Ako si organizujete nákupy pre domácnosť?

daska_tesco
7. sep 2015

Vedeli ste, že nákupmi ročne strávite až šesť dní? Určite si viete predstaviť oveľa lepšie využitie času 🙂 – napríklad relaxovaním alebo hraním sa so svojimi drobcami či rodinou dovolenkou. Máte nejaké tipy, ako robiť nákupy pre domácnosť čo najefektívnejšie?
Čas ušetríte aj objednaním potrieb pre domácnosť cez internet – donášková služba Tesco Potraviny domov vám všetko potrebné pre domácnosť dovezie až k dverám bytu. Pozrite si ako služba funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=bRNLd4S9t-U


Podeľte sa s nami o vaše tipy a jednu z vás zajtra ráno odmeníme 15 eurovým kupónom na nákup tovaru cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov 🙂

dominika6
7. sep 2015

lenže donáška domov funguje iba vo vybraných mestách..

anna16
7. sep 2015

Využívam službu Tesco Potraviny domov. Vďaka tomu nemusím posielať na nákup drahého, ktorý dokáže pri 10 eurovom zozname doniesť nákup za 100 😀

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@anna16 Máš veľmi šikovného manžela 😉 😀

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@dominika6 Ahoj, lokality rozvozu neustále rozširujeme, ak chceš vedieť ako prvá, či rozvážame už aj k vám, tak sa môžeš predregistrovať tu: https://www.tesco.sk/potraviny-domov/dorucujeme...

ynett
7. sep 2015

Chodenie po obchodoch veľmi nemusím, ale chodenie po obchodoch s potravinami milujem🙂 takže do Tesca chodím rada osobne a takmer denne. Akurát teraz ked som na diete tak by som najradšej využívala on-line obchod aj s potravinami kedže vôňa čerstvého rožku je veľmi nebezpečná a o regáloch s čokoládami ani nehovorím🙂

hhenike
7. sep 2015

ja som si tiež obľúbila donášku tesco. A keď som si uvedomila, že pred vyhodením prázdneho obalu dokážem telefónom nacsenovať čiarový kód a následne mi produkt hodí aplikácia hneď do košíka, cítila som sa ako v sci-fi filme :D

babulina
7. sep 2015

donaskovu sluzbu vyuzivam velmi rada, najma v case dovoleniek, nie je nic lepsieho ked sa vratite z dovolenky a kurier vam zacenga po prichode s nakupom, a chladnicka sa zaplati akoby carovnym prutikom alebo ked manzel je dlhsie prec a ja neviem ci skor do skoly, do prace alebo na kruzky 😀
pre mna je to efektivny sposob nakupovania aj ekonomicky nakolko mam presny zoznam poloziek a nenakupim dalsie zbytocnosti, s detmi sa nemusim dotahovat pri regaloch ze aky jogurt

karotkaa
7. sep 2015

Ja velmi rada vyuzivam tuto sluzbu na obsiahlejsie nakupy, kedze sa tam da vytvarit sablona oblubenych vyrobkov - zoznam, + pozriet minule nakupy, tak kuknem podla toho + vzdy nieco nove. A super je ze este vzdy do 23,hod. ak si nieco rozmyslim mozem zmenit.

irenaliza
7. sep 2015

Škoda, že u ás ešte donášková služba domov neexistuje, možno niekedy... Ale nakupovať treba mi máme už taký rituál každé ráno, keď dáme do školy a škôlky naše 3 sestričky tak s najmladšou ideme nakupovať do tesca, Stále si poviem , veď kúpime iba to najpotrebnejšie, ale každý deň sa čudujem čo všetko skončí v košíku, pri prezeraní veci v Tescu sa mi všeličo zapáči, alebo kúpim niečo pre moje princezničky, ktoré milujú prekvapenia a potom ten účet... 🙂 🙂 Každý deň dosť, ale.. Cez víkend chodievame aj s manželom a dcérkami a vtedy je ten nákup plný nielen rohlíkov, mlieka, syrov, jogurtov, ale hlavne sladkostí, a mlsnôtiek a stále nejakej aspoň malej hračky alebo sponky, či gumičky. Inak sa im to neráta. Takže stále sa čudujem čo všetko nakupujem ale ja rada chodím po Tescu a pozerám a pritom aspoň chvíľu relaxujem, lebo doma, keď otvorím dvere tak začne domáci kolobeh a zmätok... Takže donášková službu by veľmi pomohla aspoň by som nemusela nosiť nákupy na tretie poschodie bez výťahu, ale ten pocit prejsť sa po nákupnom centre Tesco by som aj tak naďalej využívala. pekný deň. 🙂 🙂

tichanska1
7. sep 2015

Tesco potraviny domov využívam najmä v prípadoch choroby môjho dieťaťa. Nakoľko na chlapov sa v tomto až tak nedá spoľahnúť 🙂 . No keď sme všetci zdraví rada nakupujem priamo v obchode. Naposledy som túto službu využila keď mal malý ovčie kiahne a bol 11 dní v karanténe. Vtedy to bolo úplne super 🙂

dominika6
7. sep 2015

@daska_tesco
no v Brezne to bude v roku 3000

marika_marika
7. sep 2015

Podľa mňa nakupovanie cez internet ušetrí najviac času pri nakupovaní. Mňa najviac v obchodoch rozčuľuje, keď po nich blúdim a neviem niečo nájsť, lebo opäť presunuli tovar inak. To sa na internete nestáva 🙂 . A ďalšou pomôckou je dobre napísaný nákupný zoznam - šetrí nielen čas, ale aj peňaženku 😉

baxovci
7. sep 2015

ja mám na chladničke papierik, kde si hneď píšem ak niečo chýba. keď treba nakúpiť, sadnem za comp a už to frčí. neviem si predstaviť, hlavne prvé mesiace, akoby som chodila s novorodencom na nákupy, tesco mi naozaj v tomto hodne pomohlo. teraz mám brucho a 22M drobca, čiže opäť je to veľká pomoc, keď si môžem veľké plienky, mlieka, vody... poslať priamo k domu... no a o pár týždňov si to bez potravín domov už absolútne neviem predstaviť keď sa narodí ďalší nezbedník 😀

eeffka
7. sep 2015

zoznam a maly obchodik, kde nie je cas ani moznost nakupit nieco mimo neho , setri to cas aj penazenku

kessinka
7. sep 2015

Teraz to riešime tak, že nákup spravíme v rámci prechádzky, spojíme tak príjemné s užitočným 🙂 Väčšinou chodíme po už vyšľapaných chodníčkoch - presne vieme čo pravidelne nakupujeme, a pokiaľ nám treba niečo čo kupujeme len občas, tak pripomienka v telefóne to zvládne 🙂 Momentálne nám to vyhovuje takto, po skončení materskej ale bude času menej a určite budeme využívať donášku až domov 🙂

adriana1988
7. sep 2015

Nakupuje manžel vždy v piatok ale uz rozmyslam o donaske domov lebo aspoň bude skôr doma 😊

stellamaris
7. sep 2015

nakup cez internet s donaskovou sluzbou u nas nemam.Vyuzila by som prilezitostne.................Ale myslim,ze radsej budem chodit nakupovat sama.Bez manzela,bez syna.3x do tyzdna chodim do obchodu,nakupim za dve plne tasky a manzel pomaha s nosenim z auta 🙂 Obcas nakupim aj nejake sladkosti,co ma neskor mrzi 😖 A zabudnem kupit napr.mlieko a potom zhanam u susedov 😀

luchajda
7. sep 2015

Ako ma ešte rodičia naučili, robím si zoznam čo potrebujem kúpiť. Ak je to len malý nákup zbehnem kým malá s tatinom búvajú. Väčšie a hlavne ťažšie nákupy si nechávam nosiť 🙂 Kým ste u nás ešte nespustili službu potraviny domov, chodili sme na veľké nákupy s manželom, ktorý ich samozrejme nenávidel. Teraz je z neho šťastný muž, lebo nielen že nemusí vláčiť nákupy, ale ešte aj ušetríme lebo nám donesú len to čo je na zozname a nie tých tisíc drobností, ktoré som zvykla do košíka šupnúť popri hľadaní produktov zo zoznamu :D

daska_tesco
autor
7. sep 2015

Vidím, že nákupné zoznamy sú asi najlepším pomocníkom. Neviem ako vy, ale mne sa sem-tam stane potom, že síce si poctivo zoznam napíšem, ale potom aj ostane doma 😀 no a potom len tápem a hľadám a nakoniec to skončí pri donáške domov 😉
@stellamaris to m83 perfektne zariadené - spojíš príjemn s užitočným a pokiaľ ešte aj manžell pomôže. 🙂

daska_tesco
autor
7. sep 2015

@kessinka Už sa tešíme - môžeš pritom využiť možnosť dovozu prvého nákupu cez donáškovú službu Tesco Potraviny domov zadarmo. Stačí, ak použiješ pri objednávaní tovaru E-kupón, ktorý je na web stránke https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...
Príjemné nakupovanie! 🙂

sasa1983
7. sep 2015

Pre mna su ujovia z Tesca (pracovny nazov v nasej domacnosti) temer hodni pozicie manzela. V podstate nemam negativnu skusenost a rozhodne odporucam. Len maso mi pride ako nieco,co tam nekupujem,ani pre nas,nieto este pre manzela. Ale tak masiarstvo nie je daleko...

vv88
7. sep 2015

Nam - co sa uspory casu a penazi tyka - nakupovanie vyznamne zefektivnilo prestahovanie sa na dedinu kde je jediny obchod, aj to s minimalistickym sortimentom. Kedze takto odpada rozmyslanie na co by som mala chut, alebo rozhodovanie sa medzi milionmi jogurtov, nakup spravidla stiham do minuty: vojdem, uchmatnem susede spred nosa posledny chlieb, prihodim jediny syr ktory maju, zaplatim a hotovo.
Na velke nakupy do civilizacie vysielam draheho: na rozdiel odo mna kupi iba to, co ma na listku a cas, ked nakupuje, vyuzivam na hlivenie (samozrejme, ze po jeho navrate sa tvarim, ze som cely cas pracovala).

