Pôrodnica Banská Štiavnica. Aké máte skúsenosti vy?

cipca
18. jan 2007

Pôrodnica v Banskej Štiavnici je úplne super!Personál nemá chybu(mylí a tolerantmý)ak máte nejake ine skúsenosti tak my to napíšte

ewellin
28. jan 2007

ahoj.. aj ja budem rodit v BS a uz sa velmi tesiiiiiim 😀 je tam super prostredie a ludia.. uz len prvy pocit bol super.. 😀

tinockaaa
30. jan 2007

ahojte,
ja som rodila pred 2 týždňami v BS a bolo všetko bolo super až na jedného mladého lekára, z ktorého som niekedy mala pocit, že tak presne nevie čo tam vlastne robí. niekoľkokrát ma pekne vystrašil. ešte že tam bol po ruke pán primár. ten je super.

ewellin
30. jan 2007

ahoj.. uz som o nom pocula .. kamoska pri nom rodila pred 6 tyzdnami a ze ju nechal pekne vytrapit... 😅 takze dufam ze mna nezastihne.. mne robil inak sono v 9 tyzdni a zdal sa mi ok.. zdanie teda asi klame... 😅

tinockaaa
30. jan 2007

no mne ked robil sono dva krát do týždna pred pôrodom tak ma zakaždým zjazdil že som veľa pribrala, čo mi fakt nepomáhalo, len ma viac a viac vystresoval.
a keď som rodila tak mi nechcel veriť, že kontrakcie mám už fakt dosť silné a každú chvíľu, tak keď ma vyšetril lebo som to chcela, tak mi povedal, že som otvorená na 1 cm a že podľa neho budem rodiť až neskoro v noci (to bolo prosím pekne 11 hodín ráno a ja som mala kontrakcie od polnoci a keď mi povedal že som sa ešte vôbec neotvorila, tak ma totálne zdeptal, lebo som mala pocit že to nikam nepokračuje)
zaujímavé bolo, že vzápätí prišiel pán primár a vyšetril ma on, znova, a zistil, že môžeme ísť na pôrodnú sálu, lebo som otvorená na 6 cm. dobré nie? myslela som že tomu mladému jednu asi vrazím. Alica sa narodila o pol druhej. a nie neskoro v noci. 🙂

ewellin
30. jan 2007

No kamoska tak isto.. ze nie a nie ju zacat rodit tak hukala na celu porodnicu az tak ze si to jeden chlapec rozmyslel co chcel so zenou rodit 😀 a hukala a hukala nech sa v nej uz rype a on ze ako keby do prieku ani za nic...... 😠 takze dufam ze pri mne nebude..... 😒

kangaroo
30. jan 2007

no ja som tam bola 2x a dúfam že už tam rodit a ani nikde inde nebudem musieť isť 😀 , inak inde by som nešla, a moja osobná rada, stojí to síce 5000 no oplatí sa to, zabezpečte si primára pri pôrod a k tomu pôrodnú asistentku p.Pacherovú / je tiež seriozna a pri porode dobrá/ a spíšte si pôrodný plán.Takto si zabezpečíte, že sa pri vás nebude meniť služba a budú sa tým cítiť viac zaviazaní a to sa rovná viac pozornosti, a ešte si zoberte so sebou mužíka, aby sa viac snažili a nedovolovali si/sú to predsa len pôrodníci-lekári či sestry, čo je rasa s hrošou kožou/

ewellin
30. jan 2007

no asi tak.. ale som pocula ze okrem teda toho mladeho su vsetci super.. broskova aj spila.. podobenova bola pri prvom porode kamosky a bola tiez ok.. citala jej aj markizu 😀 tak dufam to aj mne dobre dopadne bez vecsich ujmou a stresou.. 😎

a s kade ste baby ze ste rodili v Stiavnici? ja zo Zarnovice..

a inak som tam spokojna.. len sa dlho caka na gynekologii.. ak sa neobjednate tak tam aj cely den stravite.. 🙄 ale inak prijemne pocity mam z tade..

