Dieťa odmieta fľašu

puskaruka
24. máj 2018

Môj maličký bol hneď po narodení prevezený na jis z dôvodu zapálu pľúc (narodil sa v termíne), týždeň bol preto v inkubátore kde bol krmeny sondou, po týždni ho po vyliečení dali do postieľky a začali ho kŕmiť fľašou, ktorú stále odmieta... hlási sa na hlad plačom no vypije z nej max 20ml a ostatné 60ml mu podajú sondou.... mlieko mu dávajú moje materské ktoré si odsavam a zamrazujem a následne nosím....zajtra má tri týždne a fľašu odmieta vždy.... žiadne ťažkosti nemá, priberá a kvôli tomu že nevie sám vypiť dávku mlieka domov nám ho nedajú....som z toho zúfalá...vie mi niekto poradiť? Stretli ste sa niekto s tým?

myjusiatko
24. máj 2018

A kojit sa nechce?

jankaga
24. máj 2018

Ahoj. Neboj sa, aj moj bol krmeny aj sondou, je predcasniatko. Potom som ho uz kojila... On naberie silu a zacne pekne papat cez flasku ci prsnik☺️

puskaruka
autor
24. máj 2018

@myjusiatko vycerpavalo ho to a po vypití z prsnika cca 20ml tvrdo zaspal a nezobudil by ho nik.... doktorka z oddelenia bola radšej za to ze z prsnika aby nepil lebo po ťažkej chorobe bol slabý.... chcú aby pil z fľaše, aby nám ho dali už konečne domov

puskaruka
autor
24. máj 2018

@jankaga ako dlho bol krmeny sondou?

jankaga
24. máj 2018

@puskaruka on dlhie kedze bol predcasniatko. Neboj on po tej chorobe potrebuje zosilniet, este je slaby preto sam nevladze vela vypit. Ani sa v enazdas a bude pekne pit sam

puskaruka
autor
24. máj 2018

@jankaga vďaka za povzbudenie

pribinak
24. máj 2018

Ja by som to skúšala s normálnym dojčením, nevzdávaj to hned. Aj pre neho je dôležité, aby cítil tvoje teplo a vôňu, vela si ho prikladaj na kožu. Drzim palce

zoltanmeleg
5. júl 2020

@puskaruka
Ahoj. Ako ti to na koniec vyriesilo? Teraz máme rovnaky problém, dcéra nechce papat poriadne z flase zatial cez sondou musíme dokoncit krmenie. Niekedy vypije 20ml niekedy len 5ml. Radi by sme privitali dobre rady. Dakujem pekne!

puskaruka
autor
5. júl 2020

@zoltanmeleg syn má 24mesiacov a už pije z pohára... keď bol novorodenec jediné čo pomohlo bola väčšia dierka na cumli

zoltanmeleg
5. júl 2020

@puskaruka
Tesim sa ze ste to nakoniec zvladli.
A urobili ste vacsiu dierku manualne alebo ste kupily specialnu flasu?

puskaruka
autor
5. júl 2020

@zoltanmeleg do cumla s väčšou ihlou....zrejme bol lenivý a nechcelo sa mu ťahať mlieko, takto mu kvapkalo rýchlejšie

selu11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz