Antibiotiká na začiatku tehotenstva

monika1_1
24. sep 2012

Ahoj baby ! mam pre mna strasne velky problem s ktorym potrebujem poradit a hlavne uistit sa ze je to tak ako si myslim! takze opisem Vam moj problem len ho musim trochu rozpisat,aby ste pochopili. Potrebujem toti presne vediet tyzden, najlepsie aj den v ktorom prislo k oplodneniu. Potrebujem to vediet koli tomu ze som si nasadila silne antibiotika bez toho aby som vedela ze som tehotna a teraz mam velky stres ake mozu byt nasledky! Takze opisujem!
Posledna menzes 4.7. cyklus mavam 33dnovy plodne dni som mala cca od 16-23.7 pocas tochto tyzdna som mala niekolko nechranenych pohlavnych stykov.nasledne dni som si robila tehu testy a vychadzali negativne( mozno bolo este skoro) 31.7.som uz sice citila naliate prsia aj bolest v podbrusku , a mala som tiez zvysenu teplotu,ale v tento den mi tiez test vychadzal negativny a kedze som si myslela ze sa mi maju spustit kramy , tak som mala pohlavny styk s ochranou , to bolo presne 5 dni pred ocakavanou menzes,cize aj v case mojich relativne neplodnych dni.kedze mi horucka neprestavala 3.8 som bola u doktorky a dala mi silne antibiotika na 3 dni , este aj v ten den som si robila test a bol negativny. menzes som mala dostat 5.8 a uz som nedostala nasledne som vylezala chorobu a test som si urobila 11.8 ale uz bol pozitivny! takze panika a stres. 14.8 som isla ku gynekologovi co bolo teda presne 14dni od posledneho chraneno styku a gyn mi potrvdil tehotenstvo a tie povedal ze som medzi 5-6tt bol vidiet gestacny vak a aj plod ktory mal 1-2mm. vzhladom ktomu ze som mala silne bolesti som isla o vyse tyzdna znova na sono kde som uz bola podla PM v 7tt5dni ale podla sona som bola7tt2dni, no a potom som isla na dalsie sono ked som bola podla PM presne v 10tt ale podla sona som bola v 9tt4dni v oboch pripadoch je rozdiel 3dni.
Pytam sa vas je mozne aby som otehotnela 31.8 pri chranenom styku v case neplodnych dni? logicky nie...ale preco mi testy vychadzali negativne? je mozne ze som sa testovala skoro ? a este aj pred menzesom?
Dalej sa chcem opytat velksot plodu podla sona a podla PM mi spada do obdobia kedy som mala plodne dni a nechranene styky Je teda 100% iste ze som otehotnela prave v tomto tyzdni pocas plodnych dni? este som si rychlo kupila aj digitalny test ktory ukazuje tyzdne od oplodnenia a ten som si urobila na 17den od posldeneho styku a ukazal mi ze som tehotna 3+ to znamena ze som pocala pred vyse ako tromi tyzdnami , a nie teda toho 31.7 pri chranenom styku.mozem sa na to spolahnut?
Su to pre mne velmi dolezite udaje na kolko antibiotika ktore som brala by mohli poskodit plod a pokial som otehotnela vcase plodnych dni tak plod bol chraneny .ale pokial toho 31.7 tak to je presne zaciatok kedy sa vytvara vsetko dolezite v plodiku a tymi ant by som porusila CNS.poradte! prosim! bojim sa ! potrebujem sa uistit iba v tom ci som fakt otehotnela pocas plod dni aj ked testy vychadzali neg. DAKUJEM

lilysk
24. sep 2012

@monika1_1 Ahoj
A ta to upokoji ja som brala tiez ATB ked som otehotnela dokonca 2 kombinaciu a este k tomu som bola aj na RTG -ked som sa to dozvedela som bola tiez uplne v strese ☹ Dokonca som dobrovolne sla na odber plodovej vody ☹
Ale absolutne nic nebolo a mam zdrave krasne dieta .Neboj priroda je silnejsia ako nejake ATB 🙂)
Drzim ti palce nech vsetko dobre dopadne !

ematko29
24. sep 2012

aj ja som brala antibiotika ked soim ostala tehotná,tiež som sa velmi bála ale lekárka mi vysvvetlila,že v takom prípade je ebud alebo,bud sa to neujme hned potratí alebo sa to vyvyja dalej azdravé,tym ma ukludnila amáme krasnu 2 dceru.

monika1_1
autor
24. sep 2012

@lilysk dakujem ale potrebujem sa uistit ci som na 100% otehotnela pocas plodnych dni pri nechranenom styku ,alebo na konci cyklu pri chranenom styku pocas neplod dni...lebo logika aj sono vysetrenia aj digi test mi hovori ze to bolo v case plod.dni pri nechranenom styku ,len to potrebujem pocut aj od inych bab...ci je to tak ,alebo ci nieco podobne zazili aj stymi testami...

monika1_1
autor
24. sep 2012

@ematko29 ved prave to ze mi hrozil potrat nepotratila som a teraz mam o to väcsi stres ze ci i napriek tomu sa plod ujal ale moze byt poskodeny...tak kedy som otehotnela baby radte!prosim vas

anjelicek26
24. sep 2012

@monika1_1 - babatko je prvych 8 tyzdnov tehotenstva mimo tvoj krvny obeh zivene zltym telieskom. Placenta prebera funkciu medzi 8-12 tyzdnom (najprv ciastocne, potom uplne). Dovtedy sa ani alkohol, nikotin, kofein, lieky, nic k dietatu nedostane. Zije vo vlastnom svete, je to ochranny mechanizmus prirody - aby zena mala sancu prijst na to, ze je tehotna a po druhej meskajucej menstruacii to docvakne hadam kazdej. Hlavne klud, nic nie je horsie ako nelieceny zapal, to moze dietatu a tvojmu telu ublizit este viac.

schatzinkaschatzinko
24. sep 2012

ake antibiotika si brala?

monika1_1
autor
24. sep 2012

azytromicin , tak nejako s avolali ! baby co stym otehotnenim to ma zaujima! lebo doktor mi to tiez tak vysvetlil ako ty anjelicek 26 ale tym ze mi hrozi potrat som este vo väcsom strese...dolezite je ze mi potvrdite ten termin ! lebo presne vtedy mi hovoril dr ze to je v pohode ze zieda je vyzivovane zltym telieskom...takze termin ma zaujima otehotnenia ...suhlasite teda ze to bolo pocas plodnych dni?

anjelicek26
24. sep 2012

@monika1_1 - na testy robene pred menzesom sa spoliehat nemozes, isteze si mohla byt uz tehotna. Ale to ti povedia presne po premerani babatka v 12.tt... ono na zaciatku sa da seknut kludne aj o tyzden, ked nema lekar presny ultrazvuk, je to rozdiel par milllimetrov. Hlavne sa fakt ukludni, ak je babo zdrave, silne, vsetko zvladne.

schnek
24. sep 2012

řekla bych, že ti nikdo nepotvrdí, kdy jsi otěhotněla. Ani měření a odhady z UTZ nejsou příliš přesné, je to takové +- z naměřených hodnot a velmi záleží na umu doktora. Dá se předpokládat, že v době nechráněného styku, ale možné je všechno. Jsi v období buď a nebo. Buď bude všechno ok bez ohledu na vybraná ATB, nebo se něco pokazí a příroda to vyřeší. To nijak neovlivníš.

dana_l
24. sep 2012

@monika1_1 ak ti i doktor povedal ze v prvych tyzdnoch "mu - babatku" nemozes ublizit ci uz by si robila hocico tak naco si robis zbytocny stres??????? 😕 😕 😕
tes sa tehotenstvu a babatku

schatzinkaschatzinko
24. sep 2012

kedze azitromycin patri medzi makrolidy, ktore su okrem penicilinov a cefalosporinov povolene v tehotenstve, tak by som nerobila ziadnu paniku. Pojem silne antibiotika je sice pekny, ale treba sa drzat faktov. Nepovedal Ti, ze su to antibiotika, ktore sa mozu brat aj v tehotenstve????Takze v klude.. A kedy si otehotnela, myslim, ze tu nie je skutocne nikto, kto by to mohol vediet lepsie nez ty. Takze hlavne klud!

monika1_1
autor
24. sep 2012

baby ale ak mi velkost plodiku sedi na tyzden s plodnymi dnami tak sa mozem na to spolahnut? lebo keby tam bol 10dnov y rozdiel to by asi ultrazvuk zachytil taky rozdiel , nie?

schatzinkaschatzinko
24. sep 2012

@monika1_1 precitaj si este raz prosim Ta moj prispevok a nebud tak upata na tie tyzdne, plus aj vysledok sona a testov je zavisly od mnohych veci..napr, od pristroja, od vysetrovatela etc...ak mas strach najma o tie antibiotika, tak este raz si precitaj ten prispevok, plus ono ta mozno aj lekar upozornil na to, ze do 12 tt, sa moze stat vselico, nezavisle na tom, ci si brala antibiotika alebo hocico ine...

schnek
24. sep 2012

@monika1_1 vzhledem k tomu, jak velký plod v těchto týdnech je, stačí se trefit na UTZ o milimetr vedle a už to bude hlásit jiný data. Navíc vývoj probíhá skokově. Tohle ti opravdu nikdo nemůže 100% slíbit. Neřeš to, stejně ničemu nepomůžeš, jenom se budeš trápit.

miyya
24. sep 2012

@monika1_1 otehotnela si počas plodných dní. test ti to len neukázal. každá má inú dobu uhniezdenia aj rýchlosť narastania tehu hormonu. Hlavne plod rastie,to je pozitívne. ak by sa mal poškodiť,už tam nieje. Jednoducho by sa kvôli liekom a chorobe neuhniezdilo....

Tak sa teš a nestraš samú seba hlúposťami. chápem ťa,tiež som bola taká drblina ako ty, ale nič s tým nevyriešiš. Len sa pekne teškaj na tehulkovanie 🙂

lili_mia
24. sep 2012

@monika1_1 dievča, my nie sme Boh, aby sme ti to vedeli potvrdiť!!! sú baby, ktoré aj vo 4tom mesiaci majú ms, aj negatívny tehu test, zrejme si mala nízku hladinu HCG, tak ti test nereagoval .. a ber na vedomie, že do 12stého týždňa z teba do plodu lieky neprejdú
máš tu baby, čo majú epilepsiu, resp. neurologické ochorenia a berú silné lieky, lebo musia, inak by to bolo bez nich horšie, proste musia riskovať .. a pritom sú tu baby, ktoré boli zdravé, ale potratili, v delení nastala chyba a plod umrel .. píšem ti to, aby si sa upokojila, ak máš obavy, tak neber tie lieky a vypýtaj si iné

berenika39
24. sep 2012

@monika1_1 jedno vím jistě - a na 100% se na to můžeš spolehnout....dej tomu čas. nikdo, tím myslím NIKDO ti neřekne, kdy, jestli ano nebo ne došlo k oplodnění, jak atb ovlivnila vývoj a jestli je tvoje potenciální těhu prospeerující nebo ne. kdyby byl někdo, kdo tohle dokáže, nemusel by být ten nahoře, víš? to je příroda. můžeš se nervovat, můžeš se ptát, můžeš měnit doktory, můžeš cokoliv, ale jenom čas ukáže, jak se věci mají.

sonka.77
25. sep 2012

Moniko, promiň ale na mě to působí tak, že jsi ten druhý chráněný styk v neplodné dny měla s jiným mužem a teď si nejsi jistá, kdo je otec. ATB jsou jen záminka. Jistě to bez genetických testů nebudeš vědět nikdy, ale vsadila bych na ty plodné dny. 🙂 Držím palce, ať je to tak nebo se mýlím.

monika1_1
autor
27. sep 2012

@sonka.77 dakujem za nazor...nie ten styk som nemala s inym muzom...len mam taky stres ze to neviem opysat...no a okrem ant sme si leto uzivali ako sa patri...ale nechcem tu menovat co vsetko aby mam baby neodsudili...

monika1_1
autor
27. sep 2012

@miyya dakujem za odpoved ukludnila...takze sa mozem spolahnut na 100% ze to bolo pocas plodnych dni? a 3dni rozdiel od PM a podla sono je len malickost? predpokladam ze sono by asi zachytilo 10dnovy rozdiel nie?

miyya
27. sep 2012

@monika1_1 tak tak 10 dní je dosť ako rozdiel.a ako som rátala,ty si si robila testy dosť skoro,tak a ani nevieš aká citlivosť tých testov bola. podľa mna velmi skoro si vzdala, že tehu isto niesi a nasadila antibiotiká. ja som bola tehu trikrát a pri všetkých troch tehu mi test ukazoval inak a to som presne vedela kedy som mala plodné dni meraním BT a dávala som pozor na citlivosť tehu testov.....tak asi tak. 🙂 teraz si už užívaj len tehulkovanie 😀 😀 😀 a tu isto nevrav čo ste stvárali v lete 😀 😀 😀 😀

monika1_1
autor
28. sep 2012

no ja som testovala stale este mi ani menzes nemeskala...tak to asi bola chyba...a testy som mala uplne najlacnejsie z DM pepino v akcii 2ks za 1euro🙂 inak potm somsi kupila digi test clearblu a ten mi ukazal tyzdne presne vyslo mi to teda tak ze som pocas plodnych dni zostala v tom a vtedy smenastastie boli doma pod perinkou vystrajali sme predtym a potom🙂 ale to fakt nebudem pisat ,lebo m atu baby zozeru ze som nezodpovedna...a strasne ti dakujem...to bol triezvy nazor , teda aj podla vsetkeho logicky ,ktory ma upokojil..to som potrebovala..dik

zuzuzu30
11. apr 2013

@schatzinkaschatzinko ahoj schatzi,vies mi poradit prosim ta?gyn mi predpisal ATB Zinnat (cefalosporiny),lebo mam zapal mocovych ciest. teoreticky mozem byt aj tehotna,tak som z toho nervozna trochu. V tvojom prispevku som nasla,ze tato skupina nie je povolena v tehotenstve.Je to tak? Vdaka za radu.

schatzinkaschatzinko
12. apr 2013

@zuzuzu30 ahoj, jasne, zinnat je v pohode, ja som tehotenstve toto jedla asi 4 x..a tieto su povolene v tehotenstve, takze nemaj strach. Vsetko dobre a skore uzdravenie!

marosusu
9. sep 2013

@anjelicek26 ahoj ,.,.chcela by som sa opytat na tie atb,..,lekar mi predpisal pri zapalenom hrdle kde mi infekcia ide uz do usi atb,.,.som v 5tt,..,neviem sa rozhodnut ci lieky brat alebo nie,..zatial som nebrala videla som ze si prispela do diskusie na tuto temu tak sa chcem poradit .,.,dakujem

meca
13. apr 2016

baby ako je to s biseptolom v prípade, že by som bola tehotná?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre