7 mesačný syn zrazu odmieta fľašku s umelým mliekom

ddgg
15. feb 2018

Ahojte, mam problem, uz par dni maly odmieta flasku. Na UM sme uz dlhsie, neviem co sa zrazu stalo, dnes vypil za cely den max 300ml UM, pricom kasu, aj prikrm papal relativne pekne... No ked zbada flasku s um, uplne zatina pery, ani za svet otvorit. Ked sa mi podari mu tam flasku strcit, tak niekedy vypije normalne aj 230ml, ale castejsie len velmi malo alebo nic. Dialo sa to asi tyzden hlavne cez den, ale dnes uz aj vecer pri krmeni.. Cumlik ma bez problemov a z flasky s vodou pocas dna cucne vacsinou v pohode. Nemate niektora skusenost s niecim podobnym?
Je to celkom prusvih lebo vodicky alebo cajiku vypije tiez velmi malo, max 100-150ml denne... (lyzickou to tiez nefunguje)

euie
15. feb 2018

Ahoj, velmi asi neporadim, ale aj moj tak strajkoval, ked sme prechadzali a presli na prikrmy, tiez som mu tu flasku musela davat do pusinky naviackrat a aspon daco vypil. Teraz ma maly 11m a davam UM cez noc a na olovrant, na olovrant je to cca 50:50, niekedy vypije, inokedy vobec alebo len si cucne a chce ine papat. Vodicku davam cez taku flasku z DM so slamkou - to sa mu velmi paci a soska spokojne, viacero mamiciek som pocula to chvalit, ze deticky vypiju konecne nieco 🙂

ddgg
autor
15. feb 2018

@euie myslis ze by ta slamka bola aj pre 7m babo? ja sa mu to aj bojim strkat do pusky aby som mu uplne nesprotivila flasku.. fakt neviem co robit a bojim sa aby nebol dehydrovany alebo co, lebo 400ml tekutin v jeho veku je malo

stanislavicenka
15. feb 2018

@ddgg ja si myslim, ze dehydrovania sa nemusis bat. Ale urcite vodu ponukat. A co sa mlieka tyka, postupne znizuj davky, a podla veku zaraduj potraviny v prikrmoch. Neskor to ocenis, ze sa zbavis umeleho mlieka, naozaj. A ak mu chuti papat, je to super. A mozno ten problem suvisi s nejakou nechutou, alebo ho nieco trápi, ci nevyhovuje

euie
15. feb 2018

@ddgg je to taka makkulinka slamka, z takeho materialu ako je cumel. myslim, ze je na tej flaske pisane ze od 9m, ale ja som zacala ho na nu ucit, ked mal zhruba tolko co tvoj, lebo moj nechcel pit vodu z klasickej flasky vobec, myslim ze z flasky cakal vzdy mlieko. Ponukam mu ju denne niekolkokrat, vzdy zoparkrat cucne, alebo na zemi si ju teraz najde uz aj sam.

ddgg
autor
15. feb 2018

@euie no moj takto funguje s obycajnou, aj stokrat ked za nim pridem tak si cucne, ale asi len tak akoze aby sa nepovedalo, lebo denne to nespravi viac ako 150ml :-/

ddgg
autor
15. feb 2018

@stanislavicenka urcite ano, ale ako som pisala vyssie, 400ml tekutin vseho vsudy (mlieko+voda) denne na 7m babo je malo..
rozmyslala som, mozno zubky, mozno cokolvek, hlavne dufam ze je to len docasne a verim ze mi sem niekto napise skusenost ze to preslo po par dnoch s vylezenym zubkom 😊

janina1127
16. feb 2018

Nooo zúbky by to veru byť mohli

nika898
16. feb 2018

@ddgg ahoj mi sme mali toto iste. Maly mi uplne odmietal pit mlieko. Akonahle som mu dala flasku s mliekom tak neskutocny cirkus. Vtedy som vyskusala asi 3 druhy mlieka a stale rovnaka reakcia. Dokonca som presla z umelej flasky na sklenenu lebo som si myslela ze mu smrdi flaska. Vtedy vypil jednu flasku mlieka a koniec. Trvalo to asi 3-4 mesiace. Cez den som to moc neriesila bol na prikrmoch a pil cajik a v noci som mu riedilaa mlieko s cajom. Najprv asi 100ml caju a 30ml mlieka ked to konecne vypil viac ako tyzden tak som dala viac mlieka. Postupne sme presli na ciste mlieko. Ale bolo vela noci co som sa naplakala lebo bol hladny a nechcel mlieko iba caj a to bol do hodiny zase hore. Drzim palce aby to u vas netrvalo tak dlho.

ddgg
autor
16. feb 2018

@nika898 oooch tak to teda dufam ze ma toto necaka 😱 a pricina neznama do teraz? u nas je blbe, ze aj toho cajiku vypije strasne malo, cize tym by som neobstala.. ach no neviem ako to vymyslim, vazime ho ci pribera, ak nebude priberat, tak budeme musiet riesit

nika898
16. feb 2018

@ddgg presne pricina do dnes neznam. Proste jedneho dna prestal pit mlieko a mohla som sa aj na hlavu postavit. Dufam aj ja ze to nebude vas priprad a ze je to len nejaky kratkodoby strajk. Skus vymenit znacku caju alebo prichut. Mne maly zboznoval caj znacky leros a aj to len bylinkovy na pokojny spanok a ovocny jahodovy tusim ine ani on nechcel pit. Drzim palce nech vam to cim skor prejde 😉

shades3
19. feb 2018

ahoj, vypije ti aspon vecer? u nas to iste, proste zrazu nechcela pit cez den mlieko, iba vecer (umele, od 6tt len umele pila), a prisli sme na to, ze chce pit cajik cez den a papat prikrmy.. mala asi 8-9 mesiacov.. jednoducho uz chce ine podla mna 🙂

ddgg
autor
19. feb 2018

@shades3 praveze prestal aj vecer aj rano, stale.. neplasila by som keby aspon 2x denne chcel .. no na stastie mam dojem ze sa to trosku zlepsuje (ked mu pri tom spievam, alebo pustim duck tv alebo ho zabavim, tak vypije)

shades3
19. feb 2018

@ddgg super, tak aspon tak 🙂 🙂

ddgg
autor
20. feb 2018

@shades3 jj ale je to na nevy, predtym mal za 4min vypitu flasu a teraz to trva polhodinu kym mu nastrkam, zaspievam, 100x pusti, potapka, ach, no treba len vydrzat 🙈😃

shades3
20. feb 2018

@ddgg no jedine.. napr. nam sa vratila potom k mliecku vecer vycucla aj dve flasky, sme kukali, ze co to ma byt.. teraz chvilku chce, chvilku nie, ale uz bude mat v lete tri, tak asi uz konecne sa jej zbavime 🙂 neboj, ak mu bude chybat mliecko, telicko si samo vypyta x