Od akého veku ste začali dávať deti na nočník?

javesi
3. aug 2010

chcem sa opytat, odkedy ste zacali davat deturence na nocnik? vdaka

lante
3. aug 2010

Ja som oboch začala pridŕžať nad ním ako 5m. Potom, keď tam už vedeli sedieť tak som začala dávať pravidelne, vždy po jedení a vždy po zobudení.
Vili ešte nemal dva roky keď bol bez plienok....úplne aj v noci.
Miško má 14m a keď ho posadím, tak sa minimálne vyciká. No a stolica končí na 90% v nočníku už vyše 2 mesiacov.....takže ja som za skoré učenie...teda minimálne sa mi ani raz nestalo, žeby tam nechceli sedieť, nebodaj z nočníka utekali...dávala som ich tak skoro aby vedeli, že sa tam sedí s holým zadkom a chválila som keď niečo urobili.
Ale nie každá mamina so mnou bude súhlasiť, takže je to viac menej na tebe.

alexandra0409
3. aug 2010

@javesi no ja som zacala asi cca 10 mesiacou nakolko to bolo leto tak aj vonku sme chodili skoro bez plienky...maly mal totis 8 mesiacou ked sa naucil chodit sam...neviem ale tusim to bolo tych 10 mesiacou mozno 11 uz presne netusim je to 8 rokou dozadu

prsky
3. aug 2010

od 3 mesiacov

traktor
3. aug 2010

ked zacal sam pevne sediet..

bubelko
3. aug 2010

Minuly rok, ked mal skoro dva. Ale nefungovalo to. Nechcel na nom sediet. Takze sme ho nechali tak a na nocnik si sadal, len ked si cistil zuby. Sem tam cikal, sem tam nie. Normalne pouzivat ho zacal zo dna na den sam, ked mal cca.30 mesiacov, nikto ho nemusel kontrolovat a pytat sa, ci mu treba. A od nedele sme bez plienky aj na noc.
Je to individualne. Pred tym som bola zastancom skoreho ucenia, ale na vlastnom synovi som zistila, ze skratka je lepsie pockat ako stresovat seba aj dieta. Pri druhom to uz vobec riesit nebudem. Ked bude pripraveny, pride sam 😉

zucha
3. aug 2010

ked zacali deti same sediet. Ale odnaucili sa od plienok ovela neskor. Islo skor len o to, aby to "chytili" do podvedomia, ze tam sa ma chodit na potrebu

zoeno.1
3. aug 2010

my sme zacali,ked sa sama dokazala posadit,okolo 8-9 mesiaca a bez plienok (aj v noci ) sme od cca ked mala 1 rok a 4 mesiace 😉

jankapiknova
3. aug 2010

no vidim,že zachvilku budu už niektore maminy pribalovat nočnik do porodnice 😕
nočnik sme vobec neriešili ale som mu ukazovala kde chodi cikat mamina s ocinom a v 17-18 mesiacoch som mu zobrala plienku a davala na WC a trvalo to par dni a pekne sa hned pytal,ked kaka ja si zatedy robim v kuchyni niečo a potom ma len okrikne že už je 😉

zuza.m
3. aug 2010

my sme začali posadzovat v 9mes a až na 1rok a 9mes sme boli bez plienky.na noc ešte mame.myslim že keby ho tam neposadzujem tak je eľšte stale s plienkami ako rovesnici tak že aj aj som za skore possadzovanie.

juliagregor
3. aug 2010

ahojte,
prvého syna som posadzovala na nočník od 10 mesiaca a pýtať sa začal, ked mal dva a pol roka ...
dvojčatá ho odmietajú absolutne a vôbec ich tam nedám, jedine, ked ich na chvíľočku oklamem jedlom...
myslím si, že kým dieťaťu v tej hlavenke neprepne, tak nepomôže žiadne skoré posádzanie...zajtra budú mať dva roky, už mesiac behajú stále holatí a vôbec nevedia, že cikajú na zem...ešte sú neni zrelí a asi ani tak rýchlo nebudú.. 😉
všetky deti sa to raz naučia 😉

sorciera24
3. aug 2010

ja som zacala,ked maly vedel sam sediet, teda v 7. mesiaci...a celkom sa to vyplaca,lebo kakat sa uz pyta aj sam, ze ukaze na nocnik, cikanie este potrva,lebo cikame vela...ale aj to snad bude... 😉

moniqe3
3. aug 2010

ja som décrku začala dávať tiež skoro hneď ako začala sedieť ale pochopiť to nepochopila veľmi dlho..až v 2rokoch sme boli úplne bez plienočky. Myslím si, že každé dieťa je iné a tiež aj inak všetko postupne pochopí alebo naučí sa.

