktorí sa podieľajú na stránkach proti očkovaniu ako napr. Marián Fillo zo slobodaVockovani.sk , rizikaockovania.sk a mnoho ďalších, kde sme my osobne a určite väčšina rodičov čerpali info a inšpirovali sa na prípravu na pojednávanie. Toto rozhodne pomohlo k tomu, že sme zažili túto nečakanú situáciu a veríme, že SYSTÉM prestane likvidovať ľudí a ich zdravie nezmyselnosťou ako je povinné očkovanie.

Ako vidíme aj z tohto prípadu, LEN MY tomu môžeme zabrániť - informovanosťou a tým, že sa nebudeme báť uplatniť si svoje rodičovské a ľudské práva, na ktoré nám nemôže nikto siahnuť.
Informácia je ostrá zbraň a dnes v dobe internetu sa nikto nemôže vyhovárať, že si k správnym informáciam nemôže nájsť prístup...

janka79
6. okt 2011

@siriana gratulujem 🙂
nevies, ako je to potom s prijimanim do skolky?...robia z toho problem, ze dieta nie je ockovane?

hajanka
7. okt 2011

@siriana bravo!!! 🙂

adriana7
7. okt 2011

@siriana , čítam ťa tu ako detektívku! 😀
aj nás to čaká, a stále mi vŕtalo hlavou, prečo ešte na tom koberci nie sme! tak asi pre tie medzery v zákone, že?akurát už aj ja by som to mala rada čierne na bielom 😖

siriana
autor
9. okt 2011

@janka79 - vďaka - čo sa týka škôlky - v podstate všetko závisí od riaditeľky..
Potvrdenie na prijatie do škôlky od pediatra pri prijímani do škôlky je potvrdením zdravotnej spôsobilosti, nie potvrdením zaočkovanosti. Malo by obsahovať údaj o povinnom očkovaní, smerodajné však je, či je dieťa zdravotne spôsobilé, nie či je zaočkované všetkými povinnými očkovaniami. Takže ak by bol problém, nemôže ti ukázať žiadne nariadenie o tom, že dieťa musí byť zaočkované, pretože žiadne nemá 😉

@hajanka - ďakujem, tento týždeň sme mali byť očkovaní na MMR, samozrejme sme odmietli, snaď sa nedočkáme ďalšieho predvolania 😎 - no tak, či tak, máme na zvukovom zázname potvrdené, že nebude žiadne priestupkové konanie, tak to tak zvesela aj berieme.

@adriana7 - hehe detektívku 🙂 no ano, na Slovensku je to tak 😀 - závisí to od MUDr.ov a RUVZ kedy a či vás predvolajú. Tak nech sa vám to vyhne lebo naozaj pomyslenie na to, že musíš isť niekam k ujom a tetám vysvetľovať, že nechceš, aby z tvojho dieťaťa skôr, či neskôr vyrobili úplne zbytočne nejakého krypla je dosť stresujúce... no ale prinajhoršom - určte to stojí to za to a treba sa biť ako lev 😉

kuko7
9. okt 2011

Baby super tema,,,aj ja ked budem mat druhe mimi, tak sa na to chystam,,,moja prva dcerka mala z ockovania vela neplechy,,,uz by som to nechcela zazit,,,,,drziiim palce a velmi ma zujima ako to dopadne 🙂 🙂

diid
9. okt 2011

teraz v lete som citala vysiel zakon ze dr. nemusi na urad nahlasovat, treba jej to pripomenut. Skoro v kazdej krajine kde je ockovanie povinne su nabozenske vynimky, a kedze SK je v EU musia nabozenstvo respektovat, pre katolikov neni povolene znehodnocovat ludske telo aj po smrti a kedze hlavne MMR vakcinu rozmnozuju na potratenych detoch tak je to proti nabozenstvu, Ina vakcina na MMR neexistuje.
@siriana ten formular si mozes zostylizovat podla seba, prepis ho podobne a vynechaj tu vetu ze tym ohrozujes dieta a spolocnost. Daj len to, ze si informovana o rizikach ockovania a neockovania. Ak ti daju podpisat ten formular, tak normalne perom preciarkni vetu kde je to napisane ze ohrozujes spolocnost.

adriana7
10. okt 2011

@siriana , no veď to, pre nich nie je ani argumentom, že staršia dcérka mala po očkovaní fatálne poškodené zdravie 😠
vraj v čr teraz pripravujú zmenu v zákone, aby rodič nemohol odmietnuť žiadne očkovanie, aj napriek tomu, že jeho starší súrodenci mali po očko nežiaduce účinky (vrátane smrti)...to jak za boľševika 😠 😠 😠

dara76
10. okt 2011

@janka79 my ked sme davali prihlasku do skolky sa nas nikto nepytal na ockovania (syn je ockovany). Od dr. sme mali len napisane, ze dieta je sposobile navstevovat skolku. Nic viac.

jazmina83
10. okt 2011

@siriana Ahoj,aj ja som z DS,mozem sa ta spytat ku ktorej lekarke chodis s malou? Stacia mi inicialy 😀 ...nas caka v januari ockovanie MMR a chystam sa odmietnut,bala som sa nasledkov ale ty si ma s tymto fakt
povzbudila 😵 😵 😵 😵 😵 ..najma ak viem aki kreteni
pracuju v DS na uradoch

ň

jazmina83
10. okt 2011

sorry,troska mli pisa ni) as§
istuje synacik 😀

hajanka
10. okt 2011

@adriana7 a co ak aj napriek tomu odmietnu? Zavru ich za mreze? 😕 😕 😕 😕 😕

adriana7
10. okt 2011

@hajanka , no, vraj budú zbavovať svojprávnosti, aj keď mne to už príde riadna haluz a preto pevne verím, že najskôr zbavia svojprávnosti toho pôvodcu takto "vydareného" návrhu zákona 😀
...lebo to by bol precedens, keď môžeš odmietnuť operáciu, titánový kĺb aj ortopedickú pomôcku, týmto by sa zákonom dalo prikázať už čokoľvek, vrátane toho, akým autom smieš jazdiť, pretože ak vydokladuješ, že škodovka stovka zabila na cestách najviac ľudí, mohli by ju na cestách zakázať...
...ja sa hlavne čudujem tomu, ako vôbec niekomu mohla skrsnúť v hlave takáto myšlienka....leda že by bola tá myšlienka masírovaná takou veľkou sumou peňazí, ktorú my, obačajní smrteľníci za život nielen že neušetríme, ale ani fyzicky nezarobíme 😒