Je Sunar slabé mliečko pre moje dieťatko?

extansa1
9. jún 2016

Mam devat tyzdnovy dcerku a pije od narodenia Sunar premium1. Uz asi tyzden je neustale na flaske a malo co spi(pocas dna). Stale je hladna. Vypije 90 a je hladna. Dam jej dalsich 60 a stale hladna. Je mozne ze ju sunar nezasiti? Ma niekto s tym skusenosti?

silvitita
9. jún 2016

nie je hladna skus dať potom vodičku prevarenu pri umelom mliečku by mala mať odstup cca 2 - 3hod.je ťažšie straviteľnejšie v porovnani s materskym možno ma bolesti bruška ktore vo večšine pripadov do 3 mesiacov prejdu možno sa potrebuje len pomojkať a ako si vlastne prišla na to že ma malo mliečka? Plače?či?

bajana
10. jún 2016

Ako vies, ze je hladna?

misel0806
10. jún 2016

Nemusi byt len hladna,mozno jej chyba nieco ine...?? A mozno je aj prejedena a ma tazky zaludok.. Skus feniklovy cajik,,neviem je placliva??🙆

extansa1
autor
10. jún 2016

Ked vypije mliecko tak zacne plakat. Dam jej opat a chyta mi cumel ako keby este vobec nejedla. Potom este ruky si dava do ust a cmula ich a znervoznuje sa. Dam jej cajiku 100ml aj toto vypije. Odstup medzi jedenim je 40 az 60 minut

mima283
10. jún 2016

Ja som si tiez myslela ze bol chudacik hladny a jeho bolelo brusko 😞 nam pomohla rektalna rurka zabera okamzite 😊 ale pokial ti pije pekne vodicku davaj aj fenyklovy cajik a keby to nepomohlo ja by som dala rurku. Ale to je len moj nazor ty uz musis sa sama najlepsie rozhodnut 😊

extansa1
autor
10. jún 2016

So stolicou problem nemane

janickacrazy
10. jún 2016

@extansa1 tak jej dávaj viac na jednu dávku, urob jej 150ml a ked ti to celé naraz vypije, tak možeš ešte zvýšiť na jednu dávku, ale nechaj odstup 3 hodiny medzi jednotlivými dávkami, nie je dobré dávať každých 40-60 minút, to je blbosť, nestihne jej potom dobre tráviť, moj malý už v porodnici vypil 90ml na jednu dávku, takže asi jej to nestačí

extansa1
autor
10. jún 2016

Takze v mliecku nemoze byt problem?

lorela
10. jún 2016

@extansa1 9 týždňovému bábu nedávaj ďalšie tekutiny ako vodu alebo čaj. V UM má už dosť tekutín, zbytočne jej budeš zaťažovať ľadviny.
A určite predĺž intervaly medzi jedlom.
Poraď sa s vašou pediatričkou, či jej môžeš dať viac ml, ako doteraz dávaš. Aj na základe toho, ako dieťatko prosperuje.

mima283
10. jún 2016

@lorela ja som praveze pocula ze dieta na um ma pit aj vodicku aby mu to tak nezatazovalo ladviny

lorela
10. jún 2016

@mima283 Tak to si počula veľmi zle - vlastne úplne naopak.
Veď choď na to logicky, koľko vody denne použiješ na zarobenie umelého mlieka? Samozrejme, hovorím o bábätkách do zhruba 6. mesiaca - do prvých príkrmov.

mima283
10. jún 2016

@lorela no mne dáva logiku aj tá čistá voda, nakoľko umelé mliečko je predsa len umelé mliečko, je ťažšie stráviteľné, čiže je aj väčšia záťaž pre telo a aj obličky. ale nejdem sa hádať nech už každý urobí podľa svojho uváženia

mima283
10. jún 2016

@lorela a navyše už sú dosť veľké teplá. aj deti na materskom mliečku musia nad nejakú teplotu piť vodu, nie to ešte tie čo sú na umelom

sardinka335
10. jún 2016

@extansa1 9 týždnovemu davaš 100 ml vody??????? A to načo prosím ťa??? ok, ak su horučavy tak par glgov a nie nalievat vodou. To je ta zaťaž na obličky a 100 ml pre tak male je zbytočne vela na šupu. Ved na jednu davku sprav neviem 150ml Sunaru a uvidiš a to ti moze vypiť aj kazde 2 hodiny.
A uz prestante pardon za vyraz trepat tie hluposti, ze dieta na UM musi mat 3 hod. odstup od jedla. Nemusi je to hlupost na entu, ktora sa tu furt širi. Ano, vyrobcovia musia zo zakona uviest ako sa ich vyrobok používa, davkuje...hruba, plus, minus, približne. Ale tiez to nemusi kazdemu dietatu sediet toto davkovanie. Tak sa porad s pediatričkou, male pozrie, odvazi, pozrie do karty ako pribera.

janickacrazy
10. jún 2016

@mima283 deti na materskom do 6mes. nemusia piť žiadnu vodu ani čaj isto, na UM v týchto teplách treba, ale zase veľmi to nepreháňať, aby dieťa nebolo hladné potom, ked vypije veľa čaju, tak nechce mlieko piť

mima283
10. jún 2016

@janickacrazy ja netvrdím že veľa ale trošku cucnúť. aj pokiaľ sú veľké teplá majú piť aj kojené trochu to povie aj každý pediater. ja si tiež nedám pohár nízkotučného mlieka od smädu v horúčave keď som najedená

janickacrazy
10. jún 2016

@sardinka335 tak nemusí by ť odstup vždy presne 3 hodiny, ale tak zase dávať mlieko každých 40-60minút, ved to je blbosť, ved mu to ani nestrávi

dominikav123
10. jún 2016

@mima283 pani primárka z Popradskej nemocnice aj naša pediatrička povedala, ze kojene deti nemusia piť okrem materského mlieka nic do pol roka aj ked je vonku 50 stupňov. Suseda tak len kojila dcéru minule leto a ja našej tiež nic iné nedávam ani nebudem takze to nie je pravda.

sardinka335
10. jún 2016

@janickacrazy podla mna to ťažko takto hodnotiť cez net, to by som musela vidiet to dieta. Ja som dceru v začiatkoch krmila aj čo hodinu - lebo pila malo 60ml, 90ml...nikdy nemala koliku ani brucha bôle..ta hodinka na stravenie stači. Podla mna dieťa si ešte len ,,hlada,, svoj system a aj to sa stale meni, raz papa tak raz inak. Pokial je dieta spokojne, prospieva, pribera, reaguje na podnety tak neriešim ziadne tabulky ani ine reči....davam ako potrebuje - aj UM, davam podla potreby. Ja uz napr. vyslovene podla ,,tónu plaču,, viem čo chce, viem ze tak pyta mlieko a ked ho dostane je klud. A kludne aj po 2 hodinách v 1 roku ak teda pyta (samozrejme ma aj prikrm) a tučna nie je.
Ak by dieta naozaj ,,umieralo hladom,, tak ešte naše mamy robili odvar z ovsených vločiek - vyvarili vločky a do tej vody zarobila mama Sunar mojej sestre lebo vraj tá ,,žrala ako kyselina,,. Dnes uz je aj ten svätojánsky chlieb či čo do mlieka....ale toto by som bez porady s lekarkou neskušala. Nech sa poradí s lekarkou v poradni šak iste chodi....

janickacrazy
10. jún 2016

@dominikav123 presne tak povedala aj naša doktorka 🙂

mima283
10. jún 2016

dobre dievčatá nejdem sa tu s vami doťahovať, každá máme isto lepšie veci na práci. nech si každý robí po svojom ;)

mima283
10. jún 2016

a pokiaľ viem, autorkine dieťa je na UM takže neviem čo tu riešime ;)

janickacrazy
10. jún 2016

@sardinka335 no neviem, ja som také malé kojila, na UM sme prešli až v 4mes., ale čo mi vravela doktorka, vraj ak je dieťa od narodenia čisto na UM, tak treba minimálne 2 hodiny rozostup medzi dávkami, lebo to sa dlhšie trávi ako MM

silvitita
10. jún 2016

@extansa1 ten odstup je velmi maly zaťažuješ jej bruško a určite ma bolesti odstup musi byt minimalne 2hod. To že zobere flašu tak tym sa ukludnuje daj jej cumlik prechadzaj sa s nou na rukach potrebuje to je velmi malinka 🙂

sardinka335
10. jún 2016

@janickacrazy doktorky toho navravia, ale ak sa neda mat taky odstup a dieta je hladne tak čo ho necham revat od hladu lebo ,,doktorka povedala,,? Uz aj take tu bolo....mamička davala raz za 3 hodiny 90ml a čudovala sa prečo je dieta nepokojne a plače jej. No lebo bolo hladne....

@silvitita a ty ako vieš že ,,určite má bolesti,,,? Ty kokso, ja byt dnes prvorodička tak si hodin ,,štranek,, čitat tieto zaručene diagnozy...ako nič v zlom.

charlie1980
10. jún 2016

Tak toto je tak strasne individualne....moj syn vypil cca v 9.tyzdni 180ml, od 2 mesiacov a zostal na tomto mnozstve az do 9.mesiacov. Myslim si, ze 90ml + 60ml by mohlo byt postacujuce, Ale tak isto nemusi byt. Skusila by som jej naraz zarobit 180ml a uvidis....Ano, odstup krmenia UM by mal byt aspon 2hodiny. A tekutiny ziadne nepotrebuje az do prikrmov. Vtedy sa zacne nahradzat. Denne by mal vypit 1l tekutin.

janickacrazy
10. jún 2016

@sardinka335 nuž ťažko povedať, možno ani hladná nie je, len potrebuje blízkosť mamičky, ved je to ešte drobček, zase niektoré mamičky dieťaťu len flašu pchajú, ked zaplače, aj ked možno potrebuje len blízkosť a pohladenie, to ťako takto cez net riešiť, keby sme ho videli a počuli, hned je to jasnejšie 😀

silvitita
10. jún 2016

@sardinka335 no ked ma každu hod. mliečko tak asiže hladna nebude mesačne babo nevypije 200ml a to že ju možno boli bruško nie je diagnoza ale normalna bežna vec u babetka :-I

lorela
10. jún 2016

@mima283 To je druhá vec: pri letných horúčavách, pri chorobe, kedy sa dieťatko viac potí alebo pri zvracaní či hnačkách, kedy hrozí dehydratácia, sa navyše tekutiny podávať musia. Nepísala som o týchto výnimočných situáciách, ale o bežnej každodennej starostlivosti o bábätko.

sardinka335
10. jún 2016

@janickacrazy niektore deti maju aj silnejší saci reflex a potrebuju sať a na to je dudel, nie prsnik, nie flaška. Treba skušať...blizkost potrebuju kazde dieta len kazde inym sposobom,holt zivot sa nezastavi len preto lebo mam doma batola, to by bolo na ukor starších detí. Teraz mi tu visi na nohe a ešte ,,varime,, polievku...a to ma rok. Uz som zufala, ze ,,tej blizkosti,, lebo kebyze počuvam rady ako mam byt s malou a všetko ostatne počka, tak tu zhnijeme do slova a do psiemena.

@silvitita tu je x tem o tom ako zenám 2 mesačne dieťa tu ,,stopäťdesiatku dá,,.
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/kolko-umeleho-mlieka-moze-vypit-2-mesacne-babatko/
https://www.modrykonik.sk/forum/umele-mliecko/kolko-umeleho-mlieka-ma-pit-3-mesacne-babo/