Pedagogické minimum za 1 500 eur

teodozia
6. sep 2021

žienky, prosím pordte, mam ukončenú strednú školu, čiže maturitu mám, a mám možnosť robiť asistentku učiteľa ale potrebujem pedagogické minimum, našla som len n Vś také čo treba chodiť štyri semestre a stojí cca 1500e...nič iné nie je, napríklad vraj na niejakom pedagogickom centre, neviem presne sa robilo niekedy...poradte prosím...

nafka0483
6. sep 2021

@teodozia Tzv "pedagogicke minimum" je doplnujuce pedagogicke studium. Toto je mozne studovat na VS za predpokladu, ze uz VS vystudovanu mas, mas statnice z odbornych predmetov a tieto predmety chces ucit - tak si doplnis pedagogicke studium, aby si ucit mohla - a ucit mozes len tie predmety, z ktorych mas statnicu.

Neviem ake su podmienky pre asistenta ucitela - pozri si vyhlasku ako presne sa to vola, pochybujem, ze tam bude napisane "pedagogicke minimum". Podla toho budes presne vediet ake vzdelanie pozaduju a aj budes vediet najst ktora skola taky typ vzdelania ponuka.

nafka0483
6. sep 2021

@teodozia Pravdepodobne budes potrebovat nejak doplnujuce alebo rozsirujuce studium na strednej skole - pedagogicka akademia a pod., ale pokial viem, to su tiez 2 rocne odbory. Neexistuje ziadny "rychlokurz" kde za par tyzdnov je z teba pedagog.

rinsh
6. sep 2021

Riadne sa prihlás na pedagogickú strednú školu v PO určite taká je a študovať môžeš aj popri práci (externe). Pokiaľ viem ak niekde začneš pracovať ako učiteľka a nemáš školu, tak máš 2 roky nato, aby si školu začala.

sodolucy
6. sep 2021

@teodozia to sa uz radsej prihlas na denne, ci externe studium nejakeho pedagogickeho odboru a urob si aspon Bc. Za 3 roky denne/4 roky externe a bude to lepsie ako pedagogicke minimum, ktore si mimochodom robia napr. Ing., ktori maju moznost ucit odborne predmety. V tvojom pripade, ak si bez titulu a chces ist do skolstva by malo ist skor o nadstavbove studium, nie o pedagogicke minimum...ale ak nadstavba za 2 roky, to uz radsej Bc. za 3 roky... A potom ta to mozno chyti, alebo ti pri praci asistenta zamestnavatel umozni studovat externe dalej (uvolni ta dajme tomu v piatky z prace) a dorobis si Mgr.a mozes robit plnohodnotneho ucitela (citaj vyssi plat ako asistent)....

bosorka2302
6. sep 2021

na asistentku v skole ti pedagogicke minimum netreba. STaci ti len akakolvek maturita podla zakona

nafka0483
6. sep 2021

@bosorka2302 No veruze nestaci. Ano, moze zacat takto pracovat, ale ma tam podmienku dorobit si prislusnu kvalifikaciu - zacat studium do 2 rokov a ukoncit do 4.

teodozia
autor
6. sep 2021

@bosorka2302 nestačí, pýtajú maturitu a pedagogické minimum do dvoch rokov doplniť...

cickamon
6. sep 2021

tak ako pisali ...pedagogicke minimum je sucast vysokej skoly a fakulty kde studujes, neda sa absolvovat bez VS, takze ja by som to chapala ako ze zoberu studenta VS ktory si prave robi alebo ma sancu robit pedagogicke minimum...len este nediosiahol titul... myslim ze aj na pedagogicke minimum sa da nahlasit az v druhom alebo tretom rocniku aby si ho mal az ako bc ...prvaci ho este robit nemozu...

nafka0483
6. sep 2021

@teodozia Pochop, ze sa to nevola pedagogicke minimum. Pozri si vyhlasku, je to tam vsetko vysvetlene, co potrebujes ak mas strednu skolu s maturitou (nie pedagogickeho smeru) ;)

teodozia
autor
6. sep 2021

@nafka0483 nevieš prosím, aká to je vyhláška

nafka0483
6. sep 2021

@teodozia No nehnevaj sa, ked nevies ani vygooglit "kvalifikacne predpoklady asistenta ucitela" a chces robit v skolstve...
https://www.minedu.sk/data/att/11187.pdf

teodozia
autor
6. sep 2021

@nafka0483 dakujem pekne

katarinka289
10. sep 2021

@teodozia nie je to pedagogicke minimum.To,co ty potrebujes je pomaturitne studium odbor ucitelstvo v MŠ a vychovavatelstvo.Studium je dvojrocne nadstavbove na pedagogickej skole alebo pedagogickej a socialnej akademii ukoncene maturitou. Robila som si to pred par rokmi,tento rok zacinam Bc studium predskolska a elementárna pedagogika

palicka
10. sep 2021

@teodozia ešte máš možnosť urobiť si kvalifikačné vzdelávanie pedagogického asistenta na MPC. Myslím, že je to tiež dvojročné štúdium.