Koliky u dvojmesačného chlapca - bolenie bruška, nekakanie a neustály plač

meggy19
12. apr 2020

Ahojte dievčatá mám skoro 2mesacneho chlapčeka vymenili sme veľké množstvo mlieka a do teraz mi stále malý plače všetci lekary sa mi vyhovárajú na koliku a ja neviem už aké mlieko mu mám dávať lebo od jedného mi grca prúdom od ďalšieho ho bolí brucho potom mi prestal sám kakať a teraz už je aj stým problém kaká mi len cez rektalnu rúrku.porate mi čo mám robiť už som vyskúšala milumilk ,Sunar,Nutrilon a teraz Bebu.

anorev123
12. apr 2020

Ahoj, ja som mala ten istý problém s malým, keď sme prešli z MM na UM. Beba mi ho zapiekla a jednotkový nutrilon obyčajný tiež. V tvojom prípade to môže byť aj tým častým menením mlieka. My sme vyskúšali mliečko nutrilon omneo comfort a odvtedy mi malý sám kaká. A to podotýkam, že predtým mi týždeň nekakal vôbec a cez rektalnu tiež len s ťažkosťami a iba trochu. Bolo to hrozné obdobie preto si viem predstaviť čo prežívaš.

hennyinnsbruck
12. apr 2020

Uff no sa nečuduj toľko mliek za 2 mesiace??? 😲😲😲😲😲😲 Pre boha

hennyinnsbruck
12. apr 2020

Nechaj ho aspoň 3 týždne - 1mesiac na jednom mlieku... Plus probiotika, masírovanie bruška, kvapky...... A hádam sa to zlepší.

meggy19
autor
12. apr 2020

@anorev123 lenže od nutrilonu mi grcka a už fakt neviem čo mu mám dať lebo stále mi plače či cez deň alebo v noci a keď hovorím lekárom aký problém mám stále má odboji stým že ma reflux alebo koliku a keď som volala na gastro že nech mi spravia nejaké odbery mi povedali že oni teraz nerobia že sa mám ozvať o 3-4tyzdbe

meggy19
autor
12. apr 2020

@hennyinnsbruck no menila som mlieka preto lebo mi prúdom grcal a čo zjedol aj vygrcal tak čo som mala robiť ...dávam mu probiotiká aj snim civicm aj bruško mu masirujem aj kvapky espomisan mu dávam a stále mi plače jediné čo ho ukludny je teplý zábal na bruško ale aj to nie na dlho

hennyinnsbruck
12. apr 2020

@meggy19 nechať ho na inom z ktorého negrca.... To je naozaj veľa mliek, za taký krátky čas. Rob tie zábaly kým nepôjdete na vyšetrenie. Môžeš este feniklovy čajík skúsiť.

meggy19
autor
12. apr 2020

@hennyinnsbruck feniklovy čajík mu dávam prdí pekne len to kakanie je problém keď mu treba kakať je červený tlačí a nič a je nervozny

zenazaba
12. apr 2020

Mlieka sa nesmu striedat, to ti povie kazdy pediater. Reflux je do 6mes fyziologicka zalezitost, ak ti grca po kazdej davke, treba antirefluxnu polohu, v najhorsom pripade existuje aj AR Nutrilon, pripadne Gastrotuss. Probiotika uziva ake? Ziadne odbery tvoje dieta nepotrebuje. Staci prestat striedat mlieka. Ako casto mu davas Espumisan?

marlent
12. apr 2020

Ono to ani s mliekom mozno nesuvisi...moj bol cisto kojeny a bolo to presne to co popisujes (bez toho zvracania)
Revy kazdy vecer bezne aj 4 hodiny...cez den nervozny a kakal pomocou rektalnej dlho dlho dlho....

meggy19
autor
12. apr 2020

@zenazaba dávam ho na vyvisenu polohu aby mi negrcal ale stále zneho vide..probiotiká mi odporučila lekárka to biogaiu a espomisan mu dávam 3krad denne po 15kvapiek

meggy19
autor
12. apr 2020

@marlent no ja už neviem bo som sa radila už aj lekárkou a nevie mi už ani ona poradit

lucindav
12. apr 2020

@meggy19 naozaj, ja som tiez čisto dojčila a mala grcala prúdom. To nemusí byt vobec mliekom, proste reflux. A výhovorka ze koliky, ono to môžu byt naozaj koliky. Opatrná manipulácia po kŕmení, nosiť vo zvislej polohe aspon polhodinku, nech to v sebe udrží. V postielke vyvysit matrac. A neboj, prejde to časom.

meggy19
autor
12. apr 2020

@lucindav toto robím ale stále zneho vide lebo som bola na pohotovosti a tiež mi to tam kázali tak som to tak robila aj robím

zenazaba
12. apr 2020

@meggy19 Espumisan mozes davat s kazdym krmenim, nie len trikrat denne, Probiofix je lepsi ako Biogaia. Porad sa s lekarkou o Gastrotusse alebo AR formule... a prestan striedat mlieka. Zostan pri jednom. Opakujem, GER je fyziologicka zalezitosta koliky ma zo striedania mliek.

vikybotka
12. apr 2020

@meggy19 ja som mala taký istý problém 👌 po nutrilone prúdom a po bebe ar nekakala. Vyskúšala som sunar ar. Odporúčam jedine mlieko ktoré je vyvynute aj proti grckaniu aj proti zápche 🙂 od vtedy sme nemali tazkosti a taktiež som to striedala ako ty bola som zufala

meggy19
autor
12. apr 2020

@vikybotka ja som mu dávala klasický Sunar a ho zapieklo od vtedy mi nekaka sám

evitka83
12. apr 2020

@meggy19 my riesime nieco podobne. Davam hipp antikolikovy, skusali sme aj HA, ale stale mi grca, aj ked je to menej, problemy so stolicou. Kojim aj prikrmujem cca pol na pol. Este mi kamoska dala tip, ze deti to mavaju pri alergii na bielkovinu kravskeho mlieka. Tak v utorok vyskusam bezlaktozove UM. My sme s muzom obaja intolerantni na laktozu, tak mozno maly to ma vo vyssom leveli

vmatuscinova
12. apr 2020

@meggy19 zrejme ste sli klasickymi um a potrebuje skor nieco specialne, otazne je ci je problem reflux alebo alergia na bkm aj to tam byva, pri nekakani bez rektalnej ak je stolica riedka moze byt aj problem s laktozou k tomu, napiste na nutrilonlinku maju celu radu mluek vsetky priznaky mali by poradit ktore mluecko by mohlo zapasovat

meggy19
autor
12. apr 2020

@vmatuscinova od nutrilonu mi grcka

vmatuscinova
12. apr 2020

@meggy19 obycajny alebo ake mal oznacenie? Teraz ma ten nutrilon?

meggy19
autor
12. apr 2020

@vmatuscinova mal Nutrilon colics od toho vrcal a aj Nutrilon ar to som mu davala striedavo tak mi kázala na gastre lekarka

vikybotka
12. apr 2020

@meggy19 vyskúšaj Sunar AR

vmatuscinova
12. apr 2020

@meggy19 ak ho videli aj na pohotivosti aj gastre nic patologicke nenasli tak zrejme ozaj potrebuje len zastabiliovat po tolkych zmenach mliecka. Priznaky alergie na bkm by zrejme videli takze hlavne to polohovanie, casom to vrackanie ustupi. Otazna je stolica aka z neho ide ci je izaj zapeceny alebo riedke zadrziava. Masaz bruska, nahrievanie vankusikom, nosenie v satke na zabku a posadzovanie ako pti bezplienkovej komunikacnej metode by mu mohli ulavit. Ak j stolica riefka ar mlueko v kombinacii s coliprevom by mohlo pomoct

lucindav
12. apr 2020

@meggy19 myslela som tym ze je to proste reflux a vyvráti mlieko akékoľvek das. Odznie to po nejakom polroku. Aj koliky časom prejdu. Babo priberá? Ja som koľkokrát musela aj 5x za den prezliekať. Niekedy sa tak zgrcala ze som si bola istá ze jej v bruchu nic nezostalo. Kojila som, umelé som nechcela davat, tak som s tym proste žila. Dcéra mi napriek tomu priberala tak som to inak neriesila. Ani lekár to nepovažoval za potrebné keďže pekne priberala.

vcelicka202
12. apr 2020

@meggy19 my máme Sunar AR a pomohlo... Tiež grckal nedalo sa mu kakat a po prvej poradni nám dala Sunar AR a bolo ôk. Tiež dávam od začiatku Probio Fix.

darina2711
27. apr 2020

@meggy19 ono to ťažko povedať ...striedanie mliek-ti je diskutabilné,niekedy je to fakt kolíka,reflux,no inokedy to môže byť jednoducho aj mlieckom,a keď sa to nevyskusa a ziaľ inak ako na dieťatku to nejde,tak to nezistis...je ich toľko na trhu že nevedno z čoho vyberať....po pravde,mne môj malý tiež grcka, má a vyvýšenu postielku,lezka na boku,aj tak ho to davilo,už som tuná o tom písala...