Ovčie kiahne

ekyna
4. máj 2016

Dobrý deň,
malý mal pred mesiacom 2 roky. V júli nás čaká prvá dovolenka pri mori s ním. Poznáte to, tešíte sa na dovolenku, ale zároveň máte strach, aby ste na ňu vôbec odišli, prípadne, aby sa niečo nečakané nestalo tam. Bojím sa, aby nás nepostretli ovčie kiahne. Áno viem, nie je to koniec sveta, ale radi by sme si tú dovolenku užili, malý sa hrozne teší na more a rybičky. Nedávno nám detská lekárka navrhla očkovanie proti ovčím kiahňam, čo sme zavrhli, že na čo. Teraz pred dovolenkou som tak trochu na vážkach, čo spraviť. Možno ma ukameňujete, ale napadlo ma aj riešenie, ísť sa k niekomu nakaziť. Predsa len, budeme to mať z krku. Malý nechodí ani do škôlky, ani do jaslí, len raz týždenne plávať a na tanečnú. Je mi jasné, že sa to dá chytitť aj v obchode. Čo myslíte, mám sa nad tým nejako zamýšlať a riešiť to preventívne, alebo kašlať na to a len sa modliť, aby nás to v období dovolenky obišlo ?
Ďakujem za názory a rady.

lorela
4. máj 2016

Veru, netreba sa nad tým zamýšľať 😉 čo by bolo keby...
Navyše, ovčie kiahne nemusí dostať hneď na prvý krát ani pri tesnom a blízkom kontakte (a ani na tretí krát...).

j.a.n.e.7
4. máj 2016

Tiež by som sa takto nestresovala, veď ochorieť môže aj na niečo celkom iné ako ovčie kiahne. Ak nechodí do kolektívu, je riziko, že ochorie pred dovolenkou dosť minimálne.

ekyna
autor
4. máj 2016

@lorela no on ma po nas dost silnu imunitu

ekyna
autor
4. máj 2016

@j.a.n.e.7 chodi len na tu tanecnu a plavanie a na ihrisko

sardinka335
4. máj 2016

vieš čo všetko sa moze ešte stat? Takto podla mna nemozeš uvazovat....kiahne su len špica ladovca...my sme 5 dni pred odletom do Turecka riešili pohotovost nakolko dcera dostala zapal do ucha ,,tzv. plavecké ucho,, a chodili sme na vyplachy ...a nam povedali ze sa nesmie kupat další aspon týžden - no skoro ma šlak trafil. Vyriešila som to priam Šalamunsky...kupila som štuple do uší a nasadila dcere plavaciu čiapku a zakazala ponarat hlavu a leteli sme.....
Proste dopredu sa nestresujem, čo má prísť to ,,zial,, príde a tomu nijako nezabraniš. A čím viac budeš stresovat, premyslať tak tým skor sa niečo ,,poserká,,. Ak sa máš kde ist nakazit kiahnami tak chod - my sme tak išli ale nie koli dovolenke ale proste bola možnost a deti nemali tak načo otalat. A mame to za sebou a je klud.

ekyna
autor
4. máj 2016

@sardinka335 no my ideme nastastie autom. Predsa len ked sa daco stane, lahsie sa dostaneme domov. A u mna mam vyskusane, ze pozitivne myslenie nefunguje ale ze vobec :D skor ked sa nastavim na tu najhorsiu alternativu, tak sa nestane nic a uzijeme si to :D

ekyna
autor
4. máj 2016

@sardinka335 a vyriesila si to super. Ono je este fajn, ked clovek stihne este zajst doktorovi tu a nechyti ho to uprostred dovolenky

sardinka335
4. máj 2016

@ekyna tak samozrejme ak vieš čo na teba zabera, tak potom je to ok...v podstate kiahne nie su nič strašné, samozrejme u normalneho zdraveho dietata, nehovorim nejake chudatko s oslabenou imunitou, ktore je je viac chore ako zdrave....
Naši to dostali na chlp rovnako v utorok a o týžden uz boli chrastavy a o další uz išiel syn do školy. Keby nemali tie pluzgiere a chrasty tak ani neviem, že maju kiahne. Kamarati boli v Dubaji a u ich malej to vypuklo pred odchodom domov, začali sa jej tvoriť červene fliačiky, ale len take 3-4 Kedze kamaratka pracuje pre aerolinky na Slovensku tak vedela, ze s infekčným ochorením nemozu cestovat domov, ale povedala mi ze si nebola ista či to su kiahne, nestretla sa s tým tak malej dala na tvar make up a cestovali...Tak všelijake su zažitky.

ekyna
autor
4. máj 2016

@sardinka335 ano to som citala ze ta do lietadla nepustia co je dost pruser

zebricka23
4. máj 2016

@ekyna zbytocne sa budes dopredu stresovat,ak to budete mat dostat,tak dostane...kvoli tomu by som zbytocne sa nesla nakazit kiahnami.....idete na dovolenku autom,o to vyhoda,ak by dostal vratite sa v pohode domov....moja prihoda par rokov dozadu,syn vtedy 3,5 rokov....v Turecku na 2 den po prilete sa zacal vyhadzovat.....jasne kiahne....takze super na dovolenka na izbe....ale zvladli sme.....dr.kazal nechodit do detskych priestorov inak v pohode.....ale zase nie som svina,takze v najhorsom,sme maleho mali na izbe..po par dnoch,sme chodili von az vecer...na miesta,kde sa moc ludia nezdrzovali....s muzom sme sa prinom striedali a chodili na striedacku k vode...posledne dni mali travil pod tym slnecnikom pri vode...v zadnych radoch...ked uz sa nevyhadzoval.....na letisku si ho hned vsimli,poslali nas k dr.ten nastastie odsuhlasil let,kedze maly uz nebol infekcny...zacvakali sme nejaky ch 50 eur...a mohli v pohode letiet....ak by sa nam to stalo neskor...v polke dovolenky....tak to by bolo horsie.....takze aj s kiahnami ak si zodpovedni,da v pohode prezit......

siska53
4. máj 2016

@ekyna no toto ma teda nikdy nenapadlo riesit..maju 4r.a6r.,kiahne este nemali a absolvovali sme uz dost vela dovoleniek,vratane mora,tam sme boli uz 5x.

Navyse ockovanie proti kiahnam len zmierni priebeh

ekyna
autor
4. máj 2016

@siska53 ano preto sme ockovanie zamietli.A celkovo to nejdem nijako riesit.Bude ako bude