7 mesačný syn nechce umelé mlieko

lladybirdd
5. okt 2020

Ahojte, malého už nekojim, vyše mesiaca pije Nutrilon 2...neboli žiadne problémy..teraz však už nechce piť , nerozumiem tomu..ráno sa zobudíme, zarobím mu UM ale nechce ani otvorit ústa..tak zvyknem nasypať do mlieka kašu Sunarek a to s lyžičkou spapá..potom ma ovocie na desiatu, zeleninu na obed, olovrant prip. večera nejaká kaša alebo kukuričná krupica a pred spaním keď chcem dať zas mlieko tak protestuje..úplne otáča hlavičku preč od fľaše...pritom z fľaše pije v pohode, lebo keď dám vodu, tú vypije (najprv nechce ale akonáhle zaciti že je to voda a nie mlieko tak sa napije)..v noci potom samozrejme pije mlieko , a od rána to isté dookola každý deň..nestalo sa niekomu niečo podobné? Neviem či mám zmeniť značku mlieka alebo v tom je iný problém..ďakujem

nikpa
5. okt 2020

@lladybirdd skus zmeniť mlieko ale setrin malý takto začal odmietat mlieko ako 4 mesačny, museli mu zacat davat len prikrmy, viac ho do neho nedostali.

richelina
5. okt 2020

@lladybirdd ak v noci vypije mlieko, tak aspoň ma to mliečko raz denne. Možno by som skúsila cez deň po lyžičkách, z pohárika alebo dala proste kasu. Mne takto syn odmietal mlieko keď mu šli zúbky. Dávala som mu teda viackrát kašu mliečnu cez deň (2*)a myslím od 10. mesiaca už jogurty, syry. Doktorka povedala len, že mu treba dať viac mliečnych výrobkov ak mlieko odmieta. Nechcel proste žiadne. Noc prespal celu. Od roka pil bielu kávu na raňajky lebo mlieko nechcel žiadnej značky, ani normálne kravské, žeby som mu spravila kakao.

lenuska9999
5. okt 2020

Môj syn mal to isté cca od 8 alebo 9 mesiaca. Bol na umelom mlieku celý čas, lebo ja som žiaľ nemala. Pil mi Nutrilon a potom zrazu ho odmietal, akoby mu nechutilo. Skúsila som zmeniť mlieko , ale pri tých ostatných mal ťažkosti s trávením. Tak som mu začala dávať normálne krabickove mlieko. Samozrejme prevarene..

zuzana_ilkova
6. okt 2020

@lladybirdd ahoj ja by som na tvojom mieste nic nemenila, prave naopak bud rada... ja mam 9 mesacne syna po nasadeni prikrmu odmietal mlieko pije ho len v pripade ze sa “menej naobeduje” ...v noci sa mi bude na mlieko 2x a aj to mi pediatricka povedala ze by nemusel uz... ja podavam aj mliecne malemu uz od konca 7 mesiaca a staci mu to....ak ti 5x denne papa a v noci ma mlieko a pribera vpohode tak je to uplne dostacujuce prenho bud len rada ze sa skor zbavis UM

lladybirdd
autor
6. okt 2020

@nikpa
@richelina
@lenuska9999
@zuzana_ilkova
No to ste ma nepotešili😟tak mi asi ostáva len sa s tým zmieriť..ono mi to akože až tak neprekáža len som musela začať aj na raňajky a večer pred spaním začať dávať iné jedlo ako mlieko..s mliekom to bolo jednoduchsie aj mimo domu..nevadí, prispôsobíme sa teda..ďakujem vám za odpovede🙂

lenuska9999
6. okt 2020

@richelina a ako robíte malému tu bielu kávu ? Máte asi na mysli Meltu, že ?

zuzana_ilkova
6. okt 2020

@lladybirdd ano s mliekom to je jednoduchsie teraz kym nie si zvyknuta ale vyzivu z mixovaneho ovocia si mozes narobit do skliciek a zasterilizovat mas to na dlhsie a aj jogurt mozes len zobrat a ist... alebo nejaky puding uvarit pripadne kasu spravit ak davas.... dobuducna je to podla mna velke plus aspon nebudes musiet 2rocne diet oducat od UM “nasilu”...

ria2001
6. okt 2020

@lladybirdd Mali sme presne to iste. Mala nám od vtedy papá mliecko len počas spánku.