Zrušia príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa?

emmka3
4. aug 2010

Mamicky, buduce mamicky a snazilky ... co poviete na toto?
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-...

a este v rychlosti prepocet, ako sa budeme mat "dobre" 😖
Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:
Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok.

Asi by stalo zato sa do toho nejak opriet (kedze Unia matiek sa vyjadrila v style, ze je to v podstate OK 😔 , nech to neprejde, lebo aj ked nase zlaticka nerodime pre peniaze, ale v dnesnej dobe sa bez nich neda zit ... zial ...

katika82
4. aug 2010

a ešte komentáre zo stránky čas.sk

Pán minister,

ak v tejto zlej situácii znížite príspevok na dieťa, tak veľa voličov si bude klásť otázku, že prečo vás volili. Zaujímavé pri každej vláde je to, že sa znižuju práve príspevky pre občanov a neznižuju sa platy a príspevky ministrov a poslancov.
zilina
03. 08. 2010 13:05
REAGOVAŤ
Re: Pán minister,

Kdeže, na svoje si nesiahnu, to len nám občanom aj to málo čo majú, ved čo na tom, že sa nerodia deti a mladý sa neberú, ked nie sú peniaze a na byty tiež nestavajú ale to už je asi o inom, ked poslanci majú 100 tisícové platy a odstupné pri odchode ani nehovorím. Každý hovorí len o druhých ale mali by asi na seba pozrieť!!!! Smrad, nech si šetri, nech chodí do práce autobusom a nie autičkom s osobným šoférom
perka986
03. 08. 2010 13:20
REAGOVAŤ
Re: Pán minister,

kto "si bude klast otazku, ze preco ho volil", by mal byt mal byt vyhlaseny za nesvojpravneho...vsetci, co ste nevolili smer, mali by ste sa tesit a nepindat!!!
andreja
03. 08. 2010 14:13
REAGOVAŤ
Re: Pán minister,

Tak toto je uz naozaj sila. Oni maju sta tisicove platy a mi tu zivorime. Zostava nam len dufat, ze to neprejde. Vsetci co nevolili Fica mozu teraz doma plakat do vankusa. A v septembri vsetci povinne na referendum. Fetaci nam zvolili SAS a aj tak maju *** z toho a zase na to doplatia ini - tentokrat mlade rodiny.
trulozlesa
03. 08. 2010 14:38
REAGOVAŤ
B*uzerant

Takýto žebrák vy**je**ba**ný nám tu chýbal sám sebe nezebere 500 eur radšej bude brať chudobných takýchto ***ov dať na námestie zaviazať a ukamenovať. Badaj by skapal ha*jzel bez chrbtovej kosti.
psycho3
03. 08. 2010 13:21
REAGOVAŤ
Minister?????

Hlavne že on potrebuje mesačne 6000 €. No čo si ludia zvolili to majú, čo očakávať od ***ov.Oni si žijú ako prasce v žite ani nevedia s čím sa deno denne musia vyrovnávať ludia a hlavne mladé rodiny s detmi.
twin1
03. 08. 2010 13:34
REAGOVAŤ
Hajzel

Tak to je dobrý hajzel! Nech si on zníži svoje výdavky, aby nepotreboval 6.000 € / mesačne. Dlho som odkladala dieťa kvôli takýmto hajzlom vo vláde...... teraz som tehotná, a normálne je mi z toho všetkého na grc, ako vlastne budem fungovať?..... hlavne, že jemu príde na účet ministerský plat! Tak toto ma dobre nasralo!
petruska456
03. 08. 2010 13:40
REAGOVAŤ
Hnus

no asi tak je to riadne svinstvo aj to málo čo je dobre musia rušiť smrad jeden dúfam, že mu to neprejde!!! Tam nech si každý odpustí tie svoje prachy a nech si robia tak ako my. Sa tu budú hrať na niečo.
Slota mal asi pravdu, keď hovoril, že Slovensko bude ešte plakať krvavé slzy, keď si takéto svine pustilo k moci . Hlavne, že tí bohatý sa nabalia ešte viac
perka986
03. 08. 2010 13:51
REAGOVAŤ
prispevok na 4 a dalsie dieta

ten mali znizit, prispevok pre neprisposobyvych a nie pre mlade rodiny ktore tvoria a buduju tento stat!
dragovid
03. 08. 2010 13:59
REAGOVAŤ
Re: prispevok na 4 a dalsie dieta

nie oni budú neprispôsobivým stavať byty a mladý môžu isť do kelu a nie to ešte zakladať rodiny
perka986
03. 08. 2010 14:01
REAGOVAŤ
expert

No vidim,ze je tu dalsi expert minister...ved nech mu poradi Krajcer,ten superminister,co za jeden den usetril statu hned milion eur!!!!! Este 60 takych dni a ucet na prispevky je vyrovnany Ale nevadi,uz sa neviem dockat okamihu,ked vo vlade ostane len Radicova a pod jej sukonu Sulik....
posse
03. 08. 2010 14:06
REAGOVAŤ
Re: expert

ale bohvie či sa tam ten Sulík zmestí, keď bude držať balonik
perka986
03. 08. 2010 14:28
REAGOVAŤ
volici

co ste si zvolili, to mate...kazdy, kto volil tuto vladu, by sa mal tesit, pretoze volil pravicu a toto je pravicova politika...ak nerozozna rozdiel medzi pravicou a lavicou, tak by mu mali zobrat obcianske prava!
andreja
03. 08. 2010 14:10
REAGOVAŤ
Re: volici

toto mas pravdu,co si volici zvolili,to maju...urcite plno fetakov volilo Sulika len preto,aby mohli na ulici fajcit travu beztrestne....a teraz,zrazu,nic take sa nekona,vraj to volici pochopia
posse
03. 08. 2010 14:13
REAGOVAŤ
Re: Re: volici

mne je najvtipnejsie, ked niekto voli pravicu a caka od nej lavicovu politiku-socialne vyhody, vyssie materske, rodicovske, podpory, prava zamestnancov....hahaha, totalni ***i...kym som neni velkopodnikatel alebo rozmarni milionar, tak asi nebudem volit pravicu, ale tento dobytok v tomto state, za ktory sa hanbim od 12.06.2010, to od pravice ocakava, jeden sa nestaci cudovat, demencia na vzostupe....
andreja
03. 08. 2010 14:31
Re: Re: volici

sorry za gramatiku a preklepy...nechala som sa uniest
andreja
03. 08. 2010 14:32
iniciatívny ***...

pán minister by nemal byť tak iniciatívny a mal by radšej riešiť zlú sociálnu situáciu v rómskych rodinách... alebo by mohol sám začať plodiť deti za také smiešne príspevky. skoro nikde na svete sa mamičky a mladé rodiny nemajú tak zle, ako tu, na slovensku. a to máme bojovať za to, aby sa zvýšila porodnost? a zaco mam to dieta vychovat, ked tento stat miesto pomoci mladym ludom ich radsej zahrabe pod ciernu zem??? staviame dom, uz cca 5tisic eur nas stali len povolenia, plany, poplatky a podobne hovadiny. su to peniaze, ktore ked sa pozriete na dom, vobec nevidite. ale musia byt. a kazdy rok si vymyslaju nove a nove certi***y, len aby mohli zas inkasovat dalsie a dalsie peniaze. a za co teda vychovat dieta? a co matka prvorodicka? za co si ma kupit vybavicku??? pan minister by si mal urobit exkurziu po obchodoch a potom sa pozriet do firiem, kolko ludia zarabaju.
napada ma uz len posledne: INICIATIVNY *** JE HORSI AKO TRIEDNY NEPRIATEL !!!
catherine71
03. 08. 2010 14:12
REAGOVAŤ
Re: iniciatívny ***...

mali by vytvroriť fond na kastráciu neprisposobivych. po druhom decku, vykastrovat. bez debaty. mnozia sa ako potkany, robit v zivote nebudu a maju sa lepsie ako my, stat im stavia byty, atd. atd.
PRECO MY BIELI NEMAME TAKE VYMOZENOSTI??? KDE JE SPRAVODLIVOST??? VED TO JE DISKRIMINACIA NAS BIELYCH !!!!!
catherine71
03. 08. 2010 14:20
REAGOVAŤ
Nuz...co ste prekvapení?

Ja som to cakal. Neni to dobry napad... Ale ak sa to urobi, myslim, ze pomaly SaS moze zacat balit kufre tak ako SOP-ka, ci ANO
johny
03. 08. 2010 14:15
REAGOVAŤ
Taaak toto je fakt sila

Dufam, ze toto mu neprejde. Ako nastavajuca mamicka s tym absolutne nesuhlasim!!!!!
Ludia, ak si to v rychlosti prepocitate, tak po novom, by rodicia dostali o cca 1400 € menej za tri roky a este bez priplatku k rod. prispevku, cize minus dalsich 678 €.
Teraz premyslam, kde pouzit kazde €, aby babo malo vsetko zo zakladnej vybavy, porovnavam si ceny v roznych obchodoch aby som usetrila kazde to €, ale vravim si, ze ako tak sa to zvladnut da, horko - tazko, ale uskromnime sa, ale toto co som si pred chvilkou precitala je HANBA SR.
A vraj "Volme za buduce generacie"
Takze takto to mysleli? Je mi do placu za vsetkych rodicov

katika82
4. aug 2010

Re: Taaak toto je fakt sila

Budeme dúfať, silno veriť, že to tomu hnusákovi neprejde!!! Och niekedy mám fakt pocit, že na chudáka aj *** spadne a na takých ako sú oni, sa nabalia ešte viac a oni si idú do huby pchať, slovo sociálne...ved to slovo ani z rýchlika nevidel
perka986
03. 08. 2010 14:30
REAGOVAŤ
Re: Re: Taaak toto je fakt sila

akoze som este stale mimo....akoze ano, dovolia si mamickam privyrobit popri tom, ale ako si to predstavuju?
Pojdem do prace, budem tam od rana do vecera a babo mi postrazi kto?
To akoze z tej almuzni si mame platit nebodaj pestunky?
A namiesto toho, aby som si vychovala svoje dieta ja, ho bude vychovavat pestunka?
Takto sa ma rodit buduca generacia?
Odrodit a spat do prace? A male si nebude poznat rodicov?
Ja neviem vazne, co si to o sebe myslia???
Nech setria na sebe, na co potrebuje pan minister mesacne 6000 €????
Hadam nie na plienky, ci........nemozem z toho, ach jaj
evuliacik
03. 08. 2010 14:42
umelec

Príspevok pri narodení dieťaťa som považovala za jednu z najmúdrejších vecí Ficovej vlády. Bola to ako-taká, ale dobrá pomoc pre mladé rodiny pri začiatkoch rodičovstva. Na rozdiel od rečí a hesiel KDH -"všetko pre rodinu-" atď, ktoré počuť už 20 rokov a neurobili pre ňu nič. Mladí budú zasa uvažovať či mať dieťa, keď štát na nich kašle, tak sa nečudujme že terajšia generácia 30-tnikov bude robiť aj do 70tky, keď nebude mladej pracovnej sily. No máme tu vládu odborníkov, s ďaľšími primitívmi v kreslách.Dobre sa im bude šetríiť na peňaženkách druhých, keď sú sami už dávno všetci nabalení a za vodou...
skovula
03. 08. 2010 14:37
REAGOVAŤ
vrrr

no mám pocit ako mladý človek kt. ma 24rokov a chce si založiť rodinu, tak to vyzerá tak, že dosť čo som riešila bývanie, čo je pre mladého človeka problémom tak aj dieťa bude už asi luxus lebo to čo si už oni nedovolia, tka je už moc, šak ešte sa ani nezahrali až idú rušiť aj to málo dobrého čo zaviedli smradi
perka986
03. 08. 2010 14:42
REAGOVAŤ
Re: vrrr

Táto vláda ešte nič nezaviedla, zatiaľ len ide rušiť čo bolo pre obyčajných ľudí, ale ešte len zavedie a to sa budeme čudovať viacerým veciam. určite sa vrátia aj poplatky pri návšteve lekárov
skovula
03. 08. 2010 15:19
REAGOVAŤ
Vazeny pan minister,

budem uprimny, tak ako sa snazim byt za kazdych okolnosti vo svojom pracovnom, ci sukromnom zivote. Nevolil som ani Vas, ani ziadnu stranu vladneho zlepenca, ktoreho ste sucastou. A mozno sklamem priaznivcov predchadzajucej vladnej koalicie, pretoze som nevolil ani jednu zo stran, ktora bola jej sucastou. Nebudem tu rozpisovat koho som volil a preco. Avsak, kazdemu sudnemu cloveku, ktory je nie je zaslepeny stranickou prislusnostou musi byt jasne, ze tato vladna koalicia neprinesie ziadne prevratne zmeny, ktore by nam "obycajnym" ludom pomohli jednoduchsie zvladat kazdodenny zivot. Uvedomujem si, ze nie je jednoduche najst financne prostriedky v rezorte, v ktorom je potrebne urobit velmi vela zmien, aby mohli fungovat aj dalsie generacie. No, na druhej strane, ak zoberiete tento prispevok mladym mamickam, tak som si uz nie celkom isty, ci sa vobec bude dat hovorit o dalsich generaciach. Pan minister je zrejme, ze ste nikdy nemuseli riesit problemy mladej rodiny, ktora musi pocitat kazdy cent(nie €), aby si mohla dovolit kupit tie najzakladnejsie veci pre svoje vytuzene dieta. Prispevok, ktory planujete zrusit nepokryval a nikdy nepokryje kompletne vydavky, ktore pridu pri narodeni dietata, avsak pre mlade rodiny to bola naozaj obrovska podpora a motivacia pri zalozeni si kompletnej rodiny. Aj ja patrim do kategorie cerstvych tridsiatnikov, ktory sa cim dalej tym viac zaoberaju myslienkou zalozenia rodiny. Nezarabam zle a priatelka rovnako, avsak nase prijmy nie su ani zdaleka nadstandardne. Este donedavna som sa s usmevom na tvari zamyslal na zalozenim rodiny, no dnes mi po Vasich vyjadreniach usmev z tvare zmizol. Nie len kvoli mne a mojej priatelke, ale ak kvoli dalsim mladym mamickam, ci rodinam, ktorim takto zoberiete akukolvek motivaciu na zalozenie si rodiny!!!
petusko24
03. 08. 2010 15:15
REAGOVAŤ
Re: Vazeny pan minister,

No ak je tvoja jedina motivacia pre zalozenie rodiny to,ze za to dostanes 680 Eury,tak by si fakt este nemal mat deti...Nehovorim,ze to nebol velky prinos pre socialne slabsie rodiny /aj silnejsie potesilo/, ale kde nic neni ani smrt neberie.. A okrem toho vacsinou najviac vyplakavaju ti, ktori to v pohode zvladnu aj bez prispevku. Mimochodom do roku 2009 nebol ziadny,okrem 150 E. Ked sa babo narodilo 31.12.2008 smola. A vlasy si nikto netrhal..
keenu
03. 08. 2010 15:51
REAGOVAŤ
Re: Re: Vazeny pan minister,

ak by mala byt pre mna tato ciastka jedinou motivaciou, tak by som nad detmi ani radsej neuvazoval...a nenapisal som, ze ja osobne nad tym uvazovat nebudem...budem a urcite raz babo budem mat, ci s prispevkom, alebo bez neho...a to, ze si nikto vlasy netrhal nie je celkom pravda. Nikto vtedy neriesil otazku, ze nema priplatok na prve, ci dalsie dieta(nemohol, pretoze priplatok v takejto podobe nebol), no mlade rodiny mali problemy...a nie kazdy ma rodinu, ktora mu pomoze, ked mu prijmy nestacia pokryt vydavky
petusko24
03. 08. 2010 16:06
Re: Re: Vazeny pan minister,

si to asi nepochopil......a z čoho má taká mladá rodina vyžiť? Počkaj.....ty si určite z tých, čo žijú u rodičov do 40 a nechajú sa obskakovať aj s deckami aj s manželkou do nemoty.....lebo ináč si to predstaviť neviem.....
petruska456
03. 08. 2010 16:08
Re: Re: Vazeny pan minister,

drahy keenu, pri tych peniazoch sa o motivacii hovorit sice neda, a neviem ci uz mas deti alebo nie, alebo ci si sa niekedy pozrel v obchode pre deticky kolko co stoji, ale podla toho co pises sudim, ze asi nie. Som priemerne zarabajuca zena a vybavicku pre dieta by som velmi tazko mohla dovolit kupit bez pomoci ci rodicov alebo statu, ale poslanci stale vyplakavaju, ze je vela dochodcov a deti sa rodi velmi malo. Tento prispevok je kvapka, ale aj to moze obycajnym priemerne zarabajucim ludom. Fakt je ten ze predtym nebol prispevok v takejto vyske ale to, ze ho schvalili bol pozitivny krok vlady. V inych vyspelych statoch EU su prispevky podstatne vyssie a nie len to lebo vlada sa stara o mladych ludi viac aj co sa tyka prispevku na byt, nemusime chodit ani daleko staci do Rakuska. Bud si este taky mlady ze ti to je jedno, alebo naopak stara skola, ktora mysli len na seba a nie na mladych.
lenuliatko
03. 08. 2010 16:09
Re: Re: Vazeny pan minister,

uplne suhlasim s petruskou456
lenuliatko
03. 08. 2010 16:14
Re: Re: Vazeny pan minister,