peha
30. jan 2007

my sa tiez chystame do bs, a s primarom sa nam komunikovalo velmi dobre, aj na telefon odpoveda na akekolvek otazky, velmi ochotne.
s mladym zatial nemame skusenosti, a ako pisete, dufam, ze ani nebudeme...
uf my mame planovany cisar, takze verim, ze to nedovrzu a ze to spravi priamo primar.

ewellin
30. jan 2007

zevraj cisara tam robia v uplnej narkoze??? co je na tom pravdy? a preco ides cisarom? mas problemy ? to ti povedia dopredu ci ides cisarom??? 😕

peha
30. jan 2007

ja musim v uplnej narkoze, mam v krizovej oblasti zoperovany chrbat, par platniciek a nemozem ani moc tlacit a nemozu tam zaviest ani epi. takze preto.
ale inak to dopredu nehovoria, ja to mam od ortopeda a neurochirurga. takze sa tesim na dalsiu jazvu do zbierky 😀 😀

kangaroo
30. jan 2007

ewellin, robia tam cisára aj s epi, viem to z vlastnej skúsenosti 😉

tinockaaa
30. jan 2007

áno, robia cisársky aj s epidurálkou, vraveli nám to na predpôrodnej príprave. a myslím, že cisársky robí primár automaticky.

ewellin
31. jan 2007

aaa... tak tak baby ste ma spravne uviedli s tym cisarom 😀

este sa chcem spytat od kolkeho tyzdna ste chodili na predporodnu pripravu.. to je ta profylaxia ci ako sa to vola? ine cvicenia pre tehotne v okoli nie su???

tinockaaa
1. feb 2007

no ja som chodila na prípravu az v Štiavnici, a zacali sme tam chodit niekedy v 36 týždni. učili sme sa pekne dýchať a cvičiť na fitlopte a tak. ešte viem že v Bystrici sú nejaké cvičenia, chodí tam kamarátka a začína sa tam od nejakého 6 mesiaca.

ewellin
1. feb 2007

no ja som sa na to dnes pytala a tiez mi tak povedala sestricka ze to doktor ma tam sam posle .. ze kolo toho 36 tyzdna.... hm .. do bystrice chodit ale to je dialka..nie az taka ale ... 😕

tinockaaa
1. feb 2007

nebude nejaká príprava aj v Žarnovici? alebo v Žiari? teraz neviem čo je ti bližšie, ale skús sa opýtať nejakých mamičiek. ja som na cvičenia nechodila, až potom v Štiavnici a celkom som to prežila aj bez toho, je ale pravda, že ja som mala pohybu viac než dosť celé tehotenstvo. 🙂

ewellin
1. feb 2007

ja som zo ZC.. ale tu nic take asi nie je aspon som o tom nepocula.. ja budem tiez asi len tam potom do stiavnice chodit... 😉

ja si zacvicim trosku aj doma... 😎

cipca
autor
3. feb 2007

ahojte ja som myslela ze sem nikdo nepride ale ako vidim tak sa to nejako rozbehlo ako fajm ja vam poviem ze tie cvicenia su prijemne ale pry pôrode som stoho nevyuzila dasapovedat ze nic dychala som posvojom ja na fytke som si robyla posvojom bolo my tak lepsie ale to asi kazda roby tak aby ju to co najmenej bolelo a nie tak ako sa tonaucila nonie.Budete mat pri sebe aj svoje polovicky alebo ste mali??

