Je Sunar slabé mliečko pre moje dieťatko?

extansa1
9. jún 2016

Mam devat tyzdnovy dcerku a pije od narodenia Sunar premium1. Uz asi tyzden je neustale na flaske a malo co spi(pocas dna). Stale je hladna. Vypije 90 a je hladna. Dam jej dalsich 60 a stale hladna. Je mozne ze ju sunar nezasiti? Ma niekto s tym skusenosti?

dominikav123
10. jún 2016

@evittam určite je pre mna relevantnejši názor "nejakej vystudovanej pani primárky s rokmi praxe " ako poznámky anonymnych ľudí z netu 🙂

lorela
10. jún 2016

@evittam K tej "optimalite" - každá zodpovedná matka musí mať nejaké informácie o približných množstvách (z relevantných zdrojov) - čoho koľko dať malému dieťaťu.
Inak to môže dopadnúť tak, ako som párkrát mala možnosť zažiť, že "optimálny príjem tukov" bol pre 2 ročné dieťa skoro 200 g masla na deň a k tomu všetkého ďalšieho mliečneho v plnotučnej forme! 😖

sardinka335
10. jún 2016

@evittam no lenze verim tomu ze take blbe zeny sa najdu, ktore tomu decku ten liter vody daju....ver tomu, mna by to vooobec neprekvapilo.

lorela
10. jún 2016

@sardinka335 Veru ani mňa.
Ono napríklad úúúúplne stačia pravidelné návštevy ihriska, a človek sa tam toľko vecí dozvie, dopočuje a na vlastné okále uzrie, že má dosť 😀

yasminka137
10. jún 2016

Ono je uplne zbytocne hadat sa...desat lekarov a kazdy ma iny nazor.ja som davala vsetkym trom synom cajik uz od dvoch tyzdnov medzi krmenin.vsetci boli na UM.mliecko sa berie vlastne ako jedlo takze kludne ho potom moze zapit cajikom ci troskou vodicky.je to uplbe normalne.ved naco by potom aj vyrabali tie cajiky id jedneho tyzdna vsak...a prveho syna som rodila v zahranici pred sedemnastimi rokmi a uz vtedy mi tam dali vodicku z lekarne pre neho.teraz pri trerom synovi som mala to iste ako pises.ze vkuse by len papal...ja som mu zmenila mliecko.lebo to ho akosi nezasytilo a po zmene bolo vsetko ok.papali sme kaxde dve az dve a pol hodky.drzim palce a hlupe premudrene komentare si nevsimaj.

lorela
10. jún 2016

@yasminka137 Výrobca nie je pediater.
Aj piškóty sú od 6. mesiacov, ako výrobca uvádza, a tiež sú absolútne nevhodné v tomto veku, však? Ale ty musíš vedieť, ty si určite stelesnená múdrosť.

yasminka137
10. jún 2016

@lorela to som nenapisala...ale urcite vyrobcovia mudia mat aj info o takych veciach a ja niesom stelesnena mudrost.napisala som svoju skusenost a nazor a moje deti uz na polroka piskotky jedli takze pohodicka.vsetci zu zdravi bez alergii .k dr sme chodili len na ockovania.takze tak.a nechapem preco sa vlastbe di mna navazas... ja som slusne napisala svoje skusenosti ktore patrili autorke prispevku.takze si nechaj svoje komentare pre seba ok.

bluka2
10. jún 2016

@lorela Mas pravdu, do ca 1. roka je lepsie kojenemu dietatu nedavat vodu, mozno tak trosku v 40 stupnoch, inak netreba. Inak si tym vraj nahradzaju jedlo. Ja som sa na to ani nepytala, hovorili mi rovno po porode, pediater tiez potom. U nas to fungovalo super - nic jej nechybalo

lorela
10. jún 2016

@yasminka137 Navážam sa preto, lebo iných názory označuješ, citujem "hlúpe a premúdrelé komentáre", čo slušné nie je vonkoncom. A dá sa z toho vyvodiť, že potom jedine svoj názor považuješ za múdry.
Komentovať budem to, čo uznám za vhodné.

yasminka137
10. jún 2016

@lorela a ty akoze akceptujes iny nazor? Ja som pisala autorke.ktorej dietatko nieje kojene a niektore komentare voci nej boli fakt nepekne.preto som jej napidala nechsi ich nevsima ona sa tu prisla poradit a nie aby ju tu kritizovali ale poradili...je kazdeho vec a nazor a ja mu to neberiem.ked nefava cajik ani vodicku...moji boli na um.mliecku a po rade lekarov som davala madzi krmeniami pitie.nie

lorela
10. jún 2016

@yasminka137 V prvom rade vyslovujem ten svoj a ak ma začne niekto osočovať za to (teraz nemyslím teba) tak sa bránim.
A aspoň nikde sa o protichodných názoroch nevyjadrujem dehonestujúco, respektíve o jeho pisateľovi.

yasminka137
10. jún 2016

@lorela nikoho som konktetne neoznacila a tiez nieje pekne ked jej niekto napise ci je normalna ze krmi kazdu hodinu.ved preto tu pise.aby sa poradila s niekym kto yo zazil a urcite jej to nedobre padne ked si take precita.tak len na povzbudenie sim jej napisala nech si to nevsima .dakujem aj za tvoj nazor a tymto koncim tento moj prispevok.takze pekny den vsetkym

lorela
10. jún 2016

@yasminka137 Ja takým štýlom, aký si opísala "si normálna, keď..." - svoj názor nevyjadrujem.
Aj tebe pekný zvyšok dňa želám.

extansa1
autor
10. jún 2016

Dakujemm za vase nazory

evittam
11. jún 2016

@sardinka335 Tak tomu verím aj ja .... 😉