Ako je to u vás s prebaľovaním? Kedy sa na neho odhodlal aj váš partner?

michaela_bupi
28. máj 2015

Môj brat má malého synčeka, ktorého prebaľuje už od prvého dňa po narodení. Veľkými chlapskými rukami nežne manipuluje s drobným telíčkom ako profesionál. Má za to môj veľký obdiv. Môjmu manželovi to trvalo pol roka, kým sa na to sám odhodlal. Prišlo to však prirodzene a potom to zvládal bravúrne, hoci pri tom vždy minul takmer celý balíček vlhčených Bupi utierok – na zadoček malého aj na svoje upotené čelo 🙂 . Aký je váš príbeh otecko a prebaľovanie?

ichbinich
28. máj 2015

No kedze syn sa narodil cisarskym, bola to manzelova uloha ho hned ist umyt a obliect, kym mna zasivali. Pomahala mu porodna asistentka. Dovtedy plienky nikdy nedaval, tak sa mu podarilo hned prvu plienku synovi dat naopak 😉 Teda skoro, asistentka ho upozornila 😉 Potom sa mi priznal, cely skormuteny... Ale kedze to bola jeho prva plienka, tak som ho utesila, ze vsak teraz to uz vie 🙂
Inak prebaloval aj prebaluje podla potreby uplne v pohode. Jasne, ze pokakane nerad, no ale aj to je zivot 😉

janinah
28. máj 2015

Otázka by mohla znieť aj- Kedy ste sa odhodlali zveriť prebaľovanie oteckovi tak,aby to malo aj efekt a nemuseli ste to prebaľovanie opravovať....ja pri prvom dieťati v momente,kedy manžel s dcérou na rukách došiel na von z bytu na panelákové schody ,ktoré som ja umývala, s tým,že malú treba prebaliť...vypočul si monolog,či ocko je doma len na umelecký dojem a či niekto,kto má v rukách šikovnosť chirurga nevymení jednu plienku..odvtedy prebaľoval bez problémov,on dovtedy totiž netušil,či môže 😀

anny1984
28. máj 2015

Pri synčekovi sa odhodlal hneď, pri dcérke sa obáva či ju utrie správne. Istý čas sa zdráhal, ale už ju asi 2x prebalil a dokonca aj okúpal 🙂

moon321
28. máj 2015

mne muz donesol maleho do prace,aby som ho prebalila.ze sa skoro pogrcal od smradu,a preto ho neprebalil.takze tak bolo u nas :D

stankabk
28. máj 2015

nikdy 🙂

sense
28. máj 2015

Moj muz od narodenia....nema problemmm....

jasminet
28. máj 2015

od prvej hodiny ako sme si malu doniesli domov - raz som mu ukazala a a potom to robil on. kolko krat v noci sa nado mna postavil s malou na rukach - plakala, prebalil som ju, ale je hladna 😀

katarinamichal
28. máj 2015

moj muž to tiež dokáže 🙂 ale prebaľuje len keď som neni prítomná...No proste-toto neni jeho "šálka kávy".Ale malého rád kúpe,vždy keď je doma a je čas na kúpanie-tak mám pokoj 🙂

bonaqa2013
28. máj 2015

Môj chcel prebaľovať hneď v nemocnici. Dcéru pri odchode domov tak isto chcel obliekať. S prebaľovaním žiadny problém...

peneloppe
28. máj 2015

Moj prebaloval este predo mnou, kedze som mala dvakrat sekciu. Islo mu to super. Uplne prirodzene, a pritom to nikdy predtym nerobil.

dankaa78
28. máj 2015

Hned od narodenia nemal problem🙂

michaela_bupi
autor
28. máj 2015

Ďakujem veľmi pekne za vaše úprimné odpovede 🙂

me_to_you
28. máj 2015

prebaľoval od narodenia, prirodzene, ani sa nad tým nezamýšľaľ a ani moc nemal na výber 🙂 mne totiž nikdy nezišlo na um, že by to nerobil alebo sa zdráhal (a s vlhčenými obrúskami je šetrivejší ako ja 😀 )

ikaika
28. máj 2015

moj nikdy, bol tak vychovany ze to su "zenske prace"

lyzzy
28. máj 2015

@ikaika... Smutné

matricia
28. máj 2015

Môj zo začiatku nechcel, aj sa bál, ale keď už je synček väčší, sem tam ho prebali, teda keď je sám doma s deťmi, tak musí, ale kedysi mi povedal, že krémovat bábo nebude ani za nič🙂, asi sa mu neľúbila tá konzistencia krémov na zadoček, ale zvykol si, a plienky rychlo zalepi a nepremeriava toľko ako ja, či je to na oboch stranách rovnako🙂

bubelko
28. máj 2015

@michaela_bupi v podstate este na porodnej sale... mna po porode museli ratovat, tak jemu dali dieta v uteraku a ze chodte vedla... no a ked ho potom, ca 2h neskor, pustili ku mne, tak cely vyskereny mi vravle, ze on uz ho vie na rozdiel odo mna aj prebalit aj obliect... 😉 pri druhom tym padom tato otazka ani nenastala...

