Poraďte umelé mlieko pre trojtýždňového bábätko

sabinka2019
23. máj 2021

Mam 3- týždňové bábätko a už si nevieme rady. Prosím poraďte mi. Ide o to že od narodenia sme mu dávali UM Nutrilon keďže bohužiaľ ja mlieko nemám. Po nutrilone mal pravidelnú stolicu každý deň 5 dní no zrazu ako sme mu kúpili nové balenie tak začal mať zápchu skúsila som mu len na skúšku dat o trošičku menej odmeriek a vtedy sa vykakal normálne, doktorke jak som to povedala tak že mám zmeniť mlieko na Hipp a ten mu dobre nerobil tak zmenili sme mu na france lait stále bez zmeny ma zápchu doktorka na kázala kúpiť Beba comfort ten zatiaľ pijeme 4 deň a už sa bojím stále meniť mliečka ale aj po tomto mlieku sám nekaka. On tlači a nejde mu to už keď je veľmi zle musím mu do pomáhať z rek. trubickou. Prosím poraďte mi niečo čo by nám mohlo pomôcť. Keď tak rozmýšľam tak aspoň po tom nutrilone keď som mu dala menej tých odmeriek tak aspoň sa vykakal ale teraz už vôbec nie.

lesnajahodka
23. máj 2021

A skúšala si ho dávať kakať nad umývadlo/nočník/wc ako pri BKM? Nám sa takto stále krásne vykaka, stači vystihnúť chvíľku kedy sa snaží tlačit a ísť aspoň skúsiť 🙂. Držím palce

misickaa4
23. máj 2021

@sabinka2019 sunar ar

livka283
23. máj 2021

@sabinka2019 nám pomohol Nutrilon profutura a ešte je vraj dobrý kendamil, majú menej zložiek a tým aj menej zaťažujú trakt, môžte dávať aj biogaia probiotické kvapky , prípadne doplniť fenyklovy čaj je od 1.tt

sabinka2019
autor
23. máj 2021

@livka283 dávame harmancekovy čajík, kvapky sab simplex do každej fľašky 15 kvapiek, probio fix a medzi krmeniami vodu dojčensku a stále nič.

evkamotka
23. máj 2021

Babo ma 3 tyzdne a skusili ste uz 4 mlieka, to je strasne vela. Tlacite na pilu. Jedno mlieko sa skusa ovela dlhsie.
Co s nim robite cez den? Vzdy ked nespi, treba s nim cvicit. Samé sa vela nepohybe, creva stoja. Podporuj peristaltiku. Stále stále, co najviac kym je hore. Davat na brusko, na bok, druhy, krcit nozicky, kopat s nimi atd atd.
Este sa da pouzit rurka
V mlieku ma babatko jest aj pit, ine tekutiny mu netreba. Aby si potom neriesila, preco slabo pribera ;)

livka283
23. máj 2021

@sabinka2019 prvú dcéru som výlučne kojila, do pol roka ani vodu ani čaj nechcela a dr. mi tvrdila, že kojené deti nemusia mať stolicu aj 5-6dni, že je to ok, ale mala také kŕče, že sme 4mes.fungovali na rektalnej rúrke aby sa vôbec vykakala, plus coliprev, espumisan comfort , neskôr babycalm, lekárka nám to odobrila, teraz sme so synom na UM a až po zmene mlieka je to ok , nič nemusím dávať...tiež sme sa trápili s obyčajným Nutrilonom , verím,že sa čoskoro ustálite a budete spokojní ❤️ každé bábo je individuálne, tak snáď čím skôr nájdete vhodnú kombináciu 🙂

sabinka2019
autor
23. máj 2021

@evkamotka práveže sním cvičíme, masírujem mu okolo pupčeka z pupikom, z nožičkami na bruško ho dávam už ďalej neviem čo mám viac urobiť. A pani doktorka mu takto menila tie mlieka. Ja som mu len zmenila na france lait a to som si myslela že mu pomôže

