Prvé IVF koncom roka 2011. Budete mať tiež?

linda81
19. sep 2011

Dobre ranko dievcata, po vsetkych negativnych testoch, sklamaniach a diagnostike nas caka 1 IVF.Trocha s tym este tak vnutorne bojujem, ale ako mm hovori, je to predsa realna sanca.Tak snat vyjde na 1x.Kto sa chysta cca v tom case ako my?

dodina55
14. dec 2011

@porinka
@in131 inac.....ja som si stale myslela ze tie injekcije budu na tom najhorsie ( na OPU som zacala mysliet az kratko pred tym 😉) ale nieeeeee toto cakanie je na tom uplne najhorsie. Porinka ale mysme na tom teraz lepsie 😉 my mame cca 12 dnovu cakacku ty az 9 mesacnu!!!!! 😉

dodina55
14. dec 2011

@in131 ja uz som sa to snazila zistit ale nenasla som to nikde na nete. ale podla mna z toho co citam tak helios vedie v MT.....aspon na toto centrum som pocula najvacsie chvaly

porinka
14. dec 2011

@dodina55
o tom čakaní som tu dnes už písala, že je to horšie ako celá stimulka aj s OPU 😠 no tak vy budete čakať 9 mesiacov plus 2 týždne 😀

zibi
14. dec 2011

@dandy914 vies co ja chcem sa aspon uistit ze ma dobry ten hormonalny profil..a stitnu zlazu a aj pojdeme k tomu andrologovi..teiz rozmysalm ze v martine je androlog praimo v nemocke tak ze mozno skoncime len tam...mne ide o to aby mu spravili kultivaciu spermii a mne protilatky na ne..za to sa tam neplati..cize viac nechcem a nebudem reisit..netlacil ta nahodou k tomu sukromnemu andrologovi kde sa za vsetko cvaka? by som nepovedala dva krat 😀

zibi
14. dec 2011

@dandy914 a preco osm videla v nasom martinskom ceniku ze pcsi..a pri otm nejakych 84 eciek ..?

in131
14. dec 2011

@porinka niekomu sa smeje 🙂🙂🙂🙂🙂, pockaj ako sa mi budeme 🙂🙂🙂🙂 uz sa nato tesim. Baby mne ked povedia ze som tehotna ja neviem si budem plakat alebo sa smiat. 🙂
Pori, koho si vybozkavala prveho? Priatela alebo doktora?

zibi
14. dec 2011

baby mna dajako boli to brucho ako keby osm mala dostat zapal mocaku alebo kramy je to normal? od pondelka..rozmyslam ze zajdem za mojim gyndosom nech ma kukne... 😖

in131
14. dec 2011

@zibi mozno to tam je ale ja az teraz viem co to je. ?...... Mali mi to vysvetlit!!!!! Hned by som to dala!!!

in131
14. dec 2011

@zibi tieto pocity s mechurom mam uz od prveho dna po transfere. Je to hrozne

porinka
14. dec 2011

@in131
moju sister, lebo bola pri mne aj s kŕsňatkom, potom som volala mojemu a potom ma na vianočných "trhoch" vyboškávali naši, kámošky a kolegyne. 😀 😀 😀

sisi2606
14. dec 2011

@porinka potom dajte vediet ako sa dostanem do tej sukromnej temy 😅

porinka
14. dec 2011

@sisi2606
moja, ja netuším ako to funguje.... 😕

zibi
14. dec 2011

@dandy914 a nemylis si PCSI s PiGD?

Medzi úplné novinky v liečbe neplodnosti patrí metóda PICS a metóda embryoskopie. Doteraz boli vyberané spermie pre zavedenie do vajíčka len podľa ich vzhľadu a pohyblivosti.
"Metóda PICS je zatiaľ jediný reálne v laboratórnych podmienkach fungujúci test, ktorý umožňuje vybrať zrelú spermiu. V nadväznosti na teoretické poznatky možno povedať, že zrelá spermia má veľmi pravdepodobne nepoškodenú genetickú informáciu. Oplodnené vajíčka touto spermiou dávajú vysokú pravdepodobnosť vzniku kvalitného správneho vývoja schopného embrya. Takáto spermia nemusí byť nutne tá najrýchlejšia a ani nemusí z pohľadu embryológa vyzerať najlepšie. Nemusí teda pri spontánnom oplodnení uspieť, embryológ ju nemusí vybrať injekciou do vajíčka. Metóda PICS ju ale nájsť dokáže. Jednoducho povedané táto metóda dokáže vyselektovať, najlepšiu spermiu a následne ju použiť pre oplodnenie vajíčka, "vysvetľuje náročný proces MUDr. Jan Šulc z kliniky GEST.