lucianakoniku
28. máj 2015

moj prebaluje len pocikane plienky, pokakane nikdy, ma panicky strach z hovienok 😀 ja som si zvykla a teraz sa uz na tom len smejem 😀 ...vlastne, aby som mu nekrivdila, raz prebaloval, ked syn nalozil, ludia to ste mali vidiet, okolo nosa si omotal tricko aby nic necitil a so vzdychanim a hrozou v ociach cistil synov zakakany zadocek 😀 nevadi, aj tak ho lubim, s prebalovanim sice velmi nepomoze ale s kopou dalsich veci ano, takze to ma u mna prepacene 🙂

prego81
28. máj 2015

@michaela_bupi
mne zase pride smiesne vyslovovat obdiv otcovi za to, ze vie prebalit vlastne dieta (ci uz pocikane alebo pokakane). To je ako keby o mne spievali ody slavy za to, ze viem sama natankovat benzin 😕

fazulka17
28. máj 2015

tak náš tato neprebaloval nikdy naozaj ani raz ju neprebalil jemu sa to hnusilo 😖

aluxka
28. máj 2015

Náš tatino prebaľuje úplne v pohode, nemá z toho žiadnu hystériu. Keď bolo treba a ja som bola napr. v sprche, len mi zvestoval, že mu malá prichystala prekvapenie 🙂 Dokonca keď bola bábo tak to bolo jednoduchšie alebo "voňavejšie" ako keď už začala papať takmer všetko 🙂

pe
29. máj 2015

náš zlatý ocino sa do toho hneď pustil - s odhodlaním a s chuťou 🙂 nerobilo mu to problém a tešil sa, že je užitočný, keď sa mne nechcelo - veď ja som to robila aj tak dosť často cez deň, kým bol v práci, vždy pekne poumýval zadoček, natrel krémikom Bepanthen - proti zapreninám a úplne profi-štýlom nahodil čistú plienočku 🙂

kofoluska
30. máj 2015

Prebaloval este v porodnici, ked za nami chodil na navstevy. 🙂 A doma v tom poracoval. Stacilo mu raz ukazat, ako na to, uistit ho, ze maly nie je z porcelanu a ze to zvladne, a islo to. 🙂

lolah
30. máj 2015

Môj muž nikdy nemal problém s prebaľovaním, berie to úplne normálne.

2kocka7
30. máj 2015

Náš malý bude mať 9mes. a spočítala by som na jednej ruke, koľkokrát ho prebalil.. 😒

dadulajda
30. máj 2015

Zaujimave niektore odpovede 🙂 moj prebalil prveho ked mal 2 mes.a ja som uz nevladala v noci vstat ku nemu,pogom asi v 1,5 roku,po strasnej hadke,vtedy sa naucil zarabat aj mlieko.a druheho len ked je pocikany,aj kedrano k nemu vstava on,pocka si pokakana plienocka na maminku.. 🙂 takze ma vytiahne z postele do polhodiny ako vstane maly. Ma to vymyslene 😉

stellamaris
30. máj 2015

@prego8 tiez si myslim,preco mam chvalit chlapa za prebalenie dietata.
.U nas je to normalne,aj manzel je rodic,cize starostlivost o dieta si delime,bez chvalenia..................snad iba plnu plienku kakanu mu pomozem odstranit,lebo manzel si schovava nos za trickom a cele prebalenie trva dlho 😀 Manzela naucili prebalovat v nemocnici,nakolko prve 4 dni bol syn v inej nemocnici ako ja,takze mu vsetko ukazali,vysvetlili a tatko prebaloval ako najaty 🙂

brady1
30. máj 2015

@michaela_bupi tuto reklamu platíš????

bielavila
30. máj 2015

necitala som ostatne prispevky, ale nechapem toto nezmyslenu otazku, "kedy sa odhodlal ?myslite vlastny otec vlastneho babatocka?? " lebo moj mazel prebaloval nase dieta este skor ako ja, bola som este taka ubolena po sekcii, ze som nevladala a to malo nase babatocko 1700 gramov, normalne ho prebalil v pritomnosti sestriciek v nemocnici, prebaluje ho vzdydoteraz ked je pocikany alebo pokakany, a pokakane plienky patria vylucne jemu 🙂 prebali ho vzdy ked ja nemozem alebo sa mi proste nechce, je predsa normalne, ze rodiaca sa striedaju pri takych veciach okolo babatocka ako je prebalovanie, kupkanie, obliekanie ci krmenie ak je babatko krmene z flasky...ci? neni to tak? lebo ak nie prosim nehovorte to nikdy v zivote nikto mojmu manzelovi 😀 😀 😀 😀 😝

veronika1402
30. máj 2015

Tiež nechápem,že otec neprebali,neNakrmi,a prečo by som mala robiť všetko iba ja? No tak to by som nepripustila.