Mám dávať štvormesačnému synovi na noc umelé mlieko?

16. okt 2020

Ahojte, mám 4m syna , je plne kojený, ale poslednú dobu chce v noci jesť aj každú pol-trištvrte hodinu. Viem že nedostatok spánku patrí k materstvu ale ja som už vážne vyčerpaná 😭 spím tak 2 hodiny pretože veľa krát keď sa už zobudím na to kojenie tak už znova nezaspím aj hodinu, dotoho sa zase zobudí na papanie, no proste nevladzem. Poraďte čo mám robiť ? Mám mu dávať na noc UM, alebo mám vyskúšať nejakú kašu? Alebo čo sa robí v takýchto prípadoch ? Musím to len vydržať ? Dokedy? 😭

cookie29
16. okt 2020

V prvom rade treba vedieť že spánková regresia okolo 4m je normálna a bežná. A kojí sa na požiadanie, aj v noci. Ak začneš prikrmovať, je veľká šanca že kojenie veľmi rýchlo odíde. Akože ak je to Tvoj cieľ, žiaden problém. Ale ak chceš kojiť dlhšie, tak je lepšie požiadať niekoho o pomoc cez deň. Nemôže Ti babka napríklad zobrať malého na prechádzku aby si sa Ty mohla vyspať? Alebo skús spat keď maly spi cez deň.
Ja viem že to je o život, ja som už musela ísť naspäť do prace (8h-18h), dieťa plne kojene a v noci sa budilo aspoň 6krat. Riešili sme to spoločným spánkom, takto som mohla kojiť a driemať.

0silvia0
16. okt 2020

tiež som to riešila spánkom s dieťaťom. Nezvládala som v noci to vykladanie z postielky a do postielky, zaspávala som posediačky pri kojení a bála som sa, že mi vypadne z rúk. Druhé dieťa bolo úplne iné, to v noci aj spalo.

adriannasvk
16. okt 2020

Ak mas iba jedno dieta,snaz sa pospat aj cez den,je to narocne. Ale zase bezpecnost je na prvom mieste. Ak mas byt cele noci hore,o chvilu odpadnes z vycerpania. Ak chces,skus dat malemu na noc UM a uvidis,mozno sa zobudi aj tak, a to bude znamenat,ze chce byt pri tebe ak bude spat tak sa asi potrebuje poriadne najest. Mam kamosky ktore cez den kojili a na nic davali UM lebo cele noci nespali a nevladali. Mam kamosky,ktore boli na poziadanie dietatku ci den ci noc,kazdu chvilu a dieta si z nich urobilo cumel a budili sa aj 10x v noci....kazde dietatko je ine. Vyskusaj a uvidis. Ak mas kamosku co pouziva UM nech ti odoberie 1-2 davky a uvidis. Mozno ti to maly ani nevypije

veronicka1901
16. okt 2020

Ja som mladšiu dcéru prikrmovala od malička na noc umelým mliekom a v pohode som ju kojila ž do jedného roka, keď sa sama odstavila (prestala piť v noci a potom už aj cez deň).

era777
16. okt 2020

Ja som skusila aj UM aj kasu a nepomohlo aj tak 😁 proste si potrebuje svoje pocuckat, asi len treba vydrzat

bluka2
16. okt 2020

A keby spal s tebou, tak aj tak nezaspis po kojeni? Lebo aj môj jedol často, ale v noci ma to nerusilo teda takto, keď spíme spolu.

autor
16. okt 2020

@bluka2 on práveže spi somnou stále a kojím ho stále po ležiačky pretože len takto mi po kojení spi ďalej keď som ho prekladala do postieľky tak sa vždy pritom zobudil a mal párty do rana. Takze už to robim tak že spi somnou a keď chce papať len si ho otočim a dám prso len fakt to je každú noc častejšie 😃

era777
16. okt 2020

Podla mna citi nejaky diskomfort (mozno zuby) moj mal tiez taketo obdobie a trvalo to cca 2 tyzdne, milion krat na prsniku v noci kazdu pol tristvrte hodiny ani poriadne nejedol, len si pocucal a spal dalej 🤷 ukludnovalo ho to ...zuby este stale nema, ale uz vidim v dasne z predu take ,,biele kocky,, 🤣🙈 kludne sa mu mozu drat zuby do dasien ani o tom nevies ... kojenie nieje len o jedeni, ale aj o pocite bezpecia a pri bolesti tiez pomaha a ukludnuje

lubi40
16. okt 2020

u nas to bolo to iste. Ja som na radu pediatricky dala malemu na noc plnu flasu mlieka (rozumej 210ml) a zo dna na den za zacal z 8x budit 1x. Takze u nas pomohlo.

bluka2
16. okt 2020

V každom prípade držím palce a raz to určite pominie 😉

deti95060810
16. okt 2020

vydržať... je to náročné, ale prídu ešte aj náročnejšie obdobia .... Držím palce.

lucik194
16. okt 2020

za mna ano, kludne davaj vecer umele mlieko, ja som tak davala, a ver mi ani jedno dieta neprestalo cuckat kvoli jednej flaske vecer....
u mna to bolo preto ze proste narocne deti, vecer proste nebolo co cuckat.
po flaske zaspali (obe deti to tak mali) a spali do 02:00 potom som ich nakojila a spali do 06:00
za mna to najlepsie co sme mohli urobit, proste vyspala som sa aj ja deti.....
za mna pomohlo

sara07
16. okt 2020

ja som pri poslednom nakojila a dala um a cez noc tiež dala um
lebo som vedela že kojace gestapo ako pri prvom už by som nedala ,
vyspíš sa aj ty aj viac mlieka bude
ano ostatny budu hučat že sa na flašku nauči a nebude jest , a čuduj sa svete fungovali sme tak 8 mesiacov a dobre bolo

luciannka83
4. nov 2020

Ja ti poviem moju skusenost....nieje to hladom. Mate len take obdobie. Ja som presne toto spravila, ze dom nasadila umele na noc a vies co sa stalo? Budil sa rovnako. A to som prisla o posledne kojenie v polospanku. Nad ranom sa budel snad nonstop. Vezmi ho k sebe do postele a koj po lexiacky. Najdi si sposob. A do kedy? Syn ma 10 rokov a dnes v noci bol 3x hore. 😅