Čo robiť, keď 8-mesačná dcéra odmieta umelé mlieko?

Zodpovedané
27. aug 2022

Dobrý deň,

8-mesačná dcérka má zaradené raňajky, obed a večeru. Raňajky jogurt biely/domáca výživa, zelenina kombinácie a na večeru kaše.

Dnes je 5. deň, čo mi odmieta umelé mlieko (Beba HA 2). Dojčenskú vodu pije aj čajík občas, ale UM odmieta. Skúšala som všetky možné fľašky, cumlíky aj z lyžičky dávať a vypľúva nechce plače. Skúšala som ponúknuť aj iné umelé mlieko, ale tiež odmieta.

Ako pokračovať?

Mám počkať pár dní?

Čo, keď aj o pár dní bude odmietať?

Ďakujem

Dobrý deň,

sú aj také deti, ktoré odmietajú už v takto malom veku. Každopádne v tomto veku by ešte mlieko piť mali. Treba opakovane skúšať, možno zmeniť telotu podávania, skúsiť podávať v polospánku, aby denne mala cca 300 - 500 ml mlieka.

Ak nie, potom robiť napr. kašu do umelého mlieka (dajme tomu do 150 ml) puding. Je dobré že 1 dávku mliečnych výrobkov má aj z jogurtu.

Niekedy je to iba prechodné obdobie a po pár týždňoch dieťa nabehne naspäť na pitie mlieka.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička