14-mesačné dieťa nechce piť Neocate

30. máj 2023

Zienky, poradte. Maly ma ABKM, alergiu na vajicka, soju.
Atopicky ekzem. Doktorka kazala prestat dojcit (dieta ma 14.mesiacov). Predpisala neocate, ten vsak vobec nechce. Nevypije ani 5ml. Zlosti sa, krici.Flasa mu nevadi. Pije z nej vodu, ale okrem vody a mlieka nechce nic. Ani caj ani nesladene ovocne stavy od hipp.
Vraj treba vydrzat a napije sa, no zacinam o tom silne pochybovat. Presli 2 tyzdne a nic. Dokonca aj v spamku ked dam flasu, zobudi sa a zacne kricat. Co s tym??? Ako ste to vyriesili? Za kazdu radu dakujem.

nevenka
30. máj 2023

No my sme nemali ABKM, ale ked som okolo 17 mesiacov syna stratila mlieko kvoli dalsiemu tehotenstvu, tak mi doktorka povedala, ze je mozne, ze ziadne ine mlieko mi nebude chciet. A tak aj bolo. Pil len vodu. Mlieko mal len vo forme kasi, jogurtov, syrov, masla. To Vy nemozete.
A preco kazala prestat dojcit? Ja by som asi na Tvojom mieste vydrzala byt na nemliecnej diete, aspon kym nebude trosku starsi, skusila mu ponukat to mlieko. Aj ked silne pochybujem, ze mu zachuti, lebo to je uplne ina chut...🤔

tani777
30. máj 2023

Tiez nerozumiem tomu,preco kaze prestat dojcit a dat um..pochopim,ak to Tebe uz nevyhovuje,predsa len abkm dietu+bez vajec,nie je jednoduche dodrziavat..ale ak Ty si ok s dojcenim a dietou pri tom,a maly nechce to um,naco sa trapit..pripadne,naco vobec um,ak ma (ma? ) inak pestru stravu..nedavala by som mu ho nasilu

noemi155
30. máj 2023

Presne viem o čom píšeš
Len u nás je problém ,že nechce chytiť žiadnu fľašu…
A keď aj skúšam v polospanku ,aj keď spi,hneď sa preberie a jeduje…
Takze proste nehrozí
Pridávam mu to do kaši čo má na raňajky a večeru,tam si už na tu chuť asi aj zvykol si myslím
A to sa snažím prosím pekne od 6.4. A ešte sa mi to nepodarilo 😢😢😢

noemi155
30. máj 2023

@tani777
@nevenka
Ženy preto,lebo nás má napr najviac na kazein a to obsahuje aj materské mlieko,Takze tam sa musí prestať dojcit

tani777
30. máj 2023

@noemi155 fuha,to som nepocula..no kazdopadne,ak ma pestru stravu,nenut ho pit to mlieko,ak ho ozaj nechce..pripadne skus do pohara/salky,zahrat sa,ze je velkac a pije s Tebou kavu abo cosi...

noemi155
30. máj 2023

@tani777 len on má 9 mesiacov
A pri jeho brutálnych alergiach ho musí pit do 3 rokov mi povedala na alergologii
Je to boj ale zvládneme
Zatiaľ ho stále dojčím a diétu samozrejme musím držať a to bezlepkovu bezvajecnu bezmliecnu a ešte aj bezzemiakovu….

simona92101
30. máj 2023

Ono je problem ze soja je temer vo vsetkom..skus mu ochutit glukopurom,popripade za lyzicku nemliecnej kase v prasku.no je mozne ze ho nebude v tomto veku chciet vobec pit,moja starsia tiez odmietala..presli sme vtedy na mandlove a ryzove.skus ked tak v DMke kupit,mladsia ma tiez ABKM,soja,vajco a do kase im kupujem tieto mlieka.Neocate pije od 4mesiacov,chvalabohu si zvykla.

