Mám rodine povedať či zatiaľ nepovedať, že som tehotná?

lubjatqo
20. júl 2011

Som v 5tt+6d podľa tehotenskej kalkulačky a podľa mojich výpočtov. Robila som si test 2 dni čo mi meškala mrcha. Pozitívny 🙂 Taktiež som si včera spravila testím a pozitívny. Krásne dve hrube čiaročky po pár sekundách 🙂 V sobotu máme svadbu a chceli by sme to v piatok oznámiť rodičom a súrodencom. Len...Ešte som nebola u lekára a nemám to potvrdené od neho. Myslíte, že im to môžem už povedať alebo mám počkať na lekára?

happy8051
20. júl 2011

porad sa s buducim mm... ja som nasim povedala ze mi vysiel pozitivny test a hned o tri dni som mala potvrdene tehu od lekara

luciferova
20. júl 2011

Ako chces, ako to citis. Ale je lepsie to mat potvrdene od lekara, ak by to nahodou bolo mimomaternicove tehu alebo cosik ine (dvojicky) 😉 zelam vsetko dobre 🙂

cervena_ciapocka
20. júl 2011

@lubjatqo ak veľmi chceš skús im to povedať v tom zmysle, že pravdepodobne si tehu, ale že to ešte nemáš potvrdené a hlavne aby si to nechali pre seba. Vieš, v tej eufórii zo svadby a bába to potom môžu povedať aj hosťom a kadečo sa môže stať ešte, no a potom nie je najpríjemnejšie to vysvetľovať.

Viem, že je to super správa a že sa isto tešíte, ale ja by som fakt radšej počkala. Veď teraz oslávte svadbu a potom keď už bude po tom im poviete ďalšiu novinku a bude zas dôvod na radosť. Netreba všetko hneď naraz oslavovať 😅

kvetinqa
20. júl 2011

Aj ja by som pockala, pretoze je to este na zaciatku, neiste a nepotvrdene. ALE na svadbe ako vysvetlis, ze nebudes pit alkohol? Ak to vies nejak zakamuflovat, ja by som osobne este pockala... Ak by to nahodou nevyslo, nech nie je sklamana cela rodina.. A suhlasim s @cervena_ciapocka , myslim si, ze svadba je taka udalost, kde by sa to velmi lahko rozsirilo a to este teraz na zaciatku nema velmi zmysel... drzim palce

monicka23
20. júl 2011

My sme mali svadbu 02.07.2011 a bola som vtedy v 8 tyzdni,ale uz som bola po navsteve lekara 🙂 Rodicom a surodencom sme to povedali a mam pocit,ze mamina so sestrou vzali na seba viac povinnosti ako keby neboli vedeli ze som tehotna. Takze mi to padlo vhod kedze mi bolo v tom case dost zle 😖 Na svadbe som pila nealkoholicke sampanske o ktorom nikto nevedel,ze je to nealko 🙂 A zenich trpel so mnou,hoc len do polnoci 😀

usacek79
20. júl 2011

tak nepit na svadbe alkohol je podla mna uplne OK - ja som si nedala ani kvapku a nebola som tehotna 🙂 nevesta sa moze vyhovorit, ze je zodpovedna a chce mat vsetko pod palcom, preto sa nechce strieskat 😀 a samozrejme pripitok (deci sektu) jej neuskodi, to si pokojne moze dat 😉

ja som 7-8tt a ako prvy to vedel manzel - bol pri testovani.. No a potom som to povedala sestre a jednej kolegyni-mamicke, nech mam s kym zdielat stavy a poznatky. Nikto iny to nevie, naozaj cakam az na uplynutie tretieho mesiaca, nech to je aspon ako ta iste 🙂
no a ak si nebola u lekara, tak to uz vobec nehovor - najskor ked dostanes tehotensku knizku, nech to je uz aspon oficialne.. 😉