linka
14. dec 2011

ahojte,nedari sa mi velmi s vami kecat,boli ma brucho,ako keby som mala druhu mrchu dostat a to uz som 6DC ☹
o tej sukromnej teme-ten kto ju zalozi musi zadat mena kto vsetko tam ma dovolene ist 😉

dandy914
14. dec 2011

@in131 @zibi @dodina55 ja som vedela, ze picsi robia v cechach. ked som sa na to pytala v GF drabek hovoril, ze zatial to nerobia a potom nas embryologicka presvedcila, ze to nie je treba, ze fragmentacia sa moze zmenit zo dna na den a ze ona by fragmentaciu vobec neriesila. tak som to nechala tak, ale teraz ma to zase mata.

dandy914
14. dec 2011

@in131 och moja, ja som postupne nadobudla pocit, ze v centre ti nic neponuknu sami od seba. oni pekne postupne na tebe vsetko vyskusaju. pri prvom pokuse ti predsa nebudu ponukat picsi, este by to nahodou hned vyslo a na com by oni zarabali. mne to cele niekedy nedava logiku, normalne by clovek postupoval tak, ze spravi vsetko preto aby to vyslo na prvy krat ale v centre to robia naopak.

zibi
14. dec 2011

@in131 moja ale ty mas bejby v brusko..tak mozno preto...ja nemam tak neviem..doky povedal ez ma brucho prestane boliet ale prd..nic ako nie je to take hrozne ale citim ho

zibi
14. dec 2011

@dandy914 tak podla toho clanku sa to nerobi kvoli fragmentaciii..tak neviem.. 😒 ide o to ze oni do tej spermie nevidia a touto metodou sa pomocou toho gelu vyselektuje a vyberie len ta najlepsia..pretoze pri vybere ICSi je to stale ludsky faktor ktory to vybera a podla vzhladu..jasom to chcela kvoli tomu ze by osm sa nabuduce vyhla sklamaniu 😒 pre to co sa mi stalo vies 😠 😔

zibi
14. dec 2011

@dandy914 moja zlata moja rec..vsetko postupne a ako zazracne sa 3 ivf podari. 😖

zibi
14. dec 2011

ja ju vytvorim moze byt nazov IVF babenky? ci sa vam to nepaci? 😀

tatinka
14. dec 2011

@zibi dakujem.🙂

dandy914
14. dec 2011

@zibi nemylim, myslim picsi.
ja ta neodhovaram od tej tkanivovej banky, urcite si treba dat vysetrit vsetko mozne aj nemozne. ja som tak spravila este pred tym ako sme zacali s ivf. len hovorim, ze ten bobakov pristup mi zacal dost vadit. posielal nas ustavicne k halagovcovi, ktoreho tu na konovi absolutne nikto neodporuca. ale hormonalny profil mu v tkanivovej nerobili, to neviem ci tam robia. to asi treba k andrologovi.

zibi
14. dec 2011

@dandy914 moja a nieje tam idny doky..?

zibi
14. dec 2011

baby sup sukromnatema otvorena hadam som na nikoho nezabudla..nakoho som zabudla nech sa mi ohlasi. supnem hotam..som sal podla tabulky tak hadam ok..

dandy914
14. dec 2011

@zibi no ved prave ide o to, ze pomocou kyseliny hyaluronovej (alebo ako sa to pise) sa vyberie ta najlepsia spermia. a ta by mala mat zrejme aj dobru dna.
moja a co sa to vlastne stalo. sa vam neoplodnili vajicka, ci sa prestali vyvijat?

porinka
14. dec 2011

@zibi
a toto tu rušíme????

zibi
14. dec 2011

@dandy914 napisem ale v sukromnej uz 😀

zibi
14. dec 2011

@porinka nie nemusi sa rusit ale viac bab mi povedalo ze sa lepsie rozprava ked je sukromna ..a ze to hocikto cita ci co...taak ako chcete

dandy914
14. dec 2011

a ako sa tam dostanem?
@zibi

smallyell
14. dec 2011

ahoj dievcata, gratulujem k // .......tesim sa s vami, ale nasledovat vas na nejaky cas nebudem moct, musime ket odlozit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre