Ako odnaučím ročné dieťa v noci od fľašky?

zuzana110
24. júl 2012

Moj ročny syn sa v noci často budi a to vždy potrebuje do ust flasku s mliekom,inak mi nezaspi.Naučili sme ho zaspavat na flaši a teraz ho nevieme od toho oddnaučit.

elen83j
24. júl 2012

Na odnaučenie je myslím ešte maličký,ved aj ten môj zázrak má ešte flašu a tiež cucá aj v noci.Teraz ked mu idú zúbky tak ešte viac 😀

sante81
24. júl 2012

z vlastnej skusenosti ti poradím ze dieta po roku by malo prespat bez papania celu noc. je to uz len o zvyku, ja som takto ustupovala synovi do 2 a pol roka, kupovali sme sunar a vstavala som kazdu jednu noc, niekedy 3x niekedy aj 6x, ked mlieko nedostal tak reval a prebalovala som aj 2x čo bol docurany. plienku cez den nemal od roka a pol. potom som si povedala ze dost a ziadnu flasu nedostal, poreval si, a od vtedy spí 12 hod v kuse. pije mlieko len ráno. a aj to uz nieje pravidlom. takze ak chces odučit, tak mu mlieko nedaj, je to ako s dudlom, vezmes, dieta bude skusat, samozrejeme so slzami ale za pár dní ti bude spat celu noc.

abbie
24. júl 2012

rocne dieta ma na to este plne pravo, ale ked si myslis, ze nie a ze uz je strasne velky na flasu s mliekom v noci, tak mu ju proste nedaj ...

amadora
24. júl 2012

no, my sme sa odučili črevnou virózou 😅 nemohol mlieko, tak sme ho nahradili čajom... po pár dňoch sa prestal budiť, keď nebolo mlieko, nestálo mu to za to 😀

monyz
24. júl 2012

moja mala ma 2 a pol roka a niekedy sa mi v noci zobudi aj 2x na mlieko, niekedy ani raz. Celkovo od narodenia zle spi, ale rozhodla som sa jej flasu nedat v noci. Place, znervoznuje sa, ale ja si lahnem k nej a snazim sa ju uspat zasa. Trha mi to srdce, ale jednoducho nemozem sa jej podvolit. V sept. ide do skolky a neviem si predstavit ako bude zaspavat bez flase tam. Uvedomujem si ze je to moja chyba, pretoze som ju na to naucila, prave preto sa teraz pri syncekovi chcem tejto chyby vyvarovat. Radim len nedat a vydrzat ako tu uz bolo pisane, ak teda nie je skoro rocnemu dietatu nedavat pit v noci, to uz je na vlastnom usudeni. 🙂 Drzim paste.

rendiz
24. júl 2012

Moja malá pila 1x mlieko v noci do 2 rokov, teraz je to cca 4 mesiace čo nepije, výnimočne ráno o 5tej si vypýta. Vlastne z toho tak vyrástla a netrápila som ju. Samozrejme som jej to vysvetlovala že až ráno dostane ale to už 2 ročné dieťa chápe ale ročné asi ťažko. Keďže to bolo len raz v noci tak som to nechala na prirodzený vývin, pretože ma to neobťažovalo. Ak by to bolo viackrát tak to už nie. Všetko je velmi individuálne. Držím palce ale podla vlastnej skúsenosti je to v roku ešte skoro ale záleží to od človeka a situácie či ho to obťažuje alebo nie.

nitrankanr
24. júl 2012

Ja som tiez davala mlieko v noci aj po roku. Teta ma upozornila, ze rocne dieta uz nema v noci papat, tak ked sa 1.x zobudila, dala som vodu a 2.x uz len dudlik a je vseto ok.
Drzim palce

xenicka13
24. júl 2012

my mame dva roky a raz davam mlieko, vtredy ked sa zobudi na cikanie, urobim sunar, som tomu rada, lebo cez den nepije mlieko vobec

luciferkax
24. júl 2012

Neviem, ako to je často, tkú jednu fľašu, možno dve, by som mu možno ešte dala... alebo neskúšala si znižovať mliečko vo flaši? Resp. dať vodičku? Cumeľ nechce?

zuzanockamt
24. júl 2012

ja som toto neriesila, vzdy dostal mlieko, ked pytal - aj v noci ... v tom veku sa budil 1 ay 3-krat na mlieko ... a zrazu, ked mal asi rok a pol alebo nejako okolo toho obdobia prestal v noci mlieko pytat ... pokial to nie je extrem, tak by som ho nechala tak, ved je este velmi maly

nasta197
24. júl 2012

AHoj ja som mala takýto problem že sa budil na kojenie aj po roku ... aj 5 krat...! niekedy len tak dva krat cuckol a dosť.... a jedneho krááááneho dna! si asi povedal ,, DOSŤ nebudem sa ja budiť ,, a prestal sa ! :D sám od seba .... skus to vydržať aj ked viem je to iné ako prsník .. alebo skus byť neodbitná a nedaj ... aj to musí byť ťažké

nanulik
24. júl 2012

no náš zaspával na rukách (niekedy aj teraz zapáva tak) ale jediné čo u nás platilo bolo nechať tak a nech si poplače, občas prísť za ním aby mu nebolo smutno. ale nedávať to čo chce. a čo sa týka mlieka tak náš ešte donedávna pil raz za noc mlieko. a to už bude mať 2r. a až teraz občas prespí celú noc v kuse, na niektoré veci musí dieťa samé prísť

magali
24. júl 2012

jednoducho.. mlieko nedat a vydrzat revy, po par dnoch mas po probleme.. ale musim zasa suhlasit s tym ze ja som tiez az okolo 18m prestala davat, v roku sa mi to zdalo este drasticke

tami_tami
24. júl 2012

moj krpec ma dva a pol a tak do dvoch sa raz v noci budil na mlieko - ale nie zo zvyku - bol to hlad - nejedaval nejake extra vecere, nebol velky jedak - ked sa naucil pekne vecerat, prestal sa v noci budit... sama musis vediet ci je to fakt len o zvyku, alebo aj o hlade/ smade.. ale aj keby to bol len zvyk - ved z toho vyrastie a podla mna je aj skoro na oducanie... rocnemu asi tazko vysvetlis, ze proste v noci MUSI spat bez budenia - mne to pride trochu krute nechat ho plakat a nedat... myslim, ze ho to casom omrzi, bude viac unaveny z behania po vonku, ci aktivit a uvidis ze bude spat ako drevo celu noc... 😉
a nechapem ako moze niekto urcit ze v nejakom veku uz dieta nieco nemoze - nemalo by - ved kazde je ine - osobne ma taketo narazky vzdy vytacali do vyvrtky ak sa na mna niekto s takymito poznamkami obratil...

helsinka
25. júl 2012

Toto je síce otázka, ale ja tak si myslím, že sa tu na mňa znesie nejaká kritika . .ale nech 🙂 Moja dcéra sa budila vo veku cca 7 mes. na mlieko 1 x za noc. Každú noc som jej znížila dávku mlieka, až nakoniec jej ostalo 60 ml. Bola síce trochu prekvapená, ale pochopila, že kvôli tej troške sa jej neoplatí vstávať a odvtedy prespí celú noc. Keď sa občas zobudí v noci (hlavne keď bolo teraz teplo), dostane napiť vody a spinká ďalej. Toľko moja skúsenosť . . . 🙂