Pre vysvetlenie- mam nieco cez 30, 2 male deti- prveho sa prispevok netykal, druheho ano. -pre petruska456 - nezijem s rodicmi, mam rodiny dom a auto, aj bycikel.-dva.. Takze viem, co stoja veci pre prcov v SR aj napr. AT. Tiez ma rozculuje,ze tu stoja plienky 22 Euro a v cechach 390,CZK, detsky caj 4E a v AT 2E..Ale ako som napisal, je to iba o dalsom zadlzovani statu, lebo tie peniaze na prispevky pravdepodobne NIE SU. Je to smutne,ale taka je realita. A co sa tyka Rakuska - pre lenuliatko- mas pravdu, pravdu, dokonca tam je 0% dan na niektore detske veci a aj vyssie platy. A kusok od hranic su aj volne pozemky..
keenu
03. 08. 2010 16:24
Re: Re: Vazeny pan minister,

Vidis aky si mudry mas dom, auto atd...a co maju povedat taky ludia ktori nemaju ani len byt a byvaju v podnajme, alebo maju na pleciach hypoteku. A ja nechcem utekat do Rakuska, tu som doma kde mam rodinu a priatelov a tu chcem zostat aj ked si uvedomujem, ze pomery v SR sa nikdy nezmenia. Ale nerozumiem preco ked mas deti tak tomu nerozumies, mozno preto, ze fayn zarabas a tvoja zena na materskej nemusela ratat kazde €, lebo slobodna mamicka si moc nepomoze a ani stat jej nepomoze a tento prispevok bol pre nu mozno zachrana. Ja napriklad pracujem, platim najom, leasing a bohuzial nemam ani bohatych rodicov, ktori mi mozu dat vsetko a podporuju ma, takze mne by to velmi pomohlo aspon kvoli vybavicke, ale asi mi nikdy nebudes rozumiet lebo mas svoj nazor a ten sa nezmeni
lenuliatko
03. 08. 2010 17:44
no parada...

..prispevok pri narodeni prveho dietata zaviedli asi pol roka nato, co sa nam narodilo prve dieta..prispevok laskavo rozsirili aj pre druhe a tretie dieta 2 mesiace po tom, co sa nam narodilo druhe dieta...zvyseny rodicovsky prispevok vyplacany do 2 rokov dietata vstupil do platnosti, ked nase druhe dieta malo 2 roky a 2 mesiace ...v januari sa ma narodit nase tretie dieta..tomu sa uz povie smola ako vysita!!!...a z toho vsetkeho mozem mat akurat dobry pocit z toho, ze vylepsujem porodnost v nasej republike..len skoda, ze si za to nic nekupim!
tinka128
03. 08. 2010 15:56
REAGOVAŤ
Pán minister,

ak Vás vôbec mám tak oslovovať, som pohoršená tým ako surovo chcete zasiahnuť do niečoho takého ako sú príspevky pre rodiny a ich deti. Dám Vám jeden návrh! Čo tak siahnuť na plat poslanca, ministra a na všetky Vaše odmeny??? čo Vy na to?? Páčilo by sa Vám. Keď už tak , čo tak začať od seba? Ja by som bola za to, aby ste Vy akože hodnostári začali žiť s minimálnej mzdy, či by ste si dovolili žiť na vysokej nohe! Prečo chcete siahnuť na to čo tej rodine právom patrí. Zamyslite sa ! Teraz môžem povedať, že som urobila dobre, že som nebola voliť, lebo neni koho, nieje tam nik kto by hájil záujmy obyčajných prostých ľudí. Každý jeden čo ste tam hľadíte len na to, aby ste sa mali Vy dobre a možno ešte niekto z rodinných príslušníkov. Hanba celej vláde!!!!!!!!!!!!!!!
preskorubok
03. 08. 2010 16:38
REAGOVAŤ
Re: keenu

nezijes u rodicov ale mas dobre financne zazemie, lebo inak v tvojom veku by si nemala dom, auto, dva bicykle a dve deti - keby si toto vsetko nemala (okrem deti a staci len jedno a nie dve), byvala v podnajme, drela ako blba hoci mas vysoku skolu a prijem malo nad zivotne minimum, muza co ta nechal kvoli inej fl....e, tak potom by si uplne inak rozpravala
perlicka333
03. 08. 2010 17:47
REAGOVAŤ
????

to som zvedavá ako si zachová tvár KDH, keď im tak strašne záležalo na rodine, to si teda pozriem rétoriku p. Brockú, keď mal plné ústa za vlády Fica, že sa o rodinu treba viac starať, a tento magor Mihál, asi nevie, čo je to starať sa o deti v dnešnej dobe!!!!! no veľmi zaujímavé pán podnikateľ !!!!
orech33
03. 08. 2010 17:55
REAGOVAŤ
chrapúň

jeden smradlavy!!! moja zena berie na syna mesacne 21 eur, aj akesi centy.. no chodte do boha vy vy***anci, 3 roky sa snazime maleho dostat do skolky ake su do p.i.c.e. take plne ze ho proste
nikde nezoberu!!! a kde su v pici teda tie skolky? 3 roky berie 21 eur no je to normalne??? no nech ich neuzivim tak sme v P.I.C.I.!!! ako ziju matky s detmi bez partnera by ma zaujimalo!!! vsak to su uplne chudery!!! je mi na grc vy darmozraci nenazrani, berte berte vsetko nam zoberte vy svine!!!
frrr
03. 08. 2010 18:21
REAGOVAŤ
...

Pan Mihal, prosim Vas, napiste mi na com ficite, nech je to cokolvek, musim to vyskusat!
melissa7
03. 08. 2010 18:57
REAGOVAŤ
?????

To asi nemôže myslieť vážne.Aj tak je problém vyjsť z rodičovského príspevku a ked ho zdvihnú na "závratných" cca 180 € to bude hádam nejaká veľká pomoc?????!!!!!Co len od radosti za ten veľký peniaz kúpime? Ja by som rada išla do práce a zarobila viac ako mi páni ministri srdečne doprajú,len žiaľ kedže máme dieťa každú chvíľku choré a nemá kto s ním ostať doma,tak mi iné neostávalo ako ostať doma na predlženej MD a tak musíme vyjsť len z mužovho platu(na tento region to je len o niečo viac ako minimálna mzda) a z RP.Prečo sa radšej niečo nerobí s tým aby mamičky pri predlženej MD mohli pracovať aspoň z domu,alebo aspoň brigádnicky.takto je to zakázané a to veru mladým rodinám nepomáha. Uznávam v minulosti sa to zneužívalo...a zas na to doplatili len ľudia ktorý nemajú na výber.
A to zrušenie príspevku pri narodení dieťaťa?! Tak to je zlý žart.To bolo aspoň na prvý štart,na kočík a podobne.teraz nebude ani to....Tak tomu sa povie podpora mladých rodín.A potom že sa nerodia deti.lepšie povedané nerodia bežne zamestnaným rodinám.Ešte že tu máme pána Kolára ktorý aspoň trochu zvyšuje pôrodnosť na Slovensku...

katika82
4. aug 2010

Pán Minister

Je to strasne, zase chce niekto uberat tam kde sa to vonkoncom nehodi, jasne on prispevky pri narodeni nepotreboval ked mal vzdy vysoky plat. Nemoze sa Slovensko brat len ako Bratislava a okolie, ked zena prestane robit a ide na matersku, muz to dako v Bratislave utiahne a co na strednom a vychodnom Slovensku. A zasa zvyhodnuje len nezamestnanych a tych co nikdy nerobili , lebo oni budu mat v konecnom dosledku viac. a tych co pracovali znevyhodnuje. A co slobodne mamicky?? Ako to ma utiahnut slobodna mamicka, ktora je sama a nema nikoho ani matku ktora by jej pomohla ako to ma zo 180 eur utiahnut? a este ked nedostane ani prispevok, moze sa zblaznit. Ludia maju uvery a obycajne jeden plat ide cely prec na poplatky a z tych vasich smiesnych 180 eur mame zit? Doteraz to bolo dobre, matka dostavala pol roka 50 percent z platu a potom az do 2 rokoch dietata ked pracovala pred materskou 256 eur a potom 164. Obycajne su matky s detmi do 2 rokoch dietata doma a potom idu pracovat z 256 eur sa ako tak da vyzit je to lepsie ako smiesnych 180 eur. A ze vraj chce prispevok rozdelit do splatok, akych splatok, ved dostaneme ovela menej ako doteraz, kazdy si to vie spocitat.

Takze v skratke namiesto prispevku 151,37 a priplatku k prispevku pri narodeni dietata 678,49 €
chce pan Mihal dat iba 151,37 co je len zakladny prispevok

Hovori ze chce tento skrt rozdelit do rodicovskych prispevkov. ALe ved to je klamstvo. Doteraz by som mala narok na 256 eur od 6 mesiaca dietata az do dvoch rokov, a potom na 164 eur, ale to uz by som sla pracovat. Takze ake rozdelenie a preklopenie, nech sa spamata, ludia nie su hlupy. Nepotrebuju ani kalkulacku aby zistili ze je to klamstvo.
jamilanka
04. 08. 2010 10:58
REAGOVAŤ
minister

Ze vraj minister,obycajny zdierac je to,ja musim vyzit z materskej a min.mzdy mojho manzela cely mesiac.ved oni by skapali jak mysi!!!!svinstvo je to co chce urobit,ved im treba na platy lebo oni maju po tri zaludky,my obycajny sa im nemozeme a ani nebudeme rovnat.a ze si mame zakladat rodiny a z coho tie deti vychovame,moze sa hanbit tato vlada,mam taku zlost ze by som mu zaplula ksicht,fuuuj!!!!
katuska30
04. 08. 2010 12:04
REAGOVAŤ
a este

ak sa hlava rodiny nevie postarat o svoju rodinu to nie je rodina no a ak sa stat nevie postarat o svojich obyvatelov to podla mna stat nie je!!!

macka23
4. aug 2010

NO cisty konec...ja nemam slov ☹ ☹ ☹

nya
4. aug 2010

Dievcata treba pisat sem:http://www.facebook.com/topic.php?uid=71030757230&topi...
Nech si nase nazory precitaju kompetentni.

No ja som v SOKU.

emmka3
autor
4. aug 2010

suhlasim, pokial ste aj na FB, podporte aj danu skupinu, my sme v meste cez FB tiez dosiahli aspon ako taky posun vo veci, co sa tykala mesta
treba o tom hovorit teraz, nie ked to bude schvalene ...

petusko
4. aug 2010

mne narok na zvyseny RP nepriznali, preto akekolvek zvysenie beriem ako + , nie vsak na ukor ostatnych poctivych matiek a uz vobec nie na ukor jednorazoveho prispevku. sama viem, ako nam tie peniazky pomohli.
treba robit opatrenia tam, kde treba, v romskych osadach a u neprisposobivych obcanov. ti sa maju lepsie ako normalny clovek, ktory pracuje a snazi sa ako vie a aj tak ma od statu mensie vyhody.
a este ma skrie, preco dostavaju dochodcovia "vianocny prispevok" ? preco by taky nemohli dostat aj matky na RD ?

macka23
4. aug 2010

KEby len vianocny prispevok...oni mozu popri dochodku aj prcovat a poberaju aj plat aj dochodok ☹ zaberaju tym miesto mladym, ktori pracu potrebuju ☹
Je to nefer 😠

bubaczik
4. aug 2010

..no čo ste si zvolili,to mate,drahe moje 😀 čo ste si mysleli? že ked radičova bola pred X rokmi min .soc.veci a rodiny a nedala detom nič,tak teraz velkodušne bude rozdavať?

ja sa osobne na tom teraz bavim,jak tí,čo ospevoavali jej vysosť a jej trpaslikov,tak teraz najviac nadavaju... 😀 😉
ešte to bude vesele 😉

petusko
4. aug 2010

@bubaczik nie kazdy volil tuto vladu... ale vyjadrit sa k veciam, ktore robia, sa mozu vsetci. volici aj nevolici...

marcelkatt
4. aug 2010

Zobrať aj to málo, čo majú rodiny s deťmi? Hrozné. Náklady na novorodenca sú fakt vysoké a to ja sa priznám nakupujem po bazároch, aby sme vyšli, pretože máme jeden plat a RP cca 165€. Teraz čakáme druhé a treba kúpiť všetko od znova, len kočík, plienky koľko stoja? Veď sú to nemalé peniaze. Ak chce nová vláda šetriť, nech si siahne na svoje mega platy a venuje do rezortu a nie obrať chudobu a rodiny s deťmi, ktoré to fakt potrebujú. Ale aj tak, či my tu napíšeme názor im je fuk a myslia na seba a svoje vrecká a nie na potreby občanov SR. Je to smutné, úbohé riešenie. Zas doplatia tí, čo pomoc najviac potrebujú!!!

macka23
4. aug 2010

Ved prave ti co takto volili...sme zasa dopadli...clovek by sa najradsej zbalil a odpakoval niekam...neviem kam 😠

petusko
4. aug 2010

chcela by som byt na tom tak,ze by som sa na takychto veciach mohla bavit a nie rozmyslat, z coho budeme zivit nase deti 😔

lucia563
4. aug 2010

@petusko ved prave ti dochodci...mozu aj pracovat aj penziu dostavat a este minule som pocula ci citala, ze napriek tolko ,,ofrflanemu vianocnemu prispevku,, im aj tak nebude zruseni...tak to kde sme potom.....???? este ma napada jedna otazka v suvislosti so mnou....termin porodu mam v decebri a ked mi skonci materske, podla ktoreho zakona mi bude posudzovany narok na RP? Uz podla toho co bude platit od januara 2011 alebo podla toho co plati teraz, ked datum porodu je este v tomto roku??? Snad som to zrozumitelne napisala 😝

marcelkatt
4. aug 2010

@bubaczik nevolila som túto vládu.... No názor môže povedať ktokoľvek predsa.

ani3012
4. aug 2010

@petusko ja som toto zvýšenie schvaľovala ešte predtým,než som zistila,že aj ja mám nárok. Pracovala som totiž na 1/2 úväzok,tak som si myslela,že sa ma to netýka.Ale aj tak som bola za aj keby som ho ja nedostala.
Toto ale čo sa robí je sociálna neistota !!! Inak to ani nazvať nemôžem. Čo upraví,schváli minister o pár mesiacov ?

marcelkatt
4. aug 2010

@lucia563 aso podľa nového mojko, lebo žiadať oň budeme v roku 2011. ☹

emmka3
autor
4. aug 2010

@lucia563 pravdepodobne podla noveho zakona, lebo nastupovat na RD uz budes v novom roku ☹

petusko
4. aug 2010

inak terajsi pan minister tu kedysi pisaval a radil mamickam, na co maju narok. mohol by sem zavitat aj teraz a citat skutocne pribehy matiek z celeho slovenska, z roznych krajov, pomerov...
nie brat vsetko statisticky a priemerovo.

macka23
4. aug 2010

@lucia563
ja si teda myslim, ze ked sa vam babo narodi v decembri a mas narok na materske, tak rodicovsky sa ti bude ratat az od r 2011 kedy budes mat nan narok - odkedy ho zacnes poberat /teda po 6 mesiacoch materskej/ a ak zacnes poberat rodicovsky /ak nemas narok na materske/ tak snad podla stareho 🙂

Ale este nic neschvalili tak zatial nemalujme certa na stenu 😉

lucia563
4. aug 2010

mozno som este zabudla dodat, ze pracovny pomer mi stale trva...

@macka23 presne tak, este aj tie pracovne miesta som zabudla spomenut, kde sa pohnete, vsetko dochodci

marcelkatt
4. aug 2010

@macka23 neschválili, no neverím, že neschvália. Zas sa nabalia, pokradnú a pre nás občanov ostane h.... Je to smutné. Platím si DNP, reku nech si prilepším, lebo takto to je o ničom, od výplaty k výplate a nakoniec aj tak nedostanem čo mi patrí, lebo si zmenia zákon.

lucia563
4. aug 2010

dievcata dakujem, tiez som si to myslela, ze to bude od toho noveho roku, uvidime, co nadelia, ci tie zmeny prejdu 😝

pifina
4. aug 2010

@macka23 ja si tiez myslim, ze to nechvalia - spravi sa okolo toho halo a nakoniec to bude vyzerat uplne inak

pifina
4. aug 2010

@macka23 ja si tiez myslim, ze to neschvalia - spravi sa okolo toho halo a nakoniec to bude vyzerat uplne inak

lucia563
4. aug 2010

@marcelkatt ja si tiez platim DNP a podla vsetkeho, to by sme mali ist este podla stareho zakona, ako som sa informovala, takze matersku by si este mala mat ,,peknu,, 😝

emmka3
autor
4. aug 2010

@pifina kiez by to bolo inak

macka23
4. aug 2010

@marcelkatt
idu nieco menit aj s DNP? nejak som neni v obraze v poslednej dobe...pred par mesiacmi som si zistila co vsetko budem potrebovat ak sa nam teda babo podari buduci rok...uz aj to znie choro...naplanovat kedy bude vhodne otehotniet...clovek to chce brat zodpovedne...aby babo malo vsetko...a takto z toho vyjdeme zasa 😒

pifina
4. aug 2010

@emmka3 uvidis 🙂 som presvedcena, ze v priebehu 1-2 tyzdna budu v novinach na tuto temu uplne ine clanky 😎

emmka3
autor
4. aug 2010

@pifina kiez by 😉