Dokedy potrebuje dieťa v noci piť mlieko?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

dokedy dieťa potrebuje v noci piť mlieko?

Kedy a ako ho treba odúčať od tohto zvyku?

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od dieťaťa - cca do toho roka väčšina detí vyžaduje aj nočné kŕmenie. Potom je to individuálne aj podľa celkového jedálnička, povahy dieťaťa.

Ak to vyhovuje rodičom, dieťaťu to neovplyvní jedálniček a má dobre umyté zuby, tak do 2 rokov je to úplny štandard. Potom to väčšine rodičov začne prekážať a začnú hľadať alternatívy. Niekto siahne po vode do fľašky, niekto po ukončení fľašiek (často cez plač prvé noci) a nájdení inej formy upokojenia.

Nikde nie je napísané čo je v norme a čo nie. Asi to záleží od rodiny, jej preferencií a povahy rodičov aj dieťaťa.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička