Pedagogická fakulta

dianna3571
3. okt 2023

Zdravím,, chcem sa informovať ohľadom školy.
Mam ukončenú Strednú školu s maturitou a chcela by som si urobiť ešte pedagogické minimum aby som mohla učiť na ZŠ škole alebo v Materskej škole ako asistentka alebo vychovávateľka.
Viete mi poradiť kam sa obrátiť akú školu v Ke kontaktovať?
Ďakujem

majusikk
3. okt 2023

@dianna3571 pripinam sa aj ja

sheila121
3. okt 2023

@dianna3571 pokiaľ viem tak pre pedagogické minimum musíš mať vysokú školu. Pre asistentku ti netreba.

dianna3571
autor
3. okt 2023

@sheila121 áno chcem len asistentku bez VŠ

1ryba
3. okt 2023

@dianna3571 na učiteľku MŠ a vychovávateľku je po novom potrebné už Bc. vzdelanie. Učiť v ZŠ môže iba absolvent VŠ. Ak chceš robiť asistentku bez VŠ vzdelania nevolá sa to pedagogické minimum ale pomaturitné štúdium. Je dvojročné na ktorejkoľvek strednej pedagogickej škole. Adresy a kontakty ti prezradí Google.

dianna3571
autor
3. okt 2023

@1ryba ďakujem

kacena4
3. okt 2023

ak chces robit asistenta v skole staci ti pomaturitne pedagogicke (nie minimum) avšak za mna ak si mas robit nadstavbu 2r (do skoly sa chodi kazdy tyzden 1 den a ucis sa len MŠ) lahsie je ist si spravit bc. specialnu pedagogiku ide sa ucis v blokoch co je menej narocne a mas vyssi plat ako asistent a najma sa ucis to co bude pracovať

dianna3571
autor
3. okt 2023

@kacena4 ja mam strednú školu Stavebnú čiže úplne mimo oboru.. Preto zvažujem len pomaturitné štúdium

kacena4
3. okt 2023

@dianna3571 ja chapem a preto hovorim, ze Bc. je len o 1r dlhsie (hoci jednoduchsie) a ste platovo vyssie o kategoriu

hylary
3. okt 2023

@kacena4 rada by som zasiahla svojim názorom. Nemyslím si že Bc je jednoduchšie. Je potrebné tam predsa úspešne absolvovať štátnice a aj napísať bakalársku prácu, čo teda podľa mňa ako magistersky vzdelanej osoby určite jednoduché nie je. Nezavadzaj ju prosím....

kacena4
3. okt 2023

@hylary za mna ak chce robit asistenta je pre nu jednoduchsie vzdelavat sa v oblasti specialnej pedagogiky, ako nadstavby ucitelstvo v MŠ a vychovavatelstvo ktora je casovo aj obsahovo náročnejšia - tot moj nazor

vinkel
3. okt 2023

@1ryba zdravím, vedeli by ste mi zaslať ten zákon? Ďakujem veľmi pekne .

1ryba
3. okt 2023
luk25
4. okt 2023

@1ryba neviem ako v Ms ale na vychovávateľku jej stačí stredná škola plus to pedagogické minimum,avšak bude v najnižšej platovej triede. Zákon určite nehovorí o Tom žeby vychovávateľky museli mať minimálne bc.

1ryba
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1ryba
4. okt 2023

@luk25 pojem pedagogické minimum neexistuje. Buď je pomaturitné štúdium, alebo DPŠ, ktoré je však určené pre absolventov VŠ iných ako pedagogických študijných programov.

luk25
4. okt 2023

@1ryba je to len hra o slovíčka, doteraz to každý volal pedagogické minimum....

1ryba
4. okt 2023

@luk25 nie je to hra o slovíčka. Ty jej tu radíš ped.minimum. Týmto sa myslí DPŠ, ktoré je určené pre vysokoškolákov. Trvá rok. Pojem ped.minimum je ešte zo socializmu.
Ona si však musí urobiť druhú maturitu na SPŠ, čo je podstatný rozdiel. Štúdium trvá 2 roky. Zase nemýľme si pojmy. Ľudia pracujúci v školstve by tieto podstatné rozdiely mali ovládať.

naduska007
8. okt 2023

@kacena4 ak sa môžem opýtať kde sa ta špeciálna pg študuje?

kacena4
8. okt 2023

@naduska007 hoci kde na Sk v Ba, nitre, ruzomberku...

mejackm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz