Ako často kŕmiť dieťa umelým mliekom?

dadda02
24. dec 2011

Mamicky, prosim vas o pomoc. Uz som zufala, museli sme uplne prejst na UM (Beba HA), pred tym som dcerku UM len prikrmovala. Teraz ma 5 tyzdnov a kvoli mojim zdrav. problemom nemozem dojcit. Problem je ten, ze podla lekarky by mala jest kazde 3 hodiny, skor nie kvoli pretraveniu UM. Mala si vsak pyta skor - aj o 2 hodiny. Snazim sa ten cas natiahnut ako sa da, ale niekedy po 2 hodinach je uplne az histericka, vypije pol davky a o 2 hodiny sa situacia zopakuje. Len malokedy vydrzi 3 hodiny a zje si svoju pribliznu davku. No a zaroven aj pri krmeni z flase mojim mliekom sa pred casom zacala pocas papania odtahovat od flase a plakat. Chvilu si poplace a papa dalej, pocas jedneho krmenia aj 5 - 6 krat. Uz fakt neviem ako dalej... mali ste podobne problemy, ake su vase skusenosti, ako krmit? 😢

karmelka77
24. dec 2011

@dadda02 preco papate Bebu HA?? Tieto hypoalergenne mliecka su dost riedke a nie moc chutne, mozno to jej vadi a hlavne ju to moc nezasyti...

macamac
24. dec 2011

@dadda02 moje obe deti vyrástli na Beba H.A.-syn, malá na antirefluxnom
no-neodťahuje sa preto, žeby jej rýchlo tieklo? žeby nestíhala prehĺtať?
a s tým časom papania-nič si z toho nerob. malej nenaťahuj čas-každé bábo si rozumie,kedy je hladné. to máš podobné ako pri kojení-niekto kojil aj každú hodku, niekto každé dve,....tak-režim nechaj na malej 😉
neboj, upraví sa to

adra22
24. dec 2011

@dadda02 my papáme Nutrilon HA a vôbec som nedodržiavala 3 hodinové intervaly proste keď bol hladný tak som mu dala niekedy za hodinu niekedy za dve on na jednu dávku vypil hrozne málo a nič mu nebolo.

dadda02
autor
24. dec 2011

@karmelka77 mame predispozicie na alergie, takze sme s HA isli uz z nemocnice. O tej hustote HA mliek som este nepocula 😲

dadda02
autor
24. dec 2011

@macamac Mlieko by nemalo ist rychlo, mame cumliky imitujuce sanie z prsa, cumliky s najmensimi dierkami, z vacsimi a pri vsetkych mi to robi... Upokoji sa az ku koncu krmenia (ale nie vzdy), v noci pri krmeni neplace vobec . Takze tomu vobec nerozumiem.

evka4
24. dec 2011

@dadda02 ahoj, daj jej jest vtedy, kedy si pyta, ono sa to casom stabilizuje na cca 2-3 hod intervaly. co sa tyka mnozstva, tiez jej daj len tolko, kolko potrebuje. ked nezje plnu davku, co je uvedena na krabici, skus jej opat mlieko ponuknut na dopitie po cca 10minutach, ked nechce, neries to. ved aj my dospely nezjeme vzdy rovnake mnozstvo pocas dna. tie udaje o mnozstve na krabici su naozaj len informativne, niektore deti zjedia viac, ine menej. kebyze kojis, tak tiez nevies, kolko si babatko vytiahne a bola by si spokojna.

karmelka77
24. dec 2011

@dadda02 to mam z vlastnej skusenosti, tiez sme mali chvilu HA mlieko koli predispozicii na alergiu, ale vydrzala som to dva tyzdne a islo do kosa, jedna vec je ze je prilis riedke a druha ze chuti strasne horko a hlavne sa z toho nenajedol...my sme sa jedovali pri jedeni aj pri normalnom mlieku, mal jednotku cumlik na flaske ale videla som ze mu to rychlo tecie a nestiha...riesili sme to tak ze sme mu do mlieka primiesavali Nutriton na zahustenie...lebo nam aj grckaval po jedle, ak ked reflux mu nebol nikdy diagnostikovany...raz nam doktorka odporucila ze mame pred kazdym jedlom davat par kvapiek espumisanu, lebo problem moze byt aj v tom źe je moc hladny a strasne rychlo taha, rychlo tecie a dostane sa donho vela vzduchu...treba to odsledovat, ci jej to rychlo tecie tym ze je to riedke alebo chce rychlo papat lebo je hladna a podla toho sa zariadit...my sme sa vzdy snazili dodrziavat 3 hodinove rozostupy medzi jedlom, aj koli rezimu, samozrejme nie vzdy sa nam to zadarilo...potom sme mu zacali davat kolko si vytiahol, velakrat viac ako je na krabici a vydrzal 3 hodky v pohode...neboj zvyknes si, zistis co jej vyhovuje a podla toho sa zariadis...🙂))

dadda02
autor
24. dec 2011

@karmelka77 vdaka, poskusame este, snad sa to zlepsi

adetka
25. dec 2011

@dadda02 obe dcerky mam (som mala) na HA UM... Mirku na Bebe HA a Karinku na Nutrilone HA... davala som im, resp. davam im vzdy ked si zaziadaju... aj po dvoch hodinach... a necham ich vypit tolko, klko chcu - aj ked iba polovicku (aj moja doktorka ma svoje odporucania 🙂)... to odtahovanie si pamatam pri starsej dcerke - dovodom bolo, ze si potrebovala odgrgnut... skratka po 20 ml si na mne odgrgla - a nasledne dopila cele mliecko... pri mladsej poznam iba pucenie a krutenie sa - ked sa snazi kakat popri papani... o hustote HA mliecok viem: ale starsia dcerka mi napriek tomu prespala v noci aj 8 hodin bez krmenia... mladsia zatial maximalne 5 hodin... napriek tomu ostavam aj u mladsej dcerke na HA mlieckach: pre predispozicie k alergiam a inym zdravotnym rizikam...

dadda02
autor
25. dec 2011

@adetka Mne mala vydrzi max. 4 hodiny v noci, asi ma maly zaludocek 🙂 A odgrgavanie tiez nefunguje, asi je jednoducho nervak... Len s tym jedenim to nie je bohvieco, raz vypije 90 ml, potom 50 ml, potom zase 75 ml - a tie zvysky vylievat... viem, ze to znie hrozne, ale financne je to veelmi narocne (ale to iste samy dobre viete) 😖 Kolko ste max. nechavali nedopite mliecko?

blueberry21
25. dec 2011

Ahoj podla mna to sposobujú tieto "novodobe " mlieka HA , tiez nám to poradili v nemocnini , lenze malá mi potom robila presne to co tebe a bolelo ju brušku. Kedze nie sme alergici , tak som sa naštvala a kúpila sunar.Odvtedy je moj miláčik v poriadku , prospieva a je veeelmi spokojna.Pije ho asi od jedneho mesiaca. Ta beba no smejd...sice uz ani sunar neni to čo byvalo , ale vzdy lepsie.Je to len biznis. A stou hustotou to je tiez pravda, asi to vobec babetko nezasiti. Ale zase ked máte alergiu , tak to ti neviem poradiť ,ale ja osobne by som aj tak dávala sunár aj keby dieta malo alergiu.Neverím tím Ha mliekam.

adetka
25. dec 2011

@dadda02 ja aj polovicu flasky... a ak ste alergici, treba to povedat pediatricke... nejake tie mlieka do polroka predpise 😉

macamac
25. dec 2011

@dadda02 o dudlíky som sa pýtala preto, lebo my sme kúpili snáď všetky druhy, dokonca aj na čaj-a všetky akosi rýchlo tieklo, nestíhala prehĺtať, potom hneď vracala....no otras. že už nevyrábajú cumle bez dierok, lebo som ich nikde nevedela zohnať. ale potom nám predpísali antirefluxné,lebo sa potvrdil slabší reflux-a to už bolo hustejšie
a inak-mne malý nikdy negrgal. nie,žeby bol nervák 😀 ale on bol taký typ 😉

stardust
25. dec 2011

@dadda02 vypytaj si od svojej pediatricky vzorec, ako sa dostala ku tym trom hodinam...co je mala nejaky stroj, aby mohla mat prisun potravy len kazde tri hodiny?? Ja by som sa riadila potrebami dcery, nie pochybnymi uvahami lekarky.

macamac
25. dec 2011

@stardust presne-to je už veeeeľmi zastaraný názor
a ja som myslela, že už hádam aj lekári sú trochu vzdelanejší v tom 😝
no-asi nie všetci 😉

katren
25. dec 2011

@dadda02 pod tu za nami....kecame presne o tomto, o krmeni, UM atd....
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/umele-mlieko-ktore-je-najlepsie/

kamilka22
25. dec 2011

@dadda02 a nemoze mat prosto koliku? Vtedy deti aj pocas jedenia placu, je to logicke, piju mliecko, crievka sa pohnu a brusko zaboli, preto placu. Skus jej do flase s mliekom kvapnut Sab simplex, alebo espumisan. Ak toto nepomoze, tak by som vymenila mlieko. Mojej dcerke beba nevyhovovala, obsahovala vela zeleza a toto mlieko ju zapekalo. Presli sme na Nutrilon - z toho mala stolicu zltucku, takmer ako kojene babo, tak mi z toho vyslo, ze je asi najblizsie k MM - aj ked tomu sa nikdy nevyrovna. A s krmenim - daj jej flasu, vzdy ked si vypyta. Pises, ze vypije len polovicu, tak simyslim, ze to ajskor stravi. Ved pri kojenych detoch tiez nevieme, kolko vypili a prikladame ich na prsnik, vzdy ked zaplacu. Ine by bolo, keby vypila dostatocnu davku, ale ked vypije len polovicu, tak jej daj vtedy, kedy si vypyta. Ono sa to urcite casom upravi.

kamilka22
25. dec 2011

@dadda02 Nedopite mliecko sa musi spotrebovat do 2 hodin, zohrievat vo vodnom kupeli. Pises, ze si neodgrgne, aj toto sa niektore deti musia naucit. Moj syn sa pri kojeni vzdy priserne nahltal vzduchu, napriek tomu, ze prisaty bol spravne, len jemu mliecko rychlo tieklo a on bol taky pazravcek, vzdy som ho po 3 minutach musela dat odgrgnut, ak by som ho len drzla hlavickou cez rameno, nikdy by si negrgol, musela som sa pomalicky pohupovat z boka na bok, potom si grgol aj 3 krat a dalej pokracoval v jedeni vklude. Vase dietatko vobec nemusi byt nervak, len ho boli brusko. Toto je u deticiek velmi caste.

dadda02
autor
26. dec 2011

@kamilka22 Vdaka, budeme skusat a skusat a skusat 🙂

Dakujem vam vsetkym.

dadda02
autor
26. dec 2011

@kamilka22 Kamilka, este mam otazku... Na UM je uvedene, ze nespotrebovane mlieko vyliat - je urcite bezpecne nechat ho 2 hodiny?
Inak, velmi mi na nete aj celkovo v caspisoch chybaju informacie pre mamy, ktore nemozu dojcit. Nebyt tohto fora, clovek sa nema kde poradit

danu
27. dec 2011

@dadda02 opytaj sa v temach na ktore ti dala link hajanka