lilitela
7. sep 2015

Uprimne? Spisujem si pocas tyzdna, co mi v domacnosti chyba, alebo co sa minulo. Potom este preletim akciovy letak a nasledne spisem nakup. Volakedy na pocitaci, dnes rukou, je to rychlejsie. A potom idem osobne bud ja, alebo manzel. Bohuzial, napriek uvodnemu prispevku, nie vsetko sa da nakupit, alebo si nechat doviezt - napriklad minuly tyzden som marne hladala 7-8 l vedro (mozno som mala pozriet v sekcii "hracky" 😀 ). Parkrat sme vyuzili aj donasku, ale mne nevyhovuje system nahradnych tovarov (vacsina mi nevyhovovala, a bolo treba preratavat aj vysledny blocek - cize som sa zdrzovala a musela ist nakupit aj tak osobne do miestneho obchodu) - tak neviem, ci uz sa online zobrazuju iba vyrobky skutocne skladom, alebo toto sa nepodarilo odstranit a nadalej to funguje povodnym sposobom?

nikenzi
7. sep 2015

Tesco potraviny domov vyuzivam odkedy som bola na rizikovom tehu, potom som uz bola velka zeby som sa vopchala do auta a manipulovala z nakupom, potom prisiel drobček. Dnes mi príde nepredstavitelné ist do supermarketu, v kosiku male babo..a kludne si nakupit. Neda sa to. A tak drobček hodí popoludnajší spánok, ja si napíšem zoznam co budeme papat buduci tyzden, skontrolujem drogeriu, mnozstvo plienok a s toho potom urobim zoznam nakupu. Potom už len čakať fešného a veselého šoféra 🙂 P.S.: mohli ste dat viac tých 4€ leto kuponov...mali sme ich totiž mááááálo 😀

monciky
7. sep 2015

mam rada sluzbu Tesco domov, ale naposledy som bola sklamana ohladne toho, ze mi nebolo dorucene vsetko co som si objednala, dorucili ste mi len to, co bolo prvotne na zozname, ja som do 23:00 predchadzajuceho dna este robila zmeny a pan z Tesca mal ten povodny zoznam, takze to ma trosku rozcarovalo, ze ako to vlastne je, ze preco aj ked som nakupny zoznam ulozila, tak preco on dostal ten povodny...,a tiez mi nevyhovuju tie nahrady a takisto niekedy pozeram, ze akym stylom je baleny tovar..., piate cez deviate..., tolko moja skusenost ale dam vam este jednu sancu a potom sa definitivne rozhodnem, ze ci vyuzivat sluzbu aj nadalej alebo radsej sadnut do auta a ist na nakup🙂

eeffka
7. sep 2015

@lilitela čo to znamená nahradny tovar? Iná značka obdobnej kvality? Cena je potom iná?

evulienkaslx
7. sep 2015

pisem si na papierik, co mi treba kupit a ku koncu tyzdna prevetram chladnicku a komoru, co chyba a ak sa potrebujem "dostat medzi ludi" pocas materskej, tak idem relaxovat do Tesca, ak nestiham alebo mam toho vela, tak velmi rada vyuzijem Tesco potraviny domov 🙂

nikenzi
7. sep 2015

@eeffka nahradny tovar je velmi podobny tomu co mal byt povodny. cenou priblizne rovnaky. no stale ho mozete odmietnut a oni vam to nezapocitaju.

petrarac
7. sep 2015

tesco donaskovu sluzbu som uz parkrat vyuzila a budem ju teraz asi vyuzivat aj castejsie lebo o chvilu sa s malym babatkom a 1,5 rocnou dcerou nikde vonku asi nedostanem a manzel nevie nakupit ani podla zoznamu. najlepsie sa planuju nakupy pisanim zoznamu a pri tesco je super ze ten zoznam da ulozit a menit az do dna predtym ako ma prist kurier, to sa mi paci najviac a je to najefektivnejsie. okrem toho mi kurier prinesie len veci zo zoznamu a nedam sa zlakat vsetkymi akciami ktore v obchode uvidim, aj ked uz som si zacala na tesco potraviny domov pozerat aj akciove produkty takze obcas aj tak prihodim nieco co momentalne nepotrebujeme 😉

daska_tesco
autor
7. sep 2015

Milé mamičky, ďakujeme za všetky vaše komentáre, stretneme sa opäť zajtra. Ak vás služba Tesco Potraviny domov zaujala, prvý dovoz máte na vyskúšanie zadarmo - stačí, ak použijete kód z E-kupónu:
https://www.tesco.sk/potraviny-domov/ako-to-fun...