m.i.r.i
20. júl 2011

ja by som povedala- len po vlastnych skusenostiach..ono my sa bojime hlavne ci to tehotenstvo aj vydrzi, povedat tak skoro alebo nie..ja ked som otehotnela prvy krat, tak som chcela pockat tie 3 mesiace..ze pre istotu to bude len moje a mm tajomstvo a radost..a nakoniec to skoncilo tak, ze som v 7tt uz tehotna nebola a maminke som vyplakavala do telefonu, ze "bola som tehotna ale uz nie som" a to bolo hrozne..pre nasich to bol hrozny sok, lebo nevedeli o nicom ale pri tej bolesti som to uz nevedela udrzat v sebe a nepovedat rodicom...tak ked sa to podarilo druhy krat, som si povedala, ze ked sa viem s nimi delit o smutok, tak sa budem aj o radost a hned ako som mala // som to povedala rodicom aj sestre....nastastie to aj dobre dopadlo vsetko 🙂 tak to len moja skusenost..ak mas s rodicmi dobre vztahy a chcete sa s nimi podelit o tu radost tak na doktora cakat nemusis a potes ich..ak vies, ze aj keby to u doktora dopadlo akolkovlek, budu stat vzdy pri tebe! blahozelam a prajem krasnu svadbu o to radostnejsiu po takejto krasnej sprave

stvura
20. júl 2011

Asi by som pockala, predsa len je este velmi skoro...asi v tom 10-12tt ked ti uz vsetko potvrdi lekar a budes mat i prvy zapis v Materskej knizke 🙂 .
@kvetinqa ja som na svadbe nebola tehotna a nepila som ani pripitok...nikto ma nesledoval a kedze sme si sami s manzelom vsetko vybavovali, tak som nemala ani len cas si pripijat 😎

wewe22
20. júl 2011

tiez by som pockala kym to budes mat potvrdene a ak nechces aby to vedela hned cela rodina v tom svadobnom osiale a trochu piti sa mozu preriect ako ja som to povedala setkym ked to bolo potvrdene drzat tehotenstvo v tajnosti mi pride ako by som cakala ze to nevide takto sa stane co sa ma a hotovo

gab
20. júl 2011

ja som to tiez rodine oznamila, az ked mi to doktor potvrdil, nechcela som robit plany poplach, aj ked palicky boli silno ruzove, ale predsa....................

lehotka
20. júl 2011

mamine by som to povedala , ja ked som si urobila test a vysiel pozit, hned som zavolala mame 😀 a ostatnym samozrejme az neskor, myslim, ze my sme to povedali skoro po ukonceni I.trim.

monika15
20. júl 2011

@lubjatqo

ja by som urcite nepovedala......

mi sme nikomu ani rodicom nikdo nevedel do 21 tyzdna...........
bola som tlusta tak som mala stastie ze to nebolo vidno 🙂))
ale pred svadbou urcite nie......
a tak ako usacek pise ze nepit no a ?
vsak nevesta nemoze byt opita 🙂)

anjelicek26
20. júl 2011

@lubjatqo - do 12. tyzdna sa moze pokaslat hocico, na svadbe to povies sirokej rodine a potom ich budes co, obtelefonovavat, ze si potratila? Nemyslim to v zlom, ale uvazuj nad tym.

My sme to na zaciatku povedali len rodicom, surodencom s tym, ze maju drzat pusu, ze je este skoro, proste sme nevydrzali. Ale to uz sme mali na ultrazvuku krasne bijuce srdiecko.

To, ze nebudes pit - my sme sa brali dva mesiace dozadu a tiez som nepila. Pripila som si jasne symbolicky, ale opita nevesta je no go... na vlastnej svadbe sa proste nechlasta. Ved aj zenich pije az po polnoci 😉

cervena_ciapocka
20. júl 2011

A co tak povedat im to v nedelu po svadbe, ked uz budu hostia prec a budete len vy?

kvetinqa
20. júl 2011

@stvura ja som vypila na vlastnej svadbe iba pripitok. Ak by som bola tehotna, nebudem ho pit...

lensam
20. júl 2011

32dc mi vysiel pozitivny tehotensky test, o den na to to potvrdil lekar. 36dc som bezala na pohotovost s krvacanim a sla na pn...a uz to vedeli vsetci 🙂 bez velkeho oznamovania. a este bolo aj zle, ze sme nepovedali 🙂

atreyu
20. júl 2011

My sme povedali začala sa chystať svadba a o mesiac som potratila ☹ tak som si aspoň tú svadbu poriadne vychutnala aj s prípitkom 🙂

lensam
20. júl 2011

ako náhle som sa dozvedela o tehotenstve, už som nevypila ani kvapku alkoholu a vôbec mi to nechýbalo. na svadbe nikto nemusí vedieť, že máš v pohári vodu namiesto vodky 🙂 stačí sa dohodnúť s čašníkom.

weiya
20. júl 2011

ja by som povedala,az po svadbe,ked uz by som to mala potvrdene lekarom 😉

gabikka34
28. jan 2013

My sme povedali 7tt a myslim si, ze pocas celeho tehotenstva sa moze vselico stat. Citam fora a jedna pise, ze v piatom o to prisla, dalsia, ze v poslednom mesiaci a preto si myslim, ze nie je nic zle ak sa aspon s rodinou o to podelime. Ale berieme to s rezervou a pri oznameni som povedala, ze je to skoro, ze sa moze stat vselico aj po troch mesiacoch. Myslim, je to taka davna povera. Ratat treba so vsetkym, kazdy den. Som na PN 3 tyzden od zenskeho a v rod. kazdy vie, ze sa snazime o babo..myslim, ze by si domysleli🙂 🙂 . Mame dobre vztahy 😉

monikajaco
28. jan 2013

@lubjatqo nevydrzis to nepovedat 🙂 to sa neda 🙂 hlavne davaj na seba v sobotu pozor ... a blahozelam 🙂

lucinocka
28. jan 2013

@kvetinqa ved nemusi pit, ja som tehotna nebola a pila som len vodu, tolko som sa vyskakala vytancovala, ze voda sla na litre🙂 to si nikto nevsimne, ja by som pockala.. ale to som ja, ja som cakala do 12tt a az potom som oznamila rodine🙂 a to ziojeme so svokrou a ta si za 3 mesiace nevsimla, ze kazde rano blujem a nic nejem :D

kvetinqa
28. jan 2013

@lucinocka to je rok stara otazka...

olivs
24. jan 2014

@kvetinqa .. neznamena ze to nikto neriesi... tiez mam tuto dilemu. lekar sice uz potvrdil tehotenstvo, ale s tym, ze je to asi 4-5tt, to bolo pred 2 tyzdnami.. este nemam tehu knizku..no teraz pridu svagrovci zo zahranicia, bolo by to fajn oznamit osobne, ale zase, takto skoro.. no neviem

kvetinqa
24. jan 2014

@olivs to, ze je to rok stara otazka som pisala kocke, ktora reagovala na moj prispevok spred roka, resp. teraz uz dvoch... ako tak pozeram, tak sem budem prispievat tusim kazdy rok v januari 😀

Ja osobne by som v 4.-5. tt este nikomu o tehu nehovorila, je to velmi velmi neiste, velmi lahko sa moze nieco stat a potom by som nezvladla oznamovat a vysvetlovat... drzim palce 😉

senta_sofia
24. jan 2014

ja by som to nehovorila, je to cerstve, stat sa moze vselico a ked to dobre dopadne, vsetci budu vykrikovat, ze si sa vydavala, lebo si sa musela 😉

monika15
24. jan 2014

@lubjatqo
je to len na tebe..... ako sa ty citis....
mi sme cakali do 20 tt nikto nic nevedel.... kym sa nevratili vsetky vysledky.....

briketa
24. jan 2014

@lubjatqo ja som vzdy povedala az medzi 4-5 mesiacom.

luciannka83
13. feb 2014

@lubjatqo ja som sa vydávala v 12tom týždni. Prípitok som vypila,... a rodičom som to oznámila hneď jak som to mala potvrdené od lekára. Myslím, že najbližšia rodina to môžem vedieť. Inak som na tom tak ako ty. Tiež 2 čiarky ale nepotvrdené od lekára a tiež sa neviem dočkať kedy to poviem naším.

radu_lienka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre