Kedy sa majú zavádzať instantné mliečne kaše?

Zodpovedané
31. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom instantných mliečnych kaší. Na obale sa často píše, že sú od 4. mesiaca. Vtedy ale ešte dieťa nemá zavedenú BKM.

Keď budem kaše pripravovať, je to považované za zavedenie bielkoviny kravského mlieka?

Môžem dávať ďalšie mliečne produkty, alebo je nutné ju zaradiť ešte neskôr 3 dni formou jogurtu?

Alebo sa mliečne kaše môžu až po jogurte?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšina mamičiek zavedie BKM tak, že o tom ani nevie - práve v mliečnej kaši. Ale tam je BKM upravovaná a nie je taká ako v jogurte. Preto zavedenie v jogurte určite 3 dni po sebe. Zaviesť ich môžete kedykoľvek po začatí prikrmovania. Väčšinou sa kaše zavádzajú v 2. mesiaci prikrmovania.

Instatné mliečne kaše sú poväčšine ochutené, čo je "škoda". Deťom zvyknú chutiť aj bez pridaného dochucovadla Prípadne dochutenie kúskom ovocia doma, tak, že viete, čo tam reálne dávate.

Niekedy sú tieto kaše aj pricukrené, na čo si treba dávať vyslovene pozor a dobre pozerať zloženie výrobku. Je to pri prípravkoch, ktoré sú určené na 4 mesiace +.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička