Je čas prejsť výhradne na umelé mlieko?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Po hospitalizácii v nemocnici, kde som nemohla syna dojčiť a bol kŕmený z fľaše, tak mi odmieta prisať sa na prsník. Plače už pri pohľade na prsník

Začala som si mlieko odsávať a dávať mu ho z fľaše. Materského mlieka vypije o 1/3 menej ako umelého. Je to pre mňa stresujúce. Stojí ma to veľa času a energie a on to nakoniec aj tak nevypije.

Je čas prejsť výhradne na umelé mlieko?

Ako ukončím tvorbu mlieka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, to sa často stáva pri kŕmení z fľaše. Bábätko sa naučí sať fľaštičku a pochopí, že je to jednoduchšie, menej náročné a rýchlejšie a prsník už nechce.

Môžete skúsiť SOS režim a urobiť si taký kojo týždeň, kedy sa budete snažiť čo najviac dojčiť. Je veľmi dobré spať s bábätkom v posteli a skúsiť dojčiť v noci. Je možné, že sa bábätko ešte k prsníku vráti.

Ak nie, odporúčam čo najdlhšie kombinovať MM a UM. Každá kvapka MM je ten najlepší multivitamín pre Vaše bábätko. Nie je však potrebné sa toľko vyčerpávať. Skúste si naplánovať režim tak, aby ste v pravidelných intervaloch odsávala. Čo odsajete, to odsajete.

Odsaté mlieko dáte bábätku a až nebude, doplníte UM. MM sa postupne prestane tvoriť, pretože odsávanie nie je tak účinné ako dojčenie a postupne sa množstvo mlieka pri odsávaní znižuje.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová