Ktoré umelé mlieko je najlepšie proti refluxu?

zuzioli
13. mar 2012

Ahojte maminky chcem sa opýtať či mlieko na reflux môžem dávať aj bez vyšetrenia u gastro, (kým sa objednáme a pojdeme tam) a aké značky umelých mliek majú tie AR proti refluxu a s ktorými máte skúsenosť a akú? dakujem za radu..

babajaga
13. mar 2012

Ahoj,kazde mliecko ma svoju AR verziu 🙂 Najznamejsie je od Nutrilonu,Beby,nas maval place po nakrmeni,som myslela ze skryty reflux a doktorka mi na skusku predpisala Nutrilon AR,ale to mliecko nasmu nesadlo...sice po krmeni neplakal,ale zato nemohol odgrgnut a bolo mu z neho tazko...ono to mliecko je huste a ked ho zarobis sama pena.....ak ti moc nevracka,radsej by som to riesila polohovanim po krmeni...porad sa s doktorkou...mozes ho mat na predpis,vyjde o moc lacnejsie,akoby si ho mala kupovat....

bambibam
13. mar 2012

@zuzioli ja som bola teraz na gastre v domienke spolu s pani doktorkou ,že máme reflux,ale sono ukázalo ,že sme plný vzduchu (plyny) a tak sme dostali rekt.rúrku ,espumisan a sirup Gastrotus baby -keby sa to celý deň neupravovalo tak na noc dať 1-2ml,lebo tie plyny spôsobujú vracanie a aby sa niečo aspoň v noci udržalo a začal priberať.Na tvojom mieste by som šla sa objednať a tvrdila ,že je to akútne ,aby ti poradili. Veď tam malej sonom rýchlo zistia prečo blinká,vracia. Bolo by to naškodu keby si ju liečila na reflux a mala by plynatosť.

tinika
13. mar 2012

ahoj, my sme toto riesili v decembri a kedze to moze predpisat len gastro lekar tiez sme si kupili sami prv sme mali nutrilon AR ale nerobil mu dobre, tak sme presli na humanu AR, prv sme mali sunar ale ten antirefuxne mlieko nema a tiez sme sli az do kosic, bo u nas mali volne az v januari tak vies ako som tuzila zazivat ten plač a trapenie este dalsi mesiac bo maleho zrejme aj zaha palila, my sme mali aj plyny ale mame aj stredny reflux, uz som chcela pomaly prejst na normalne lebo kazlai pouzivat do 3m AR mlieko ale hned ako sme mu dali sa zgrcal tak sme sa vratili k AR mlieku

viki2912
13. mar 2012

my sme uzivali nutrilon ar a sme velmi spokojni,do nejakeho 12 mesiaca ho preplaca poistovna,teda viac ako 50 percent.odporucam!

macamac
13. mar 2012

@zuzioli ahoj, my sme mali Beba AR a v pohode 😉

andrejka1974
13. mar 2012

my sme mali nutrilon AR do roka sa da aj na predpis a mala ho pije este aj dnes vecer pred spanim a cez vikend aj cez obed a ma ho rada hoci uz ma 3 roky a 6 mesiacov

katren
13. mar 2012

@zuzioli my sme mali nutrilon AR1 a bol v pohode, ale ako sme presli na AR2 koniec....brusko bolelo, koliky, nemohol sa vykakat.....
tak sme presli na Hipp, ten je super, ale riedky, tak nakoniec zahustujeme nemliecnou kasou 😉 stoji to ovela menej ako AR mlieka a Hipp mu vyhovuje, tak preco menit? 😉

kralicica
13. mar 2012

su len dve hlavne nutrilon AR 1 a beba AR 1. my mame masivny reflux, nepomahali nam ani ARka ani sirup gastrotuss ani nutriton, skoncili sme v nemocnici, lebo sa az mala dusila. ak by si mala zaujem poslem ti BEBA AR lebo nam ostali dve krabice a chcem to darovat. nech to niekomnu pomoze. mozes to davat aj bez receptu ale potom treba ist lekarovi aby vam to potvrdil. len si daj pozor, tie mliecka velmi zapekaju kedze su hustejsie. takze treba davat aj kvapky espumisan alebo sam simplex a pod. ak by si mala zaujem napis IP, pa

luciauk
13. mar 2012

my sme používali Beba AR pre druhú dcéru, poisťovne to preplácali len do 5 mesiacov, bolo to velmi drahé, ale oplatilo sa, velmi pomohlo. po 7mom mesiaci sa jej reflux upravil sám

jogal
26. apr 2013

@katren vidím, že už dávno ste sa o tom bavili, ale teraz sme začali s HIPP AR. Nemali ste problém s kakaním. Stvrdlo nám totiž hovienko a kakáme s plačom len každý druhý deň. Dík za odpoveď.

katren
26. apr 2013

@jogal my sme Hipp AR nepili.....pili sme normalny Hipp Combiotic a zahustovala som ryzovou kasou alebo nutritonom....

jogal
26. apr 2013

@katren a kakali ste v pohode? Lebo aj my sme to najskôr robili s nutritonom a bola to katastrófa. 😝

katren
29. apr 2013

@jogal prepac....
hej, kakali sme v pohode....len neviem, ci by som este pred 4-5-tym mesiacom skusala tu ryzovu kasu.....radsej ten nutriton...

kokorunecka
29. apr 2013

Moja malá po Nutrilone AR vracala nonstop.. Pomohlo nám France Lait AR.

edita84
29. apr 2013

Ahoj ja som pri oboch deťoch používala Nutrilon Ar a negrckali. u malého som chodila kupovať do madarska milupa milumil AR bol cenovo výhodnejší

jogal
29. apr 2013

Uvidíme opýtame sa lekárky, lebo máme už 7,5 kg aj keď máme len 3 mesiace.
@katren

abbie
29. apr 2013

Nutrilon anti reflux alebo zahustit klasicke mlieko

sweeti
14. jan 2016

@kokorunecka Mohla by som ta poprosit o info o mliecku FL AR.Pri nutrilone ste nemali problem z kakanim?My hrozny tak chcem skusit FL AR.Nezapekalo vas pri nom?Tiez sa tak hrozne napeni pri miesani akonutrilon.Sak tolko vzduchu sa musia nahltat.

kokorunecka
14. jan 2016

@sweeti Ahoj.
FR malú nezapekalo, ona Nutrilon nemohla skrz to,že aj napriek označeniu AR ho vždy vyvrátila.
Už je dávno,ale mám pocit,že nejak extra nepenilo.

jaruska1234
14. jan 2016

Nutrilon Ar my sme používali lebo sme mali reflux ,nam velmi pomohol.

lara1507
14. jan 2016

Humana AR a Novalac AR sú top! Chod po značkách nie až tak dostupných.

dezire1000
14. jan 2016

My mame bebu ar

sweeti
15. jan 2016

@lara1507 A kde sa da kupit ten novalac prosim?

ankat
28. jan 2016

My mame Hipp AR spokojnost...Beba Ar nam robila problemy s kakanim a bolelo brusko...

zuzka_1985
7. feb 2016

moj maly pri refluxe pil nutrilon AR a znasal ho dobre. predpisala nam ho detska lekarka, nemuseli sme na gastro.

salome51
7. feb 2016

@zuzioli náš Alexejko pil Nutrilon AR a toto mlieko mu naozaj vyhovovalo. Myslím si, že ak mu dáš AR mlieko aj bez vyšetrenia na gastre nič závažné sa nestane, ale ak nezvracia príliš, počkala by som si radšej na vyšetrenie. 😉

naka.n
27. sep 2016

ahojte.Mame doma mesacne babo a kupili sme mu nutrilon ar..ale mam picit, ze je dist huste..peniste a musi dost tahat a zaspava.Mali ste to aj vy, alebo ste mu dalu cumlik 2 s vetsini dierkani ?

sweeti
28. sep 2016

@naka.n Ano daj vacsi cumlik😉

divana
19. aug 2017

@ankat viem ze si pisala davnejsie aj ja davam malej hipp ar, je super ze sa vie vykakat ale na spodku vzdy zostane to huste ako si ho robila alebo aky typ flase simala aj sa pamatas? Dakujem