Oteckovia nie sú len do počtu! Platí to aj u vás?

michaela_bupi
25. máj 2015

Angažovanosť otecka pri starostlivosti o bábätko môže byť rôzna. Niektorí oteckovia preberú iniciatívu hneď po príchode z pôrodnice, iní sa do procesu zapoja postupne, keď odpozorujú mamičku dieťatka, ako sa to má robiť. Ako to bolo u vás?

tichanska1
25. máj 2015

Nas tatino prebral iniciativu fakt hned po prichode z porodnice. Vsetko sa chcel naucit, aby mi co najviac pomohol. Usmevne bolo prve spolocne kupanie, ked sme skoro maleho utopili vo vedierku, no na druhy pokus sme to zvladli vo vanicke. Odvtedy uz ubehlo 20mesiacov a tatino je najma partak na hry a spolocne vystrajanie. Kazdy vecer ho uz maly caka, lebo vie ze pride tatino z roboty a bude vacsia sranda ako so mnou ;)

miskakamil
25. máj 2015

U nas sa tatko stara od porodu. Teraz sa stara este dvojnasobne o nas, kedze cakame druhe babatko. Cez kupanie az po prechadzky a kocikovanie mu vsetko ide na sto percent..Rolu tatinka miluje nadovsetko... 🙂

rajna
25. máj 2015

tak u nás sa spočiatku tatino bál, lebo maličká mala sotva 2kg. Nevravím že nepomáhal ...pratal, varil, ale s maličkou sa bál ostať sám aj ju veľmi nebral na ruky. Ale časom prišiel na finty, a našiel si ku nej cestu. Teraz má naša princezná 9 mesiacov a s tatinom sa šantia jedna radosť. Tatino uteká s práce domov aby malá náhodou už nespala. Keď ho malá uvidí nahodí úsmev od ucha k uchu a hneď začne blabotať ako keby mu musela všetko porozprávať čo celý deň robila. 🙂

bartaloska
25. máj 2015

môj manžel bol pri pôrode on držal prvý krát našu dcéru v rukách sú veľmi na seba naviazaný, od narodenia ju len on kúpe každý večer dokonca aj vlasy umyje 😉 nerobí mu problém výmena plienok dokonca 1x do týždna mám takzvané voľno ked ráno k malej vstane on a ja si môžem pospať nakrmí ju,prezlečie a idú na prechádzku... on je proste dokonalý 🙂

rosannar
25. máj 2015

u nas sa začal angažovať hneď po príchode z nemocnice, prakticky prvé dva týždne bol s nami doma, takže mliečko vždy chytal on (kedže moje nebolo), jediné ktoré ho doteraz naučím je prebalovanie, ocikanú plienku zvládne v pohode, no okananú nie, čo mi ani nevadí, ale ak bol sám doma s krpcom musel zvládnuť aj to...teraz ked už moje bábo netreba prebalovať 😀 tak sa angažuje tým, že on chodí pre neho zo škôlky, večer po okupaní je už len jeho, ja tiež idem hned do srpchy tak si užívajú svoje chvíle a teraz ked je už "veľký" chlap zo syna, spolu umývajú auto, jediná vec, do ktorej sa ja montovať nemôžem 😀

alienka000
25. máj 2015

Nakoľko sme sami ďaleko od rodiny, tak tatko od prvého dňa doma vie okolo našej princeznej všetko všetulinko 😉 Teda samozrejme okrem kojenia. Okrem starostlivosti o malú sa tatko zapája aj do všetkých domácich prác a varí mi napríklad obed na ďalší deň a podobne.

dankaa78
25. máj 2015

U nas tata fungoval hned "na ostro". Nemal problem ci uz pri prebalovani alebo ukladani spinkat..Je perfektny🙂

erinkamaminka
25. máj 2015

moj muz nevedel co ma robit so synom ked bol maly ale ako rastol tak s nim travi uz ovela viac casu a teraz ma uz ani nepotrebuju

miroslavan
25. máj 2015

Môj úžasný manžel mi strašne veľa pomohol. Pri prvom synovi som mala cisársky a potom dosť komplikácie-otvárala sa mi rana-a teda musím povedať-ze prvé týždne v noci vstával a podával mi malého z postieľky-hneď sa naučil prebalovat, kúpať-kedže som zo zdr.dovodov nemohla kojiť-veľakrát ma nechal oddychovať a malého nakŕmil... A teda môj muž je odomna o tri roky mladší a keď sa nám narodil Tobi, mal len 22rokov 😉 Po druhom cisárskom bolo všetko super-bolo to po ôsmych rokoch a môj milovany mužíček je trolilinku lenivejsi- ale aj tak patrí urcite medzi tých NAJSKVELEJSICH a NAJOBETAVEJSICH OTCOV akých poznám!!!

zuzkat1
25. máj 2015

tak u nas robim vsetko ja...ale ja to tak aj chcem...tatino je na hranie a ked sa ide von ideme vsetci...kupania..krmenie..prebalovanie..uspavanie atd..robim ja

bubloska135
25. máj 2015

Moj priatel sa zacal angazovat hned od zaciatku, vie vsetko okolo synceka a ten ho moc lubi. Je pravda ze keby som ich nechala samych na vikend doma a vratim sa, tak je byt cely hore nohami ale dieta je suche, ciste, napapane a spokojne. Preto ho obdivujem 🙂

terezka1947
25. máj 2015

@michaela_bupi cim je syn starsi,tak mam pocit,ze do poctu som ja 😀
prebaloval uz v porodnici,lebo mne ako prvorodicke,sa tak trasli ruky,ze som to nezvladla....takze prve "rodicovske prebalovanie"u nas absolvoval ocko...teraz ma starsi syn skoro 4r. a ocko je TOP...pri druhorodenom si to snad vynahradim 😉 zatial som pre neho TOP ja,lebo ocko kojit nevie,takze si vychutnavam svoju jedinecnost-kym je cas 😀 😀 😀

michaela_bupi
autor
25. máj 2015

Som veľmi rada, že táto téma je pre vás zaujímavá a že oteckovia vo vašej domácnosti majú svoje hrdé miesto. Budeme tento týždeň na túto tému diskutovať aj ďalej. Teším sa na všetky vaše príspevky, veľmi nás zaujíma aká je rola oteckov, starých oteckov, švagrov, ujov, krstných otcov... jednoducho mužskej "polovice" v našich slovenských rodinách...

xevulax
25. máj 2015

@michaela_bupi nas ocinko sa zacal starat od prveho dna, ked sme prisli domov so starsou, na nej sme sa spolu zacvicili a vsetko spolu naucili. Vedel okolo nej napzaj urobit vsetko. To iste aj ked sa narodili dvojicky , aj ked bol pol roka mimo svk, vzdy ked bol doma (kazdy 4. Tyzden), travil cas s detmi a staral sa vzorne o nase tri herecky. Vie okolo nich urobit uplne vsetko (nie tak rychlo ako mamicka, ale o je normalne, kedze mama to robi non stop). Moj manzel je jedina osoba, ktorej 100% verim a vobec nemam obavu ho nechat s dcerkami sameho (ako napriklad v decembri ked som musela ist na akutnu operaciu, bola som klidna, ze su s nim a je o nich postarane), nikdy nemam potrebu ho kontrolovat po telefone ked ich strazi. Som rada, ze mam takeho manzela a vzorneho ocinka. Co si na nom najviac vazim, ze vidim, ze to robi s laskou a nie z povinnosti.

natalia_1
26. máj 2015

Zo zaciatku sice potreboval "nakopnut" , ale teraz uz zvlada vsetko " lavou zadnou" . Viem, ze by ma dokazal zastupit na plny uvazok, maximalne mu verim. Inak suhlasim s tymto clankom, ze niekedy sa zeny stazuju ze je vsetko na ich pleciach, a v podstate si mozu zato same.

http://najmama.aktuality.sk/clanok/236124/necha...