tinockaaa
5. feb 2007

ja som si ako tak pamätala ako dýchať a ak som náhodou zabudla, tak môj manžel, ktorý bol celý čas so mnou, mi to pripomenul. ani si neviem predstaviť ako by som to bola zvládla bez neho. no určite by som to bola prežila, ale som radšej že bol tam. bola to neskutočná podpora. 🙂

ewellin
6. feb 2007

no to je vo hviezdach ci bude polovicka pri mne.. pracuje v zahranici a neviem teda ci to ,,stihne'' 😅

ale bola by som najradsej keby je pri mne.. 😵

donatella
6. feb 2007

Ahojte dievčatá, ja sa taktiež chystám do BS a celkom ste ma vystrašili s tým pánom doktorom (tinocka,ewelin) začínam uvažovať o tých 5000,-, lebo pri mojej smole určite na neho natrafím. Inak ja mám rodiť už každú chvíľu a minule keď som tam bola, rodili dve panie - prvorodičky a spomínaný doktor sa vyjadril slovami "No to bude zábava". Takže už vtedy som si o ňom pomyslela svoje. Ale niekde na inej stránke som čítala na neho aj pozitívny ohlas, takže uvidíme... Dúfam, že nám to všetkým dobre dopadne 🙂

cipca
autor
6. feb 2007

neni as taky hrozny nema na pani dokorku Podobenovu

fatima
7. feb 2007

ahojte maminy - tehuľky, ja sa k vám pridávam, pretože tiež chodím do BS a musím povedať, že primár je naozaj super, ten mladý je taký podľa mňa nič moc, ale Podobenová, to je "trieda", ja si radšej priplatím, len aby som ju ani nevidela, ja som s ňou chodila aj do školy a poviem vám - stačilo !!!! inak som veľmi spokojná s nemocnicou, myslím, že aj sestričky sú fajn aj celkove ten personál, také zhovorčivé. Baby verím, že nám to všetkým dobre dopadne, musí, veď sme nejaké silné osobnosti. Všetkým držím palce aj všetky pršteky, nech sú tie naše malé mimi zdravé a krásne.

tinockaaa
12. feb 2007

baby ja som vás nechcela vystrašiť, to bola len moja skúsenosť s mladým pánom doktorom. možno mal naozaj len zlý deň. a pani doktorka Podobenová, no mohla by sa viac usmievať a tváriť, že ju to aspoň trošku zaujíma. tá mi stále pripadala že ju neskutočne otravujeme. 😖

susane01
12. feb 2007

ahojte,ja som tiez rodila v BS a bolo tam velmi dobre. len pani doktorka Podobenova mi moc nerezala.roila som cisarakom lebo nastali komplikacie pri vyvolavani porodu a tak ani som nestihla zareagovat a uz som bola na operacke.cisarak robi len pan primar tak ze sa nemusite obavat.personal je uuuzasny. urcite sa tam kazda bude citit velmi dobre. 🙂

cipca
autor
12. feb 2007

Tinockaaa a bolasi aj z PODOBENOVOU takto je syla!!!Tu zenu nebavi asi ona sama.Nechapem ako niekto taky nôze robyt takuto pracu 😖

ewellin
13. feb 2007

ja som mala dva krat podobenovu na kontrole.. ale pripadala mi ok.. no neviem asi teda zdanie klame.. aj kamoska pri nej rodila a ze bola v pohode.. ze jej aj markizu precitala 😀

tak dufam schytam niekoho schopneho 😅

ewellin
13. feb 2007

baby inak poradte.. mam si zobrat tu nadstandardnu izbu? ci ako to tam je.. su tam aj normalne izby kde su mamicky spolu? ake mate skusenosti?

fatima
13. feb 2007

ewellin môžeš si zobrať aj tú izbu, dá sa to ľahko vybaviť, môžeš tam byť aj s manželom, ale sú tam aj izby, kde sú mamičky spolu. Je to tam super, budeš spokojná, určite.

susane01
15. feb 2007

ewelin tu izbu si mozes zobeat ale ked nebude mat kto byt s teou tam tak bodes sama.ked budes v spolocnej izbe tak budes mat skym pokecat aj ti cas ujde rychlejsie.je to na tebe.ja som si tiez chcela zobrat tu izbu ale potom ma tam baby odhovorili a nelutujem urcite bolo lepsie ako keby som tam bola sama v izbe. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre