Mám dávať 5 mesačnému synovi za príkmom aj vodičku?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

5 mesačného syna som musela odstaviť od dojčenia, pretože už odmietal prsník.

Mám mu za príkmom podávať aj vodičku?

Mám mu vodu ponúkať v priebehu dňa?

Pred spaním mu dávam kašu 150 ml a za tým bol zvyknutý ešte vypiť materské mlieko a zaspal.

Môžem mu za kašou dať umelé mlieko?

Pretože bez mlieka pred spaním nezaspí. Cez deň vypije max. 90 ml každé tri hodiny.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, v priebehu dňa mu treba aj ponúkať vodičku okrem mlieka. Návyk postupne na cca 150 ml. Samozrejme za kašou pokojne môžete dávať mliečko na uspatie.

Neviem akú má hmotnosť, ale v podstate 90 ml každé 3 hod by vychádzali 720 ml denne. To by bolo úplne fajn. Treba sa riadiť aj celkovým stavom synčeka, či je spokojný, či dlhodobo priberá, či má pravidelne pocikané plienky.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička