Dávky mlieka pre 5 týždňové dieťa

ivanita07
24. apr 2022

Môže mi maly 5 tyzdnovy chlapcek vypit v davkach 145ml 7x za den v prepocte je to liter mlieka ?ked mu dam menej tek place ze je hladny mame mlieko hipp maly ma pomali 5 kilov dakjem za odpoved

mia_von_prag
24. apr 2022

Na krabici od Hippu je uvedené, že môžeme dávať podľa potreby rovnako ako materské mlieko.
Inak orientačne platí, že dieťa by malo vypiť denne 150 - 180 ml na 1 kg jeho hmotnosti. Takže 5 kg dieťa môže vypiť okolo 900 ml denne. Nam poradila Dr dávať aj kojenecku vodu. Niekedy majú smäd a nie hlad

ivanita07
autor
24. apr 2022

@mia_von_prag davam aj vodu aj cajik lebo stale nam z toho umeleho mlieka nekaka sam a doktorka nam furt tvrdi ze mame pockat este uz mu ho davame 3 tyzdne ze mame rurkovat rano a vecer s cim som moc neni stotoznena

mia_von_prag
26. apr 2022

@ivanita07 my sme tiež rurkovali asi 3 týždne a Dr nam odporučila zmenit hipp combiotic na hipp comfort. To je proti zapche a nafukovaniu. Pomohlo okamžite.

ivanita07
autor
27. apr 2022

@mia_von_prag c v lekarni mi povedali ze to mlieko comfort ze konci ze ho nebudu mat uz

mareri
1. máj 2022

už si to nepamatam, ale vždy som sa riadila navodom na krabici mliečka a stačilo to