Ako sa vám prejavila celiakia?

3. okt 2023

Ahojte,prosim má tu niekto celiakiu?Ako sa vám to prosím prejavilo?Ide o to,ze ja som alergik a alergologicka mi brala krv na imunitu a neviem preco tam zadala aj tieto parametre na lepok(nikdy som nemala ziadne priznaky,nemame to nikto ani v širšej rodine,na nic som sa nikdy nestazovala)Vcera mi Dr.volala,ze mi vysli pozit.protilatky na lepok,ze aby som si dala urobit biopsiu tenkeho čreva,ze to je celiakia.Prosim vás,môže sa este stat ,ze by to celiakia nebola?Alebo je to už nezvratne?Keď som Dr.povedala v šoku,ze nemam ziadne ťazkosti ani som nemala,povedala že tak o pol roka vezmeme znovu krv a uvidi sa.Je ešte možnosť ,že tu celiakiu mať nebudem?Vopred ďakujem za vsetky info.

cibinka18
3. okt 2023

moje krsna ma celiakiu a nemavala zaludocne problemy ale respiracne, alergolog ju poslal na gastro a potvrdilo sa to

autor
3. okt 2023

@cibinka18 😪 mne praveže Dr.berie krv kazdy rok a nikdy som to nemala.A paradoxne v tomto roku som bola chora najmenej,ked beriem Inomed.Byvala som aj v horsom respiracnom stave a nikdy mi to nevyskocilo.

simsalabim
3. okt 2023

Kokegynina dcera nemala ziadne tazkosti, iba prestala menstruovat. Po zisteni celiakie a nasadeni diety sa menzes vratil.

autor
3. okt 2023

@simsalabim ja mam praveze aj menzes jak hodinky.Nechapem.

vkatush
3. okt 2023

Príznaky sú rôzne a nemusia byť žiadne. Mám v okolí dosť celiatikov, nikto nemá presne rovnaké príznaky. Takže na to by som sa nefixovala.

A čo sa týka výsledkov, môže to byť alergická reakcia na lepok, tá sa časom môže zlepšiť.
Preto treba ísť na poriadne vyšetrenie, kde ti určia, či ide o intoleranciu alebo nie.

Ja som mala alergickú reakciu, intolerancia sa nepotvrdila. Zo začiatku som obmedzila a potom postupne dala naspäť do jedálnička a som v pohode.

zebricka23
3. okt 2023

zelezo?u mna tak sa prislo na celiaku......inak ziadne ine problemy

autor
3. okt 2023

@vkatush ja podla toho co som citala,nemam vobec nic.Neviem ako vysoke su tie parametre na lepok,lebo Dr mi len toto povedala,uvidime ked mi da do ruky vysledky.Tak mam ešte aspon malu nadej 🙏

autor
3. okt 2023

@zebricka23 vobec, zelezo ok.Brala mi iba na imunitu,ako kazdy rok.

nairobi
3. okt 2023

Moj manžel to zistil pred 4r...a to tak,ze stále so sebou nosil sulinku,fatru a pod.lebo mal stale zahu alebo nafuknute brucho ked zjedol chlieb,kolac,sem tam tlaky na vyzvracanie...a na kolenách mal suchú kožu

autor
3. okt 2023

@nairobi ja nemam ani 1 z priznakov,vobec nic,co som uz postudovala od vcera vsetko mozne aj nemozne.🤷‍♀️