Vyvolávanie pôrodu v Trenčíne

kristina2904
9. okt 2023

Ahojte prosím Vás ma niektorá skúsenosť s vyvolavanim pôrodu v trencianskej nemocnici ? Zaujímalo by ma ci bol prijem deň pred vyvolavsnim alebo v ten deň aký vola postup ci tabletku alebo balónik pred tým a aký je prístup som prvorodicka bola som gospotalizovana počas tehotenstva sestričky no neboli moc prijemnd ked mam byť úprimná

Ďakujem

esmeronka
9. okt 2023

po mojej skusenosti čo som bola len na pohotovosti po pôrode v Trenčíne...prosím ťa chod radšej do Považskej lebo si to psychika v Trenčíne hnusne odnesie

luciferka93
9. okt 2023

@kristina2904 ja som mala vyvolavany pôrod. Prišla som v den vyvolavania porodu, prijali ma vysetrili a dali mi na 24h balonik (nikdy viac), otvorila som sa na 1 cm... Potom mi dali tabletku, nezabrala a vecer mi dali druhú... Pootm prisli kontrakcie okolo 19hod, tak som chodila do sprchy, prechadzala sa, kazali mi ist na fitloptu a praskla voda a potom sa to rozbehlo...prijalu ma nedelu o 9 a porodila som o 2.45 utorok rano... Porod bol otrasny, sestricky neboli pri mne muz ich musel ist hľadať, dali mi epidural, ktory mi pichali na 10x a nato mi anesteziologicka povedala ze asi mi to nepichne ze jej to nejde... A ani mi nezabrala a to som ju vraj mala pichnutu... Potom mi dali daco do zili a plyn aj ale hrozne tocula sa mi hlava, ja som o sebe ani nevedela... Kricala som im uz aby mi spravili cisarsky ze nie ze porod postupuje pekne... Zrazu porod nepostupoval a maleho tahali zvonom.... Takze dakujem pekne... Vyvokavat porod by som ai uz v zivote nedala a uz v zivote by som nesla do porodnice v tN a bonus... Vychytala som porodnicku po naterskej ktora moc nechodila vtedy k porodom... Takze za mna hroza, ale 100ludi 100 nazorov a porodov. Kazda sme ina... Prisla tam jedna baba vtedy ta zakricala aaaauuu a bolo dieta na svete (to mi vravel muz len co pocul z vedla) lebo ja som bola ko... A druha vec... Na druhy den mi bolo tak zle ze mi brali krv a zistili ze uroven hemoglobinu je na urovni kolapsu, tak lietali davali mi transfuzuu a ako ospravedlnenie bolo od lekara ze viete ked krvacate mi nemáme prehlad kolko krvy stratite....oni vtedy zasivaju a neriesia... Za mna tolko...ale novorodenecke je super 👍 prajem skvely porod a vyber vhodnej porodnice

poslednepogo
9. okt 2023

@kristina2904 ja som mala, prišla som v deň hospitalizácie ráno o 8mej, o 10 dali tabletku prostaglandin ale len 1/4, lebo som bola na 3 cm.. o 12tej začali bolesti také konštantné, o pol 2 po kontrole mi pichli vodu už som bola na 6 cm a o hodinu bolo bábo na svete, ledva som zavolala manžela.. tú chvílu bola pri mne jedna pôr.asistentka, na finále prišla doktorka, za mňa super

tatiana234
9. okt 2023

@luciferka93 uf to ma mrzi balonik vam dali a poslali vas domov alebo ako ?v akom roku ste rodili ?

luciferka93
9. okt 2023

@tatiana234 rodila som pred 2 rokmi, a balonik mi dali a ostala som tam už. Podla mna ked jenporod bezproblemovy je trencin super, ale ked sa to skomplikuje tak katastrofa, a to mam 2 kamosky co mali tiez zly priebeh a dopadli podobne. Raz som bola v nemocnici s malym na pozorovanie a na izbe som bola s takou pani, ma dievcatko žiaľ postihnute, a to len kvoli tomu ze bolo pridusene a necgceli spravit cisarskym, rodila tiez zvonom... Aj sa sudia s nemocnicou... Skoda len ze ani jedna z nas nevie ako porod bude prebiehat. Ja by som mozno riesila porodnika alebo porodnu asistentku vybavenu ☺️

ferihegy
9. okt 2023

@kristina2904 Vyvolavaju porod na 10 den po termine. Hospitalizuju, daju infuzku a cakali kym zaberie. Nezabrala prva, dali po par hodinach druhu. Ta zabrala a potom to bola uz jazda. Prepich vody, kontrakcie, rajsky plym, sprcha.
Nestekne tam ani pes po vas. A ked sa stazujute amen tma. Rodenie boli, treba vydrzat, atd atd. Kym nepadali ozvi, nechaku tam cloveka aj dlazku lizat.
Ja ked pocuvam Mudr. Kascaka ako sa vsade prezentuje, vlasy sa mi jezia. To co on prezentuje, system fungovamia Trencianskej porodnice, ja sa vzdy tak zamyslam nad jeho slovami, ci tam on naozaj pracuje. Tam to naozaj nefunguje tak ako on prezentuje.
A sestonedelie paaaanecku. To je fraska. Neochota, neochota, neochota a velka arogancia.
Neonatologia bolo skvela.

ikuska27
11. okt 2023

Ja som v TN rodila raz cisárskym a dva krát spontánne a nemôžem povedať jedno krivé slovo 👍

sipka1990
8. nov 2023

Ja som rodila v Trenčíne v roku 2022 na jeseň a naozaj hroza a katastrofa keby nemám pri pôrode priateľa tak dohovie ako by som dopadla jednali tam so mnou ako z handrou 4 hodiny ma nechali trápiť na sále prirodzene a ja som nevládala malého vytlačiť mala som úzku panvu maličký už zle odozvy srdiečka v minute dvanástej mi spravili cisársky malý už priduseny bol museli ho polhodinu oživovať 😭😭😞😞Teraz čakám druhé bábo a neplánujem rodiť do Trenčína