Oteckova téma: S tebou mě baví svět/Výlety bez mamičiek – čo zbaliť a čo nechať doma?

igor_bupi
27. máj 2015

Podľa vzoru legendárnej českej filmovej komédie už 3 roky budujeme tradíciu víkendových chát výhradne pre otcov s deťmi. Za ten čas sme si vypestovali niekoľko zásad. Najdôležitejšia znie: hygienických potrieb a oblečenia zbaliť čo najmenej, aby zostal priestor na „dôležité veci“. Milé mamičky, majú vaši oteckovia vo svojom repertoári podobné výlety? Ako u Vás prebieha balenie na takúto akciu?

dionyzka
27. máj 2015

@igor_bupi ... no zial nijako. U nas doma ako i vsetci oteckovia v susedstve takuto tradiciu hned odmietli - ze sami s detmi nikam nejdu. A je to velka skoda, lebo deti by mali z toho zazitky na cely zivot.
... a co by som pomohla zabalit - naozaj len to najdolezitejsie, pretoze ziadny otecko by nevedel, naco treba brat mydlo, sprchovaci gel, sampon, taku i onaku masticku - aj tak by nevedel, naco to je dobre.
Takze oblecenie, mydlo, kefku, zubnu pastu, uterak, dobre topanky a hotovo.

lubkavargova1
27. máj 2015

Ale treba uznat, ze film je to bohovsky a vzdy si ho rada pozriem....to je ine kafe ked sa oteckovia vyberu na vylet s ratolestami. Len mam taky pocit, ze v niektorych rodinach dost nerealne, lebo niektore mamicky (cest vynimkam) su tak upnute na dieta ze by sa bali aby to dieta prezilo...alebo otecko???? 😀 😀 😀 😀
Ale za pokus by to stalo...az na to, aby sa "Matisek sa posral" a treba nieco robit 😀 😀 😀 😀

matricia
27. máj 2015

No musel by sa dohodnúť s kamarátmi, ak by mali guráz. Toto by bola prvá akcia, ktorú by som mu bez váhania povolila, konečne by som si trochu oddychla a kopec kozmetiky by ho len doplietol, nevedel by, čo použiť, veď sem tam umyje staršieho synka aj s gélom s vôňou romantiky🙂, môj muž použije, čo mu prvé príde pod ruku🙂

dudika11
27. máj 2015

manžel bráva dcéru na ryby, spia pod stanom v spacáku, balím len gumáky, repelent, antibakteriálne mydlo, toaleťák a oblečenie podla počasia 🙂 Zo všetkým ostatným si manžel poradí 🙂

aluxka
27. máj 2015

manžel chodí so staršou dcérkou na ryby alebo chodia hubárčiť. Povinná výbava od maminky je repelent, špekačky, chlebík, voda, a nejaké keksíky - ako na správny výlet. Ak idú na ryby pribalujem tepláky, tričko, ponožky a botasky 😀 Raz mi dcérka doniesla z rybačky domov živého ostrieža a mala obrovskú radosť, že ho chytila sama 🙂 Všetko spolu zvládnu na jednotku 🙂

igor_bupi
autor
27. máj 2015

Spoločná rybačka znie zaujímavo, aj keď mňa osobne rybárčenie nikdy za srdce nechytilo. Ale aspoň tam môže otec tráviť spoločný čas s ratolesťou. My už dlhšie zvažujeme nejaký splav, asi najskôr Malý Dunaj. Máte niekto skúsenosti (hoci aj sprostredkované)?

aluxka
27. máj 2015

Rada by som poradila ale so splavovaním skúsenosť nemáme...ani nikto z našich známich ešte takýto adrenalín neabsolvoval 🙂

bets
29. máj 2015

Splavy, stanovačky, chaty... U nás je veľa otcov, co chodí na akcie otcovia a deti. Minule zo spoločnej foto som napočítala 12 otcov a 25 deti a to nemali všetky, lebo niektoré bábätka ostali doma, niektoré boli choré 🙂
A co sa týka balenia, muž presne vie, co na stanovačku treba, ja len doladím oblečenie, aby nebrali najnovšie veci 🙂

bets
29. máj 2015

@igor_bupi Maly Dunaj je nenáročný, vhodný aj pre malé deti, u nás berieme od 3 r., môžu aj menšie, záleží od dieťaťa ci obsedi. Pre malé deti sú najlepšie pramice, pohodlne sa tam aj vyspí. Pre väčšie je už lepšie kanoe, lebo Maly Dunaj je pomaly a kanoe sú rýchlejšie. Pre deti super zážitok, už si nevieme predstaviť leto bez splavu, hlavne keď ide veľká dobrá partia.