lucia147852
30. máj 2023

To mlieko je hnus, ani sa mu nečudujem. Ja by som mu už mlieko nenútila. Moja od 13 mes odmieta mlieko. Je len normálnu stravu

stanislavicenka
30. máj 2023

Ja nerouzmiem, preco by si ty mala prestat dojcit, ved syn od teba nepije kravske mlieko, ale materske. S tymto som sa este nestretla. Prave to dojcenie by vam malo pomoct

danielle21
30. máj 2023

Moja od roka nepije žiadne mlieko, tiez ma ABKM, nič jej nechýba

simona92101
30. máj 2023

@stanislavicenka ale matka prijma v strave kravsku bielkovinu,soju a vajce.vajce a kr.bielkovina sa da vylucit zo stravy ale soja je temer vo vsetkom...

autor
30. máj 2023

@noemi155 zdravim 🙂 mozem napisat ss?

autor
30. máj 2023

Napisem Vam takto hromadne. Ma alergiu na kazein a este akysi alfa-albumin,velni sa do tych bielkovin nevyznam. Ze to prechadza do mlieka a kedze su v mlieku stopy po tychto bielkovinach,ze mu to stale skodi. Doposial nemal UM ziadne. Ja sa nedivim,ze toto nechce, fakt to chuti zle. Vraj to musi brat do 3 rokov, lebo ak mu cezo mna pojde do mlieka ta bielkovina vrsj ta ABKM nemusi prejst ani do 3 rokov. Povedala som,ze budem drzat dietu,aj keby bola dost drasticka. (Doktorke sa to nejako nepozdavalo, divne na mna pozerala,ked som jej povedala,ze je stale dojceny, nechapem...)Ja sama mam vela potravinovych alergii (aj na mandle,arasidy,soju - az anafylakticke reakcie z toho) aj na niektore druhy ovocia a zeleniny. Roznyslam ze vapbik si nahradim ovsenym a kokosovym mliekom. Ine nemozem. Nechcem sa zas odvapnit,ze mi vypadaju zuby. Akoze ked nebudem mat mlieko,ozaj neviem co mu dat,ked toto nechce, podla mba si v tskom veku ani nezvykne a po jednej lyzici jogurtu raz tak opuchol,ze som mala dost... No prekerna situacia. Kto ma skusenosti s touto dietou, popripade co mohol jest,sem s tym 🙂 lebo uz som na prasky.

autor
30. máj 2023

@danielle21 a cim jej nahradzate mliecnu zlozku? Aspon jogurt,syry moze?

autor
30. máj 2023

Este som zabudla napisat,ze stravu ma pestru jedava zemiak,batat, cuketu, brokolicu,mrkvu,petrzlen,karfiol'hokkaido, spenat, cervenu sosovicu, cervenu cibulku, jsblko,hrusku,slivky,marhule,broskyne ,cerveny melon, banan, kasu krupicovu z dm nemliecnu ,ryzovu a ovsenu, ovsene vlocky, cucoriedky, telacie,kralicie,kurscie a morcacie maso a urcite som este cosi zabudla vymenovat 🙂

stanislavicenka
30. máj 2023

@simona92101 ale ved to mi je jasne. To je na zasadach matky.

tosomja
30. máj 2023

To vám nedala zoznam, čo môžete a čo nie? Ja by som mlieko už nedala vôbec, keď nechce, už nepotrebuje, veď má pestrú stravu

janickacrazy
30. máj 2023

Ked ti pekne je normálne potraviny, tak umelé mlieko nepotrebuje od 1.roka. Absolútne vobec. O vápnik sa báť nemusíš. Nie je len v mlieku, ale aj v iných potravinách. Mám 3 deti alergikov na mliečnu bielkovinu plus jeden syn má aj intoleranciu laktozy a všetci traja majú vápnika dostatok, aj ked mlieko nepijú od 6 mesiacov. najstarší syn má 23 rokov a je urastený, kosti silné. Zuby bez jediného kazu! Lekári v tomto nie sú veľmi vzdelaní a hlavne obvodní, často radia úplné nezmysly. Kludne ho dojči dalej, ak budeš držať dietu , tak sa mu nič nestane. Alebo mu daj rastlinné mlieko, ovsenné napr.

noemi155
30. máj 2023

Anooo

tani777
30. máj 2023

@noemi155 jaj prepac,ja som si Ta pomylila s autorkou,jej ma 14m..ale aj tak,ja by som nedavala to UM ak to vyslovene odmieta..vitaminy sa daju doplnit aj samostatne,ak by to bolo velmi zle (ale teda doplnala by som sa zaklade krvnych vysledkov,nie ze mam pocit,ze ma niecoho malo)..ja osobne si nemozem pomoct,mam pocit,ze niektori lekari neskutocne tlacia UM aj vtedy,ak ho netreba..ale zas,nepoznam situaciu,nepoznam UM,nikdy som ani v ruke nemala,takze nechcem hovorit,ze je zle alebo co,snad ma nepochopite zle 🙂 len ze proste ak by som mala s dcerkou takyto problem,ze by som ju nemohla dojcit,papala by pestru stravu a odmietala UM,nenutila by som jej ho..
Zeny,drzim Vam palce a detickam prajem vela zdravia ❤️

noemi155
30. máj 2023

@tani777 Dakujeme krásne
No pestrá strava pri takej veľmi veľkej diéte a reakciách na potraviny je veľmi ťažko definovat,či má alebo nemá dostatok vitamínov…
Ale tak môj teraz koencne vidieť,že začal prosperovať a aj priberat,keď sme vlastne zistili tie najsilnejšie alergeny…
A to u nás nikto nemá žiadne potravinové alergie ani nič a ako dopadol..
Nik to nechápe…
Ťažko sa aj vari,keď takmer stále papa to iste keďže toleruje ozaj minimum potravín…
Aj ja by som najradšej dojčila a užívala si tie chvíle,lebo to je úplne iný vzťah medzi matkou a dieťaťom,keď ho dojcis a už vymýšľa somariny popri tom,to sú proste chvíle k nezaplateniu…
Ale niekedy to bohužiaľ nejde podľa našich predstav…

kacena4
30. máj 2023

moj sa takto odstavil od mlieka v 7mesiacoch a odvtedy ho do ust nedal, dnes ma 21 a nic mu nechyba. neboj ak nebude pit mlieko nahrad ho vodou (niecim nesladenym najma v noci) verim ze to nechce pit, je to husne aj pre mna... ale kedze uz nepotrebuje pit mlieko v 1r. tak kludne odstav od "mliecneho" a prejdi len na tuhu stravu

zuzka1117
30. máj 2023

Ja som mu robila kašu Sinlac a do nej dávala Neocate, jedol to denne.

danielle21
31. máj 2023

Akurát sem tam veganske jogurty, inak také, mäso, zelenina, ovocie, klasika

yanni
31. máj 2023

Autorka, dr. ti mala dat zoznam, ktore potraviny obsahuju vela vapnika. Ono, dieta po roku mlieko uz nepotrebuje, ak sa normalne stravuje. Vapnik sa da nahradit aj ina. U nas sice alergie nie su, ale najmladsia dcera sa sama odstavila od kojenia ako 20 mesacna a oddvtedy nepije mlieko. Ani ho nepyta. Ja sama som od detstva ciste mlieko nepila, ani "kakauko" ani nic podobne.

autor
31. máj 2023

@yanni jasne,ze mi doktorka nic nedala,ako to byva zvykom :( to clovek sa viac docita na internete.. ved o to ide, ze keby si to ma nahradit ako,ten vapnik,tak jasne,ze mlieko nepotrebuje..ale ked nemoze ani syry ani jogurty..akurat co som pogooglila tak je brokolicu a spenat,ale to podla mna nepokryje dennu spotrebu vapnika..teda myslim si .

autor
31. máj 2023

@kacena4 len sa obavam,ze bude chybat vapnik v strave, nemoze jogurty ani syry...

kacena4
31. máj 2023

ak by chybal zistis to, vsak ho doplnaj inymi potravinami, popr. po dohovore s dr. kvapkami