Máme po Nutrilone HA pokračovať Nutrilonom 4 alebo HA3?

sejbry
28. feb 2013

Maminy, prosím Vás ,ktoré ste dávali Nutrilon HA po ukončenom 18.mesiaci ste prešli na ´´obyčajný´´ nutrilon 4 alebo ste pokračovali v HA3? Konkretne máme v rodine alergiu na BKM a keď dám malému čokolvek mliečne ako napr. jogurt,cotagechesse, nebodaj kravské mlieko v niečom ,máme ´´náklad´´ v plienke 🙂 A funguje to tak,že čím dlhšie dávam HA , tým skôr sa alergii vyhneme??? Ďakujem 🙂

martini
28. feb 2013

Neviem odpoved, len som chcela napísať, že aj mňa odpovede zaujímajú. lebo mi máme 16 mesiacov a pijeme tiež Nutrilon HA a som sa zamýšlala minule nad tým, že do kedy... Upravené mliečne výrobky nám robia plienkový problém len niekedy, ale čisté mlieko (napr. v palacinke) problém je... takže dakujem, že si založila túto otázku 🙂

luliu
28. feb 2013

Aj mna zaujímaju odpovede. Syn má 2 roky a stále mu dávám 3 HA, aj z dovodu, že nechce papat, ale mlieko má rád, tak sa bojim zmeniť, aby neprestal pit aj mliecko. Škoda, že si nezalozila diskusiu ....

ekinkala
1. mar 2013

ahoj tak pokial ma tvoj maly alergie na mlicko neviem prestne s coho sa sklada to druhe nutrilon ale precitaj si cele zlozenie toho aj toho a ak nenajdes dvovod nedat mu ho tak kludne mozes .A pre maminky ktorych deticky niesu alergicke na mliecka kludne mozete zmenit mliecko moj maly papaval bebu do 2 rokov a tiez velmi lubi mliecko na ranajky tak som zmenila a nebol problem jedine mliecko ktore mi odmietol bol sunar lebo ten je taky bez uplnej chuti obycajne kravske mliecko mi nevypije ani zanic ale posledny mesiac mu robim kakao na desiatu do poharika a on to vola ze ma kavicku hiii,ale zase on nema problem spapanim keby mohol spapa aj mna hiiii,kludne zmente len ne sunar nanho ked nieje dieta naucene od malicka tak si tazko zvykne inak vsetky ostatne su skoro podobne

simca06022011
1. mar 2013

Podla mna toto je otazka na pediatra alebo alergologa, my sme mali do cca 7-8 mesiaca HA a presli sme v pohode na obycajne mlieko ine... Obycajne mlieko mi pije iba posledny cca mesiac-dva, nutrilon sa uz snazim obmedzovat ako sa da... aby sme sa od neho oducili postupne

leho29
25. okt 2015

Ahojte. Ja mam dvojicky, tie vyrastali na Bebe ha ... V roku uz pili obycajne, stolicu som neriesila .. Bo ju mali stale cudnu ... Jeden mal nakoniec v troch rokoch potvrdenu alergiu na mlieko, a dostal nahradu ... Ktoru samozrejme nechcel .. Bol bez mlieka , jogurty syry termixy atd.. V pohode papal. Ked chcel dala som mu potom aj pohar mlieka. Ked nechcel nepytal, hlavne nenutit. Telo sa vie co chce a co nie ..
Teraz maju 8 a uz uplne v povode .mame kravske mlieko.
Mam vsak aj dcerku, ta ma teraz 1rok, jej neplanujem davat pit kravske, po tom vsetkom co som si presla . Pije Nutrilon HA 2 .. A planujeme uz prechod na HA 3 .. Dovod .. Ja som silny alergik , chalani maju tiez alergiu . Tak aspon malej nech to odsuniem ako sa len da. A hlavne nech ma slabsiu ..
Ak niektorej ostalo Nutrilon HA3 ... Kupim ..😊