janka_pn
3. aug 2010

od 9 mes. ale neznasa ho, uteka, neobsedi, nepyta sa, este to nevnima, ze kaka alebo cika na zem... nebudem ju stresovat a kazdu chvilu sa jej pytat, pride mi to dost otravne... ked to pochopi, sama mi povie.

veronika81
3. aug 2010

http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Article... podľa tohto mám v pláne ho odúčať..
Zatiaľ ho má v izbičke, občas sa na neho vypýta, vtedy ho posadím, ale nie je to zatiaľ cielene na cikanie a kakanie, asi sa mu tam páči sedieť 😉

martinkastanko
3. aug 2010

Od 7 mesiacov, vždy po jedle a malý rýchlo pochopil, že čo tam má robiť 🙂

fem
3. aug 2010

my od 9 mesiaca...ale systematicky, cize po kazdom jedle, plus hned po zobudeni, bez ohladu na uspesnost (minuty si clovek odpozorujeme sam, v tomto obdobi aj hned po jedle
prvy mesiac viac menej minimalne uspesny, ale je to skor o nahode, najprv mamicka musi vypozorovat, kedy napr. rano som vypozorovala 2x, az ked sa pohybal...potom je dolezite sledovat vsetky signaly komunikacne, aj gesta...kazde dieta inak...
nikdy nenechavat viac ako 5 min
tu chvilu sprijemnit knihy pesnicky, basnicky super
chvalit po uspesnosti
asociovat potrebu zvukom piskania atd.
dieta postupne zacina ovladat svaly tlacenia...takze postupne sa doba pobytu na nocniku skracuje...asociacia a zatlaci, pre predstavu pride sadne, vypisa, ziadne prebalovanie, utrieme a ideme prec
vyhody super pre nove aktivity pre dieta, motivacia, pozitivne hodnotenie, dietatka, dieta citi, ze mamicka je stastna, citi svoju novu ulohu, ziadna dermatidita, ziadne kremiky, spotreba plienok sa znizuje atd.
ja nepouzivam nikdy negativne hodnotenie iba pozitivne, ak sa stane nevsimam si nestresujem, poviem, ukazem atd...
nas maly chape, rano je suchy a pocka aj po mlienku na nocnicek, dokaze sa pytat, zatial nepravidelne, ale vzdy uz ukaze, povie, ked sa vypisa - to je myslim prvy krok

inak co som citala, v tomto obdobi, bez systematickosti to velmi nema zmysel , moze to trvat aj roky...s inym vekom, ina psychologia
inak pouzivam podobne zasady ako pre bezplienkovu komunikacnu metodu, len zacala som v starsom veku
suhlasim netreba stresovat
suhlasim s tym, ze neobsedi, preto nie dlhsie ako 5 min

andrea0903
3. aug 2010

od siestich mesiacov a bez problemov na desat sme boli uplne bez plienok 😀

vodnarky
3. aug 2010

ahojte.. 🙂
my sme zacali skusat asi tak v 15 mesiaci..ale doteraz tam nechce byt..nema ho rada..a ani ju nebudem stresovat..tiez si myslim,ze ked pride ten spravny cas,tak to pride samo a zo dna na den.. 🙂

trixi
3. aug 2010

Od 9 mesiaca, vzdy ked zacal mat kakaci pohlad 🙂 . Hned od zaciatku sa mu nocnik pacil, kakat sa pytal na nocnik hned, na cikanie cca od 1 roka.

zzuzzik
3. aug 2010

Suhlasim aj ja ze je dobre dat babatko skoro ako zacne same sediet a ma dobre vystrety chrbatik. Moja mala kaka uz len do nocnicka ma 10 mesiacov cikanie este nemame az tak pod kontrolou. Ale je fajn ked deti hned od mala pochopia ze nocnik je na cikanie. To je ako keby sme ich dva roky krmili hrebenom a potom im povedali staci a hreben je na cesanie nie na jedenie, deticky su z toho zmatene. Ale pokial babatko nechce sediet tak chvilku zabavit a sup prec a skusit za chvilku. No treba skusat, nie ze decko beha s plienkou do troch rokou a rodicia sa o to ani nepokusili a uz aj ukazuje napr. ze cika alebo kaka. To je len lenivost rodicov.

miroslava72
4. aug 2010

od 6 mesiaca-syna i dceru......syn bol uplne bez plienky,cize aj v noci od 14mes. a dcera od 15mes.
Kakanie si do nocnika osvojili hned ako som ich tam zacala davat.

lucadra
4. jan 2011

Ja dávam na nočník štyri-päť razy denne už od kedy vie sedieť sama bez pomoci. už sa aj vykakala aj vycikala do neho a mali sme z toho obrovskú radosť a aj ona, vždy ju pochválim, pomojkám a ukážem jej čo spravila a tešime sa z toho. myslím si, že čím skôr sa dava dieťa tak tým je väčšia šanca, že si ho osvojí a ušetrí sa na plienkach,, prvé razy to bolo tak, že ja som si sadla na záchod a ju som dala oproti na šerblík a vysvetlovala som jej, že čo má robiť, muž mi hovorieva, že to je skôr náhoda, že to vždy urobí, no ja som šťastná aj za náhodu lebo kamoškin malý má dva roky a ide raz denne na nočník a jej to nevadí vôbec.

evinkal
4. jan 2011

Mateja som dávala asi od 15 mesiaca,ale na noc plienku mával skoro do troch rokov,v noci mi nechcel sedávať na šerblíku.Potom sa mi sám posadil na wc.Sašenka má zajtra rok a ešte ju nedávam,lebo nevie ešte pevne sama sedieť.ale pomaly ju začnem chystať,ale aj doktorka vraví,že to netreba súriť.Cikáva a kakáva nepravidelne,takže sa to ešte u nej nedá "odchytiť"

sloto
4. jan 2011

ahojte, naša malá mala v 5 mesiacoch problém s kakaním - nedalo sa jej asi 2 dni vykakať a veľmi plakala, potom som ju posadila na nočník a vykakala sa. odvtedy krásne kakávala aj cikávala do nočníka až do roka. potom sa proste sekla a nechcela si tam ani sadnúť. toto leto, však nastal další zlom, zase sa začala pýtať a nechcela už viac cikať do plienky a dokonca ani vonku - museli sme pekne do trávy 🙂 a teraz má malá 22 mesiacov a pýta sa úplne sama na nočník, cez deň sa nepocikala už ani nepamätám, cez obedný spánok už plienku nedávame a v noci síce má, ale pýta sa aj zo spánku a inak vydrží až do rána suchá.

anjelicek26
4. jan 2011

V 20 mesiacoch - po tyzdni bez plienok v noci aj cez den. Neviem, na co je skorsi trening akoze dobry 😲 Po mesiaci sme presli na zachod... uplne bez nehod..

janka2732
4. jan 2011

ja som malej dala do izbičky nočnik samozrejme bolo štrajkovanie asi tak 2 tyž. a naraz sa sama posadila že jej treba piškat na 2,5 r.sme už chodili do školky.....

moonixi
14. apr 2012

Ja som maleho zacala davat ked mal 5 mesiacov. Od vtedy kakame a cikame pravidelne do nocnika. Maly sa naucil, ze ked ho tam posadim poviem pss pss tak treba cikat 🙂. Plienky pouzivame ale spotreba je nizsia. Ide leto, Simonko bude mat 1 rok a budem sa ho snazit nechavat bez plienky...za skusku to urcite stoji ;).

vinifred
14. apr 2012

...ako pozerám,vyrastajú z podaktorých nočníkový géniovia.. 😀

renata1234
14. apr 2012

Moj syn uz ma sice 9 rokov, ale na nocnik som ho zacala davat, ked uz pevne sedel, asi ked mal 7 mesiacov. Bol sice oblozeny vankusmi ak by sa prekoprcol, aby padol do makkeho. Naucil sa rychlo na co ho tam davame a rano ked som si chcela trochu podriemat a on uz bol hore, bolo vsetko v plienke. Tak bol nauceny, ze hned rano ako vstane ide na nocnik. Ako dvojrocny uz nemal plienky ani v noci. Pri dcere sa mi to ale vobec nedalo pouzit, ona nocnik neakceptovala. Bola uplne ina. Odvykanie od plienok nam trvalo prilis dlho. Takze skusat sa urcite oplati, ale nie nutit, dieta musi same pochopit, ze tam nechodi za trest. 😉 Vela stastia maminky 🙂

lucka1987
14. apr 2012

och ... veď nočník nie je náhrada stoličky 😅 do 12 mesiacov si dieťa na 100% neuvedomuje , že prečo vlastne sedí na tej stoličke s velkou dierou uprostred, my sa naňho milo usmievame, a do niečoho ho povzbudzujeme . 😕
nočník ma byť len prechodom od plienky k wc a tento prechod a zvyknutie si na nočník trva niektorému ďieťatku mesiac inemu 5 mesiacov .
mame ukončený 6 mesiac a nočník este neplánujem zaradiť do našej výbavy. Drobec ešte ani sám nesedí.... tak na prvé narodeniny ho kúpim a možme pomaličky začať 😉