Papanie umelého mlieka mesačným bábätkom a pučenie sa

patik114
4. apr 2021

Dobrý deň poprosím o radu dcérka papa iba umelé mlieko Sunar complex prešli sme z Beby a Nutrilonu na Sunar complex ale keď papa strašne sa puči , prdí nafukuje ju , plače pri každom papani aj po papani ....vkuse ju nafukuje dávam jej aj espumisan aj probiotiká a nejak to nezaberá ....myslíte že treba opäť zmeniť mliečko ? Ďakujem

uzlanka
4. apr 2021

Nie je dobré tak veľa meniť mlieko... už ste za mesiac veľmi veľa vymenilo... určite sa treba poradiť s doktorku.... moja vlastná skúsenosť dojčila som aj dokrovala a dcérke robili problém kvapky devit a UM. Nakoniec sme začali kupovať mlieko z Nemecka ktoré bolo zložením úplne iné a dávali sme vigantol... pekný deň a veľa zdravia

patik114
autor
4. apr 2021

@uzlanka ďakujem budem jej volať v utorok lebo pri každom papani je to hrôza

katkamatka7
4. apr 2021

@patik114 Uľaviť jej môžeš jemnou masážou bruška a cvičením, pri ktorom jej priťahuješ nožičky ohnuté v kolienkach ku brušku a od bruška, striedavo aj spoločne.

sterea
4. apr 2021

Môžu jej škodiť vitamíny ak jej dávate. Mám kamarátku, ktorá pchala od narodenia kadejaké vitamíny deťom a tie im robili zle, ja som žiadne nedávala a bolo to v pohode, ak jej lekárka nepredpísala z nejakého dôvodu užívanie liekov/vitamínov tak jej nedávajte. A presne ako ostatné žienky hovoria, meníte príliš často mlieka. Sú aj mliečka na citlivé brušká, do roka vám môže recept predpísať obvodná lekárka. A samozrejme cvičiť s nožičkami je fajn, ale nie hneď po jedle. Možno skúste dávať mliečko v menších dávkach a častejšie. Kľudne môže byť chyba aj v dudlíku, môžete mať veľkú dierku a malá sa rýchlo naláduje. Ak si dobre pamätám mali by existovať špeciálne dudlíky, skúste sa v lekárni popýtať.

katkamatka7
4. apr 2021

Cvičenie pred jedlom, lebo aspoň hodinu, dve po jedle. Áno, dôležité .

jvasenka
4. apr 2021

@patik114 nam nerobil dobre vigantol, presli sme na devit - do ranneho mlieka ale mozno ide aj o intoleranciu alebo o abkm - opytaj sa ci by ste nemohli skusit coliprev napr a urcite nemenit tak casto um

hipuska
4. apr 2021

Môže ísť aj o spôsob jedenia. Že pri cucani nasaje aj veľa vzduchu

emilka_1
4. apr 2021

Problémy zvykne robiť Vigantol aj DeVit, rovnako Espumisan, Sabsimplex a podobné probiotika - tie vysaď a nedávaj vôbec, možno sa pučí práve z nich. Skús opatrne dvíhať nožičky k brušku, a tak ho masírovať. Odporúčam spraviť normálne kamilkový sáčkový čaj a zarobiť doňho UM. Ani feniklovy radšej nedáva, ten tiež zvykne dosť nafukovať. Mlieko nemen a nejaký čas používaj iba toto jedno, ktoré práve dávate. Snáď niečo pomôže 🙂

ingrid28
4. apr 2021

@patik114 my sme takyto problem mali no nie z mlieka, ale preto ze maly netoleroval vigantol, kt. je bezne predpisovany. Vymenili sme ho za devit a vsetko bolo v pohode ;)...inac maly bol najprv dojceny a potom mal sunar 🙂

patik114
autor
5. apr 2021

@emilka_1 Akurát jej dávam Devit aj probiotiká biogaya

sterea
5. apr 2021

@patik114 -Devit jej predpísala lekárka? Ak nie nedávaj jej ho.

sterea
5. apr 2021

@patik114 -alebo ho aspoň na pár dní vysaďte. Podľa mňa aj tie probiotiká sú zbytočné, skúste jej pár dní nič nedávať a uvidíte či dôjde k zlepšeniu.

patik114
autor
6. apr 2021

@sterea mali sme vigantol ale že nafukuje tiež od neho

sterea
7. apr 2021

Devit a vigantol je v podstate to isté, vysaďte to aspoň na týždeň a uvidíte. Ak nie je chorá nie je dôvod to užívať.

patik114
autor
8. apr 2021

@sterea včera som jej nedala aj tak ju nafukovalo

sterea
8. apr 2021

Treba vydržať pár dní kým sa z tela vyplaví.