livka283
23. máj 2021

@evkamotka som sa usmiala, môj má 4,5 mesiaca,je na UM, voda , čaj od mesiaca a máme krásnych 9kg 😀 , kojené deti by nemali piť navyše do 6mes.nič, aby sa prisali čo najčastejšie aby mamine sa tvorilo mlieko

sabinka2019
autor
23. máj 2021

@lesnajahodka on práve viac krát do dňa tlači ja vidím ako tlači vtedy si ho dávam na bruško a tak sním chodím ani to nepomáha on aj keď tlači nejde mu to

evkamotka
23. máj 2021

@livka283 nie len dojcene, vsetky babatka do 6m vodu nepotrebuju a 3 tyzdnove uz vobec. Bez ohladu na priberanie, aj ked aj to sa moze stat

dioliana1
23. máj 2021

Skusali ste UM s cajom /zmiesane spolu vo flasi/?

alenka2101
23. máj 2021

My sme davali od narodenia mlieko babylove ,uplne sadlo..a ked ze chlapcov niekedy bolieva v noci brusko,tak pomohli kvapky espumisan..kakanie bolo uplne v pohode 😊

simona92101
23. máj 2021

@evkamotka popri dojceni ine pit netreba.ale pri UM treba davat pit aj ine tekutiny☝ nachodili sme sa s dcerkou po gastro vysetreniach,a tam nam prizvukovala lekarka,ze treba davat pit ked babo pije UM,kedze mlieka obsahuju vela zeleza a vacsinu deti tieto mlieka zapekaju.my sme UM zarabali do kamil.caju,inak mala tuhu stolicu a bala sa tlacit.

hruska91
23. máj 2021

Aj nas zapekalo skusili sme 2 mlieka, lekarka nam naodporucala rychlo menit znacku. Skoncilo to tak ze sme miešali sunar ar(lebo mala silný reflux a nepriberala, no zapekal ju) + sunar comfort (ten ju posunul na wc, no vracala z neho). Miesali sme to 1:1. a to jej sadlo... každé dieta je ine, ine mu vyhovuje. Suhlasim ze ste skusili vela roznych mliek, treba nechat brusko oddýchnuť. Neboj nandete si cestu, teraz je to tazke, no aj oni je na svete len 6 tyzdnov, este sa to zmeni...prve tri mesiace su najtazsie..bude lepsie, len vydrzat a trpezlivosť 🙂 (viem o com hovorim :D ) 🙏🏻

hruska91
23. máj 2021

@hruska91 *neodporucala

hruska91
23. máj 2021

A k tej vode, ak mas na UM napisane humidizovane = znamena to, ze obsahuje pre dany vek dostatok tekutin, a ine nemusis davat. Ak ho ale zapeka tak trochu zvysit príjem tekutin nezaskodi. Tak nam to vysvetlila dr. Ak uz zacnu prikrmy, tak samozrejme uz aj voda (caj sme nedavali). Nasa ma skôr problém ze vodu pit nechce, len na striekacku -_-

mamamasama
23. máj 2021

@sabinka2019 u nas sme do 3 mesiacov vymenili skoro vsetky mlieka ake su na trhu... uz sme boli zúfalí a nakoniec pomohlo najlacnejsie mliecko Babylove z DM.. maly ma uz 3-ku a nikdy s nim ziaden problem nebol...

mamamasama
23. máj 2021

@alenka2101 nás tiez zachránilo len Babylove 🤩

nikpa
23. máj 2021

@sabinka2019 za 3 týždne 4 mlieka mu nestačili ani zaucinkovat. Kým jedno začne, trvá to niekoľko dní. Ja by som pri jednom zostala aspoň týždeň. Inak ta Beba comfort nie je zlá z skúste pri nej zotrvať. To menenie mlieka môže byť v takomto množstve viac na škodu

lesnajahodka
23. máj 2021

@sabinka2019 ešte som ti chcela napísať, že my sme toto mali s malo keď mala dva týždne. Tiež tiskala, ale nič dokonca až 10 dní. Ale dr povedala, že kým papa a spinká tak 11 dní je Max dokedy počkáme až tak sa bude niečo riešiť. A fakt som nerobila nič a ona sa v noci, len tak, bez plaču bez ničoho vykakala🙂 a potom zas mala dlhšie pauzu. Teraz sme už bohužiaľ ale na UM a kaká kazdy den. Skús len vydržať trošku, telíčko si možno podarí samo🙂

sabinka2019
autor
23. máj 2021

@mamamasama na to babylove mlieko som čítala že sa používa popri dokrmovani mm. Môžem mu len výlučne dávať to babylove?

mamamasama
23. máj 2021

@sabinka2019 ja som nedokrmovala,bol výlučne na Babylove, takze urcite ano 🙂

evkamotka
23. máj 2021

@sabinka2019 moze byt vylucne na babylove a ano, skusit to mozes ale kazde brusko je ine. Ziadny svaty gral si neobjavila, je to dalsie z tych x co su v predaji. Mojho syna z babylove velmi zapekalo.
Naozaj by som sa popri hladani mlieka vyrazne sustredila aj na ten pohyb babatka. Nezabudni ze je to dolezite. A nie 10min kazde 3h ale naozaj vela.

aleshka_supermama
23. máj 2021

@sabinka2019 my sme tiež vyskúšali toho dosť, zostali sme pri kendamil bio, to sa nedá porovnať ani zloženim ani chuťou s iným mliekom.

marianarem
23. máj 2021

@sabinka2019 A ked sa uz vykaka tak aku ma stolicu? Tvrdu, vysusenu alebo normalnu?

ela_79
23. máj 2021

@mamamasama presne toto sme zažili aj my pred pred pár rokmi, Žiaden Nutrilon ani tie na predpis nesadli, HiPP tiež nie a potom som už zo zúfalstva po trojmesačnom trápení kúpila babylove ( bez konzultácie s lekárkou ) a sadlo , zo dňa na deň sme mali iné dieťa , úplne bez kolík bez plaču a kŕčov ... Potom som s malou dušičkou oznámila detskej že babylove , to najlacnejšie co je na trhu sadlo že čo teda ďalej a ona na to - všetky mlieka na trhu musia spĺňať normu takže žiaden strach, že sa máme tesit že sme našli mlieko či sedí ...

sabinka2019
autor
24. máj 2021

@ela_79 som strašne rada skúsili sme od včera tiež babylove ale bio a sadlo malý sa sám vykakal a už ho nezapeka takže som spokojná. Ďakujem všetkým za rady

hruska91
24. máj 2021

@sabinka2019 vybornee tak nech sa darii 🙂

gabrielarey
24. máj 2021

@sabinka2019 kým meníte mlieko tak pri jednom treba zostat aspoň týždeň dva kým sa ukáže zmena. Veľmi často meníte mliecko, aj to môže byt dôvod prečo má problém. Ale to nevadi, robila som tu istu chybu. Prvý krát France Lait, potom Beba (asi všetky druhy), Sunar, Hipp….nakoniec som sa vrátila k France Lait a po dvoch týždňoch bolo super. Ono ale však sa stane zopár krát že ešte bude problém, treba dať rurku nech sa vykaka. Proste bábätka to niekedy majú.

sabinka2019
autor
3. jún 2021

@gabrielarey ono to bolo tak že nutrilon sme dávali od narodenia keď som si všimla že ho zapeka tak som konfrontovala doktorku ta mi poradila kúpiť hipp to som mu dávala 5 dní už viac som sa naňho nemohla pozerať ako sa trápy, to mlieko mu robilo najhoršie tak som mu zmenila na france lait ten som mu davala týždeň a zase pani doktorka zmenila na Bebu Comfort to mlieko sme dávali tiež 5 dní a po prečítaní diskusii sme ešte skúsili Babylove a už sme pri nom aj zostali. Čiže skôr pani doktorka nám takto menila mliečka ja by som ostala dlhšie pri jednom... Len som mu zmenila na france lait ale to už som videla ako mu robí zle hipp