Do akého veku ste dávali Sunar HA1?

10. dec 2023

Ahojte,
náš má 6 mesiacov, je pravezne dojcený, ale keď treba, dám aj Sunar HA1. Je naň zvyknutý od pôrodnice. Čítala som , že po polroku dieťaťa sa prechádza na iné mlieko. Sunar HA1 myslím že nemá pokračovanie a niekde som našla, že sa môže piť až do 10teho mesiaca. Máte s tým skúsenosť? Malý papá pekne príkrmy, kaše a začneme dávať aj ovocie, čiže priestor na mlieko sa kráti. Preto by som mu ho nerada menila ak to nie je potrebné. Ďakujem 😊

anavixy
10. dec 2023

V zasade je to uplne jedno, kludne mozes pokracovat v 1ke, pokial potrebujete stale HA mlieko (konzultovat s lekarom, pokial ma HA formulu kvoli predpokladu alergie a tak pristupujete aj v prikrmoch, tak asi este nechat, ale ak davate HA len preto ze take davali v porodnici, tak to je zbytocne, v porodnici davame HA kazdemu, lebo take nam dodavaju), inak mozete prejst na Sunar 2 (uz nie HA). V obycajnych mliekach je pri jednotlivych cislach rozdiel len v obsahu vitaminov, mineralov atd, ci mensie cislo, tym viac (a nieked aj ine) ich obsahuje, takze nic sa nestane ak sa tie cisla nebudu menit presne podla odporucani na obale 🍀

autor
10. dec 2023

@anavixy ďakujem za radu 😊 aj som si myslela, že to nejak tak bude. áno, v pôrodnici to mliečko nastavujú automaticky, ale kedze nám vyhovuje, asi by som ho nemenila, predsa aj bruško je naň zvyknute. Pije ho len občas, zvyšok dojcim a máme zavedené príkrmy, takže postupne už asi ani nebude mať miesto v jedálničku vôbec 🙂 ..